Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy koptassam le őket?

Hogy koptassam le őket?

Figyelt kérdés

Van egy család, aki folyamatosan átjár hozzánk. És mivel csak apám kedveli őket, folytonos veszekedés van miattuk, és nem érti meg, hogy mi nem szívesen látjuk őket. Oké, ha még egyszer kétszer havonta jönnének semmi probléma nem lenne, de mindennap megjelennek. Ma volt a tesóm 18. szülinapja, mire megjelentek, és elrontottak mindent. Már nem tudom mit csináljak, folyamatosan csak sírok. Mit tehetnék???

13/L


2010. ápr. 4. 17:33
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
kérlek segítsetek mert én ezt már nem bírom tovább :(((((((((((((((((((((((((
2010. ápr. 4. 17:34
 2/16 anonim ***** válasza:
Mi a baj a családdal? Melyik tagja áll legközelebb hozzád? Talán neki elmagyarázhatnád a szitut.
2010. ápr. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
szerintem egyértelműen leírtam, hogy nem kedveem őket. a baj pedig az velük, hogy állandóan itt vannak. majdnem mindennap felbukkanak
2010. ápr. 4. 17:48
 4/16 A kérdező kommentje:
most is itt vannak, miattuk vagyok mostánaban szinte mindig a szobámban :(
2010. ápr. 4. 17:49
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
De mi bajod van velük? Oké, hogy nem kellene mindennap ott lenniük, de van más oka is? Miért nem mondod meg apádnak? Nem értem hogy mostanság miért nem lehet beszélni a szülőkkel...
2010. ápr. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Jó, de az, hogy "nem bírod őket" nem elég indok arra, hogy te 13 évesen felülbíráld a szüleid döntését baráti kör kérdésében. Tesznek valamit? Lármáznak? Rosszindulatúak? Lopnak? Mivel rontották el a bulit?


Nem kell emiatt sírni, de értsd meg, 13 éves vagy, és ők a szüleid, vagy apukád barátai. Ne kezdj el hőst játszani, aki kiírtja az alja népet, inkább ültessétek le apukádat családi körben, és egyezzetek meg, hogy mondjuk heti kétszer jöjjenek át, többi napokon pedig tegyen annyi szívességet nektek, a család többi tagjának, hogy nem cipeli őket oda hozzátok. Ha értelmesen beszéltek, nem üvöltve, nem anyázva a másik családot, akkor be fogja látni, hiszen nem egysejtű.

Voltunk hasonló szituban, apám egy haverja ült itt állandóan, de meg tudtuk vele beszélni, ő pedig leszoktatta a kedvünkért a mindennap jövésről. megállt vele a kapuban, és nem hívta be, így a fazon egy idő után vette, hogy most nem lehet bemenni.


Ennyi.

2010. ápr. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ja, 17:55 újra:

még azt hozzátenném, hogy a lehető legrosszabb az elvonulás. Legalább légy jelen, a te otthonod, egy-két jól megválasztott megjegyzéssel, vagy szituval éreztetheted, hogy ez nem az ő otthonuk. Az hogy elvonulsz, a legrosszabb taktika. Nem kell nekikesni, de azért ne hagyjátok már, hogy átvegyék az irányítást a családi életetek felett...

2010. ápr. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

mindegy nem értetiek. csak apukám bírja őket, anyának és a testvéreimnek is elege van belőlük. mikor ünnepeltük a tesóm szülinapját fölbukantak. most megint itt vannak.


nem lehet apával beszélni, mert akkor elkezd velünk ordítozni, hogy mekkora ahók vgayunk, meg hogynekünk szigetre kéne mennünk.


sosem hívjuk őket, jönnek maguktól, minden nap felbukkannak.

2010. ápr. 4. 17:58
 9/16 anonim ***** válasza:
76%
de most azzal mi mindent ront el ha "felbukkan"? Na bumm, ott van fél órát azt csá, elmegy, ezért kell rinyálni? nem értem a problémád
2010. ápr. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

17:55 vagyok.

Nézd, én 25 vagyok, nemrég is voltam ilyen szituban. Én azt csináltam, hogy odamentem hozzá (a persona non grata-hoz), és megkérdeztem, hogy neked nincs jobb dolgod, mint egész nap itt lógni? Kínos volt, és zavarba jött, igyekezett valamit elhumorizálni, de én folytattam azzal, hogy anyám is egész nap dolgozik, a testvérem is, én is (én otthon dolgozom, ill heti két nap vagyok csak távol otthonról munkahelyen), apukám is, de ő mintha csak lógna az éterben, és hogy gondolja ezt. már nincs miatta családi életünk. Végigmelózzuk a napot, aztán még bájologjunk itt vele, aki k@rvára ráér kávézgatni, meg minden. Megkérdeztem: nem gondolja, hogy kicsit sokat van itt?

Addigra már akkora volt a feje, mint a ház, de ez htott. Viszont emlékeztetlek, hogy én független 25 éves felnőtt vagyok.

ha ti hasonló drasztikus módszert láttok jónak, akkor fogjatok össze tesóddal, anyuddal.

És akkor majd apukád jár hozzájuk.

Vagy kezdjetek el ti náluk lógni állandóan és bepofátlankodni a családi ünnepekre, majd észreveszik. Ha nem szobapáfrányok.

Anyukád mint felelős felnőtt előállhatna valamivel.

2010. ápr. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!