Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOS! Apám ki tudja semmizni...

SOS! Apám ki tudja semmizni anyámat? Mit tehetünk?

Figyelt kérdés

Apám valóságos idegbeteg.Mindig veszekszik,szétveri a bútorokat/tárgyakat,fenyegetőzik,hogy megver meg,hogy megöli a kutyámat.Anyámmal ezt már nem bírjuk tovább és el szeretnénk menni,csakhogy nincs elég pénz rá.Anyám tervezi,hogy kimegy Ausztriába,mert jól beszéli a nyelvet és biztos találna melót.Én viszont csak 2 éve tanulom a suliban a németet és nagyon alap szinten vagyok.Ráadásul már csak 2 évem van éretségiig és ezért anyám nem szeretne engem kirángatni ebből a suliból.

Ráadásul minden apám nevén van.Lakás,kocsi,minden!!!A lakásra a szülei adták be az előleget,viszont anyámmal együtt fizették a részleteket.Anyám mondta apámnak,hogy ha ki akarja semmizni bepereli,de még annyi pénzünk sincs,hogy elköltözzünk,nemhogy válásra meg perekre legyen pénz.

Olyan reménytelennek érzem a helyzetünket.Mi tévők legyünk?



2016. ápr. 10. 11:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem teheti meg, hogy kisemmizi. Házasság után szerzett vagyon közös vagyon. Ha fenyegetőzik, bútort ver, akkor jó lenne feljelentést tenni, hogy maradjon nyoma, még ha nem is nagyon tudnak semmit tenni, mielőtt valamelyikőtöknek nem árt fizikálisan. Nincs nagymama? Nagynéni, bárki, akihez ideiglenesen el lehetne menni? Ha nincs vannak olyan intézmények/egyesületek, akik a hozzátok hasonló helyzetben lévőkön segítenek, ilyet is kereshetsz a környéken. Nincs párod, vagy olyan barátod/barátnőd, akivel szorosabb a kapcsolat és 2 évre elvállalnák, hogy odaköltözz, anyud meg kimegy és küld haza pénzt?
2016. ápr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Jogilag a lakás törlesztését felesbe fogja venni a bíróság, mert a házasság ideje alatt megszerzett vagyon közös, tehát a keresetek, amiből a törlesztőt fizették is az. Az önrész (ha apukád be tudja bizonyítani, hogy a szülei adták a pénzt) az apukádat illeti.

De ezt valószínű pereskedés útján egy válóper alatt fogja tudni anyukád érvényesíteni, ráadásul ha apukád nem tudja kifizetni anyukádat a ház eladása sem gyors, tehát elég reménytelen a helyzet. De jogilag jár anyukádnak a házból pénz.

Ha ennyire szar a helyzet, lehet megérné tényleg kimenni, ott téged egy évvel lejjebb lévő osztályba tesznek, és a nyelvet pillanatok alatt meg fogod tanulni. Ha nem tudtok nagyszülőkhöz visszaköltözni, akkor erősen elgondolkodnék a kimenetelen!

2016. ápr. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Sajnos anyám rokonjai messze laknak.Nagymamám és nagypapám 2 órányira,anyám testvére és a családja meg külföldön.Ebben a városba csak apám nagybátyja lakik.Igaz,hogy kedvesek,de hozzájuk nem mennék.Amúgy sincs köztünk szoros kapcsolat,csak évente 1-2szer találkozunk.
2016. ápr. 10. 11:46
 4/15 anonim ***** válasza:
az a 2 óra nem sok. Én 2 és fél órát utazok be a sulimig, ha én kibirom, te is kifogod. Inkább utazol pár órát mintsem egy idegbeteggel legyél egy légtérben. tedd meg.
2016. ápr. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
De ide nagymamáméktól buszok nem jönnek időbe.(egy ici-pici faluban élnek)
2016. ápr. 10. 12:07
 6/15 anonim ***** válasza:
59%
Átjelentkezel oda és valójában koliba mész, anyukád pedig ki, miután elindította a válást. Nem nagy kaland, csak valódi akarat kell.
2016. ápr. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

1. Én Németországban élek, úgy jöttem ki, hogy nem beszéltem a nyelvet. 1,5 év alatt bőven el lehet jutni középfokra, amivel az érettségi is megy. Alapismeretekkel még gyorsabban is. Elsőre felzárkóztató osztályba kerülnél, valószínűleg egy évet csúsznál, ami nem a világvége :)


2. Mindegy, hogy kinek a nevén van, az számít mikor vették.A házasság alatt szerzett vagyon 50-50% arányban oszlik. Ha valamit a házasság előtt vettek, az azé, aki akkor vásárolta/örökölte - kivéve, ha hitelt vettek fel rá, amit a házasság alatt közösen fizettek, mert ezt akkor más arányban osztják be.


3. Magyarán a ház esetén:

- az előleg összege édesapádé, mivel ez örökölt/ajándékozott vagyon, ami NEM oszlik

- a fennmaradó összeg fele-fele arányban lesz felosztva a bíróságon.


4. Rászorulók részére létezik ingyen jogi tanácsadás, nézzetek utána. Mi az, amúgy hogy annyi pénzetek sincs? Édesanyád keresetével mi van?

2016. ápr. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hát albérletre van pénz,de ha közben elindítanák a válási pert az valszeg padlóra küldene minket anyagilag.
2016. ápr. 10. 12:45
 9/15 anonim ***** válasza:

A bíróságon vannak fogadónapok, bemegy édesanyád, segítenek neki megírni és beadni a válókeresetet. Ügyvédet is fogadhat úgy, hogy csak a végén fizet, körül kell nézni, vagy a rokonoktól esetleg lehet kérni egy kis kölcsönt a költségekre, és majd megadja, ha apád kifizette. Az ügyvéden nem érdemes spórolni.

Ahogy már írták, lényegtelen, kinek a nevén vannak a vagyontárgyak, ha közös szerzemény, ráadásul te kiskorúként anyádnál leszel elhelyezve, mert meg fognak róla kérdezni, apád pedig köteles gyerektartást fizetni.

Az osztrák iskolától nem kell tartanod, tőlünk sok gyerek jár általánosba is kint (nyugati határszélen élek), egy év alatt a nulláról is felhozzák a németet kellő szintre. Legfeljebb csúszol egy évet, de megéri, hogy közel anyanyelvi szinten beszéld a nyelvet.

Az üvöltözés, rombolás, fenyegetőzés miatt te is bemehetsz a gyámhivatalba feljelentést tenni, távoltartási végzést is kérhettek.

2016. ápr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Azon gondolkodunk,hogy anyám kimegy Ausztriába és összegyűjti a pénzt a válásra.Én sajnos addig itthon maradok apámmal és tanulom a német nyelvet.Majd pedig érettségi után anyám kivisz magával Ausztiába.
2016. ápr. 10. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!