Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Két hét múlva családi banzájt...

Két hét múlva családi banzájt csinál a párom, arra hivatkozva hogy nekem névnapom lesz, csak hogy utálom a családját és viszont! Hogy éljem túl?

Figyelt kérdés
Nem annyira ismerem még őket, párszor találkoztunk, de eddig nem igazán voltunk egy hullámhosszon, vannak nekik barátaik is (egy pár). Ők már egy összeszokott társaság és az összejöveteleken mindenki elbeszélget egymással hozzám meg senki sem szól, mintha nem fogadtak volna be. Párom szerint nekem kéne nyitni, de nekem ez nem megy mert eleve visszahúzódó típus vagyok, főleg ha egy rakás ember van körülöttem akik már össze szoktak. Két hét múlva grill parti lesz nálunk, mindenkit úgy hívott meg hogy az én névnapom, holott neki is most lesz, de azt nem említette senkinek. Én ezt nem akarom. Nem akarok egész nap jópofizni meg unatkozni mellettük amikor elvileg én vagyok az ünnepelt és miattam csinálja. Már most remeg a gyomrom.
2016. ápr. 10. 10:00
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:
Ja és már mindenkit meghívott szóval ez meg lesz tartva ha akarom ha nem.
2016. ápr. 10. 10:01
 2/45 anonim ***** válasza:
57%

Hát igen, ez nehéz helyzet. Ha nem szereted az új embereket, akkor szerintem kérd meg egy, max. két barátodat/tesódat, hogy segítsenek ki, és hívd el őt a buliba (persze a párod megkérdezése után). Így nem fogod kirekesztve érezni magad, és ők is jobban tudnak nyitni feléd, ha van valaki veled, aki szeret beszélgetni. Én sem vagyok túl jó a beszélgetésekben, nekem szokott segíteni, ha pl. csinálunk valami aktív programot.

1. Vesd be magad a grillezésnél. Jelezd, hogy a kedvenc elfoglaltságod a sütögetés, azt általában úgysem 1 ember csinálja, valakivel együtt álljatok be sütögetni. 2. Játszatok valamit. Lehet társas, vagy szerezhettek csocsót, foci, stb., akkor nem kell annyit beszélgetni.

3. A párod biztos tud 1-2 embert akinek hasonló az érdeklődési köre, mint neked. Nálam az bejön, hogy az emberek kb. 1/3-a szereti a trónok harcát (a 30 éves korosztály alatt), úgyhogy már majdnem az üdvözlésnél, vagy épp utána rögtön ráterelem a témát. Esetleg te is megpróbálhatod.

2016. ápr. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
85%

"Nem annyira ismerem még őket..."

" utálom a családját"


Ne haragudj, de ez egy kissé morbid: saját magad is elismered, hogy nem nagyon ismered őket, de máris utálod!

Mi lenne, ha esetleg kibújnál a csigaházadból és megpróbálnál kapcsolatot létesíteni velük? Ne azt várd, hogy Veled foglalkozzanak, hanem Te nyiss - kérdezd őket a hobbijukról, munkájukról, stb.

Egy grill party kifejezetten jó alkalom az ismerkedésre, az oldódásra - vigyázz, mert ha nyitsz, a végén még lehet, hogy jól is fogod érezni magad :D

Bocs, ha kicsit szarkasztikus vagyok, csak szeretnélek ráébreszteni arra, hogy rajtad is múlik.


Végezetül, ha nagyon nem megy, gondolj arra: szereted a párodat? Nos, a szülei nevelték ilyenné, tehát azért olyan nagyon rossz emberek nem lehetnek :-)

2016. ápr. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem ismered őket, akkor miért utálod őket? Ez nettó szociális fóbia, az pedig teljesen más témakör. Hogyan szólnának hozzád, ha kivonod magad az egészből és érezteted velük, hogy utálod őket? Teljesen megszokott tünetegyüttes, bebeszélted magadnak hogy kívülálló vagy, úgysem beszélnek veled, sündisznó üzemmódba kapcsoltál és nem vagy hajlandó nyitni.

Ide szakember kell.

2016. ápr. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
46%
Nem értem, hogy lehet ilyen szociális identitászavaros nőnek párja ha emberek közé nem mer menni kb?
2016. ápr. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
Azért nem ismerem őket, mert már ugyan párszor találkoztunk összejöveteleken, de egyik sem szólt hozzám, ha kérdeztem őket valamiről, egyszavas válaszokkal lerendezték a beszélgetést, aztán beszélgettek mással. Így nehéz nyitni.
2016. ápr. 10. 10:20
 7/45 anonim ***** válasza:
76%

egyszavas válaszok? Nos, nekem volt ismerősöm, akiről eleinte azt gondoltam, hogy egy mogorva, betokosodott öregember - de az évek alatt kiderült, hogy egy jó humorú, rugalmas, jószívű valaki - most már olyan kapcsolatunk van, hogy amikor elköltöztek, majdnem sírtunk :-)


Azért írtam le ezt, mert egy jó kapcsolat kialakulásához is idő kell. Ahogy Te nem nyitsz feléjük, úgy ők sem zuhannak a nyakadba rögtön.


"Két hét múlva családi banzájt csinál a párom"

Ahelyett, hogy ilyen "elítélően" nyilatkoznál a párodról, inkább próbáld meg értékelni, hogy össze akar hozni Titeket - azt szeretné, ha jó lenne a kapcsolat köztetek.

Legalábbis mindenképpen erre utal, hogy a saját névnapját meg sem említette. azt szeretné, ha Te lennél a fénypont.

Ne legyél már ilyen sündisznó!! :D

2016. ápr. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
24%
Változtasd meg gyorsan a neved! :)
2016. ápr. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
74%

A párod pont azért szervezi hangsúlyosan a TE tiszteletedre a bulit, mert az ünnepelttel mégiscsak illő beszélgetni, hátha te is feloldódsz, és nyitottabb leszel. (Amúgy csodálkoznék, ha a családja nem tudná, mikor van az ő névnapja, ez ráadásul "nyilvános adat"😊).

Szerintem értékeld az erőfeszítését, lazulj el, különben is te leszel otthon, biztonságos terepen.

2016. ápr. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
De én magamnak nem csináltam volna névnapi bulit, főleg nem ezekkel. Nekem így a névnapom csak a stresszből fog állni, meg az idegeskedésből, hogy jó vendéglátó legyek, megfeleljek.
2016. ápr. 10. 10:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!