Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megmondanátok e a férjeteknek?...

Megmondanátok e a férjeteknek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nem dolgozok,mert én a háztartással és a gyerekekkel törődjek. Így főállású anya vagyok.

Az ő keresete arra elég,hogy kifizessek minden számlát, gyerekeknek befizetni valót és marad 40ezer ft.

Ő elvárja,hogy ebből a 40ből teremtsem elő egy hónapra 6 főre a kaját, illetve ha valami egyéb kiadás adódna.

Nem vagyok hajlandó pl a legolcsóbb leggagyibb margarint megvenni de nem is a nagyon drágát veszem meg,de szerintem ha mindenből a legsz..rabb kerülne a kosárba ez a 40 akkor sem lenne elég, így 3 számlát nem szoktam befizetni,csak hó végén,ha marad annyi (valami csoda folytán) így csúsztatom a számlákat.

Most durván 80 ezer elmaradásban vagyunk.

Kapott vissza a férjem az adóhivataltól 120ezret.

Megmondjam e neki,mert mégiscsak ő dolgozott azért a pénzért, vagy fizessem ki belőle a 80at, a többit pedig rakjam el,hogy abból finanszírozzam amit egyébként innen onnan szoktam lecsípni.

Ha megmondom neki, tuti a kocsira vagy a motorra költi.

Köszönöm a válaszokat.


2016. ápr. 2. 07:31
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mondd meg, és tedd hozzá, hogy akár tetszik akár nem, elmész te us dolgozni, mert így csak tengtek-lengtek!
2016. ápr. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
91%
Ha ilyen életkörülmények között éltek, hogy alig marad pénzetek a számlák befizetése után minek kocsi illetve motor?
2016. ápr. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
96%
Egyértelmű, hogy megmondanam. Pontosabban már az elején elmondtam volna neki, hogy ez kevés, vagy ő keres extra munkát, vagy én nem leszek htb.
2016. ápr. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

A kocsi a munkájához kell,a motor meg a szenvedélye.

De azt se értem,hogy minek ekkora házban laknunk.

Jó helyen van jó állapotban egy kisvárosban,simán el tudnánk adni,hogy vegyünk egy kisebbet,aminek nem kerül ennyibe a fenntartása.

270nm,szerintem elég lenne egy 150es is.

Azt is mondtam neki adjuk ezt el,addig hazamennénk a szüleihez (van külön álló lakrészük 1+2fél szobával) és építkezzünk. Egy kisebbet. Telek is van, azzal se kellene kínlódni. Vagy csak én gondolom úgy, hogy a 270 nagy még 6 embernek is?

2016. ápr. 2. 07:46
 5/37 A kérdező kommentje:

És igen,szeretnék visszamenni dolgozni.

A munkahelyem megvan,bármikor viszavennének.

2016. ápr. 2. 07:48
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Menj el dolgozni, sokkap könnyebb lesz minden.
2016. ápr. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
93%

Igény kérdése. Mi négyen élünk kicsit nagyobban, nekünk így tökéletes, mindenkinek van elegendő tere. De mondjuk nálunk mindenki így érzi jónak és nincs befizetetlen számla.

Ti amúgy nem szoktatok beszélgetni? Diktatúra van, ahol ő mondja meg, hogy mi hogyan lesz, neked nincs se véleményed, amit megosztasz vele, se beleszolasod az életetekbe?

2016. ápr. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
79%
tisztán és világosan mondd el neki, akár egy kockás füzet fölött hogy mi a helyzet. Neked is kell munkát vállalnod ha ez a helyzet, akkor viszont neki is lesznek feladatai a háztartásban. Ajánlom kezdetnek a Gazdagmami hírlevelekre felíratkozást. Lehet hogy ott találod meg a számításod.
2016. ápr. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
85%

Én a helyedben kifizetném és utána mondanám meg. A férjed a leírás alapján egy link alak, aki mindenre való csak nem erre a világra. Szóval semmi komolyság nincs benne.

Emellett Te is úgy látszol, mintha valamilyen szinten behódolnál neki.

Így ha elmondod akkor abból csak a hülyeségre fog elmenni minden.

2016. ápr. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 szántóvető ***** válasza:
1%

na várjunk egy kicsit,a te jövedelmedet nem számoltad bele a családi költségvetésbe?pl. családi pótlék,gyet,gyermekvédelmi kedvezmény,rendkívüli gyermekvédelmi támogatás.szóval ne kamuzz.

ettől függetlenül illik megmondani,hiszen nem vadidegen emberről van szó,valamint egy háztartásban éltek.

"Ha megmondom neki, tuti a kocsira vagy a motorra költi."-ez tetszik,nyilván jobb befektetés a kocsira költeni a számlák helyett :)

2016. ápr. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!