Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy a családtagjaim...

Normális, hogy a családtagjaim előtt teljesen más vagyok, mint pl a kollégáim előtt, vagy barátok előtt?

Figyelt kérdés
Otthon szégyenlős vagyok, sok téma tabu, nem merem magamat adni. Vagy nem is tudom, melyik az igazi énem. Kollégákkal teljesen más vagyok, ki merem mondani a véleményemet, otthon pedig attól parázom, hogy képmutatónak, vagy beképzeltnek tartanának. Pl. kisbabákkal, vagy gyerekekkel sem tudok ugy eljátszani otthon, családtagjaim előtt, mint például akkor, ha ők nincsenek ott. Vagy pl. üzletekben nem beszélek másokhoz, eladóhoz, ha ott van mondjuk anyukám. Ha egyedül vagyok, akkor jobban szóba elegyedek másokkal. Előfordul ez mással is? Félreértés ne essék, nagyon szeretem a családomat, csak észrevettem, hogy más vagyok, ha velük vagyok. 20/L
2016. ápr. 10. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Normális, saját életet kell kezdeni.
2016. ápr. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, nálam valószínűleg azért alakult így, mert szülői oldalról sok kritikát kaptam, hogy mit hogyan kellett volna, és inkább nem csinálok semmit ilyen esetben, inkább egyedül vagy olyan társaságban csinálok ilyesmit, ahol nem tesznek megjegyzést minden apróságért, amit máshogy csináltak volna.


21/F

2016. ápr. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

És nem szabad otthon konfrontálódni?

Nálunk sok a konfrontáció, de nem játsszuk meg magunkat, nem félünk otthon.

2016. ápr. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a családoddal szemben úgy viselkedsz ahogyan szerinted ők elvárják, általában ez 25-30 éves korban már módosul. de nem mindig, a család befogadóképességétől is függ. de egyébként egyáltalán nem baj, hogy így van, ha zavar néha gondold át, hogy bizonyos szitukban adott reakcióidat nem biztos hogy a családod negatívan ítélne meg, sokan benézik ezt.
2016. ápr. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Érdekes. Velem pont fordítva van. A családtagjaim előtt nem vagyok szégyenlős, hiszen tudom, hogy ismertek egész életükben, szeretnek, elfogadnak olyannak, amilyen vagyok, jó és rossz tulajdonságaimmal együtt. A kollégák előtt meg idegenek előtt azonban nem nagyon merek megnyílni, hiszen az emberek nagyon könnyen és hamar elítélnek másokat. Velük pedig nincs meg az a többéves háttér, ami a családtagjaimmal megvan. Akár egy rossz szót szólok vagy rosszul elsütött poént mondok, kapásból félreérthetnek és ellenem fordulhatnak. Igyekszem a minimálisra szorítani mindenféle kommunikációt velük.


25/N

2016. ápr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én olyan vagyok mint 5- ös!

26 n

2016. ápr. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nálam is elég hasonló a helyzet. Énis másabb vagyok amikor a barátaimmal vagyok.
2016. ápr. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem teljesen.A szülőkkel olyan normális tanárokkal nagyon tisztelet tudó haverokkal meg mint egy retardált hülye.
2016. ápr. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!