Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karrier vagy gyerek? Melyiket...

Karrier vagy gyerek? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Csak lombikkal lehet gyerekünk, ezért munkahelyváltás nem jön szóba. Ahol most vagyok, ott nagyon rossz, de megoldható mellette a lombikozás, mert nem érdekel, h mit gondolnak rólam. Kaptam egy jobb munka lehetőséget, de amellett nem tudnám folytatni a lombikot. Mit tegyek? Gyereket mindenképp szeretnék és nem 40 évesen.
2010. júl. 8. 17:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A másik munkahelyen miért nincs lehetőség lombikra? Abbahagyjátok a lombikot, elmész az új munkahelyedre és elkezditek a lombikot. Törvény szabályozza, hogy aki emberi reprodukciós kezelésekben vesz részt, tehát lombikban, vagy inszemben, annak tilos felmondani.
2010. júl. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%
Elég szomorú, hogy a 21. században ez kérdés egy nőnek. :( Ha a munkád csak a pénzkeresés miatt van, és nem élvezed, akkor válaszd a gyereket (és később keress jobb munkát), de ha az az életed, valóban a személyiségedről szól, akkor ne add fel semmiképp, hanem próbáld összeegyeztetni.
2010. júl. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
44%

Gyerek + tanulás!!


Aztán majd a karrier is összejön ha elég papír van a tarsolyban..

2010. júl. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem neked a gyerek felé jobban húz a szíved. Nincs igazam? :-)
2010. júl. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, meddig akarsz otthonmaradni a babával, de 2-3 év az nagy idő, amikor majd visszamész dolgozni. Lehet, hogy akkor is adódna majd egy jobb lehetőség. Ha meg tudod oldani a pici mellett, képezd magad, hogy nagyobb esélyed legyen egy jó munkahelyre. Egyébként meg képzeld el azt a helyzetet, hogy elfogadod a jobb állást, majd dolgozik X hónapig, utána meg eltűnsz 2-3 évre. Lehet, hogy a főnököd, munkatársaid nem nagyon díjaznák ezt, hiszen nem azért kapod a jobb állásajánlatot, hogy hosszú időn keresztül ne dolgozz náluk. Én mindenesetre drukkolok, hogy a legjobb döntést hozd meg. Sok sikert a babához is!
2010. júl. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%
Ja és ezt neked kell tudnod, ha te babát akarsz legyen babád. Nekem a karrier kellene, iszonyú karrierista ember vagyok, aki soha nem akar gyereket, de ez én vagyok, nem pedig te :) Ha te babát akarsz, hát hajrá! Mielőbbi gyermekáldást kívánok! :)
2010. júl. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Karrier,mondjuk én magamból indulok ki. Nem bírom a gyerekeket:D

19/L

2010. júl. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
32%

Szia


HA meggondolod,erre a világra nem érdemes gyereket szülni.

Csak,hogy szenvedjen?chö...nézz körül és meglátod milyen ez a világ

Láttad az "otthon" című filmet?Ha nem,akkor nézd meg és utána dönts,hogy kell e gyerek.

2010. júl. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Tanuláson már túl vagyok, bár szívem szerint tanulnék (ha nem lenne ilyen drága a másoddiploma)..

Igen, egyértelműen a gyerek felé húz a szívem, ez nekem nagyon fontos.

Azért nem tudnám összeegyeztetni, mert a másik munkahelyre szerződéssel vennének fel és az állásinterjún úgy indítottak, hogy várnak szeretettel, de szülni még ne akarjak :( Szóval szerződéssel azonnal kivágnának, ha lombikozni kezdenék.

Köszi nektek a válaszokat!

2010. júl. 8. 17:50
 10/18 A kérdező kommentje:
Neem.. a gyerekről ne akarjatok lebeszélni, úgysem fog menni :) Nekem gyerek KELL, de persze tiszteletben tartom azokat is, akiknek a karrier fontosabb és egyáltalán nem akarnak gyereket. Köszönöm a jókívánságokat!
2010. júl. 8. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!