Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon féltem a nővérem a...

Nagyon féltem a nővérem a terrortámadásoktól. Mennyi esély van rá, hogy lesz valami mostanában Budapesten?

Figyelt kérdés
Nővérem ott jár egyetemre, sokat jár a belvárosban és a metrót is gyakran használja. Szóval pont azokon a helyeken van sokat, ami veszélyes lehet. Tudom, hogy kis esély van rá, hogy történni fog valami, de mégis nagyon aggódom. Mindig az jut eszembe milyen érzés lenne, ha csak a híradóból hallanám mi történt vele. Ti nem féltek vagy féltitek a családotokat? Nyugtassatok meg, hogy csak én aggódom túl a dolgot!

2016. márc. 30. 23:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%
Te figyelj, inkabb a harmas metroval utazastol kellene ot feltened, amit csak a csoda tart ossze es minden nap kiég az egyik szerelvenye...:)na, az realis veszely.
2016. márc. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
75%
Semmi esélye. Budapest nem célpont. Sokan azt sem tudják hol van. Jelentéktelen ez az ország. Nem fognak rá pénzt pazarolni.
2016. márc. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
77%

Ajánlom nézd meg a Metró című filmet,vagy az "Éjféli etetést":D


Az sokkal parább:)


Lényegre térve,arra is nagyobb esély van,hogy tömegközlekedési balesetet szenvedsz(ami szintén elé kicsi),minthogy robbantgassanak.


Nem véletlen,hogy Párizs és Brüsszel volt a célpontok.


Amilyen szegénység van az országban én attól jobban félnék,hogy valami szerencsétlen bekattan,és bankot rabol,vagy valami hasonló...

2016. márc. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek, a kék metró a reális veszély, de az nagyon is. Mindannyian Pesten tanultunk egyetemen, Apám nagyon sokáig itt dolgozott és arra kért, hogy lehetőség szerint ne utaztak a hármassal. Szerencsére el tudom kerülni, de attól komolyan tartok.. A terrortámadás miatt majd izgulok akkor ha itt is megtörténik. Azt se sokáig mert az élet megy tovább.
2016. márc. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
82%

Én is rettegek a metrón, de nem a terroristák miatt, hanem hogy egyszer kigyullad és ott maradok, amilyen őskövületek...

Nem valószinű, hogy itt robbantanának, Magyarországnál sokkal nagyobb célpontjaik vannak szerintem. természetes, hogy félted a nővéred, de próbálj megnyugodni.

2016. márc. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
55%

Elméletileg reális a terrorfenyegetettség Mo-n is, ahogy minden eu-s országban. DE!

Azok a feltételek, amik a bevándorlókat magas számban foglalkoztató országokban fennállnak, mint pl. kontrollálatlan muszlim, v. egyéb vallási alapú közösségek, amik lehetővé teszik az agymosott merénylők kitermelését, nincsenek jelen, és nem is lesznek, ha a magyar embereken múlik.

A nővéredre sokkal nagyobb veszélyt jelenthet, ha egyedül jár bulizni, vagy valamit beletesznek az italába.

2016. márc. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
64%

Nő, anya, feleség vagyok Budapesten.

Kérlek ne aggódj.

Egyrészt mert nincs ráhatásod a történésekre, tehát semmit nem segít az aggódás, ellenben nem árt semmit az, ha nem eszed rajta magad.

Tudod az én férjem vallásgyakorló muszlim férfi, sokat beszélgetünk a menekültválságról és a terrortámadásokról is.

A belga támadás napján a férjem éppen Brüsszelben volt, a reptérre tartott- nem tudtam elérni, amikor meghallottam a híreket- így aztán volt mind aggódnom.


DE: akkor is arra gondoltam, hogy nem tudok sajnos mit tenni, legfeljebb reménykedni, imádkozni, családtagokkal- barátokkal- ismerősökkel beszélni a félelmeimről.


Szörnyű érzés a bizonytalanság és a kiszolgáltatottság- és a terrorszervezetek erre "játszanak"- tömegeket lehet így félelemben, bizonytalanságban tartani- kevés ennél rombolóbb és aljasabb módot tudok elképzelni.


Ez a célja az ilyen embertelen szervezeteknek: hogy félj, mert mást úgysem tudsz.

Én nem adom meg ezt az "örömet" egyetlen terroristának sem- a férjem hamarosan ismét átszállással repül haza. Aggódás helyett reménykedem.

2016. márc. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ és biztatást, egy kicsit sikerült megnyugtatnotok! Beszéltem a nővéremmel is, ő is hasonlókat mondott, úgyhogy igyekszem nem idegeskedni ezen, és nem gondolni a legrosszabbra. Aztán reméljük tényleg minden rendben lesz! :)
2016. márc. 31. 18:10
 19/20 anonim ***** válasza:

Budapesten a légszennyezettség, daganatos betegségek, szív és érrendszeri betegségek, valamint a közlekedési és háztartási balesetek miatt kell leginkább aggódni.


Ezek sokkal nagyobb kockázatot jelentenek a nővéredre mostanában Budapesten, mint a terrortámadások!

2016. márc. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Előbb gyullad ki vele a metró :D
2016. júl. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!