Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azthiszem, apa megcsalja...

Azthiszem, apa megcsalja anyát. Ti mit gondoltok, igazam lehet?

Figyelt kérdés

12 éve házasok a szüleim, mindig tökéletesnek tűnt a kapcsolatuk, soha nem veszekedtek, vagy voltak rosszban (legalábbis előttünk, van egy húgom). Nagyon harmonikus volt az életünk. Az utóbbi 2-3 hónapban viszont apa furán viselkedik, nekem nagyon szemet szúrt. Mindig sokat adott magára, de mostanság még ennél is piperkőcebb, előfordult, hogy késtem a suliból, mert nem fértem be a fürdőbe miatta. Állandóan edzőterembe jár (legalábbis ezt mondja), új ruhákat, parfümöt, cipőket vesz magának, meg nemtudom. Azt is észrevettem, hogy mindig képernyővel lefelé teszi le a telefonját, ezt előtte sose láttam tőle. A háttérképe eddig egy kép volt négyünkről, most meg láttam, hogy valami kocsi...viszont kettő dolgot vettem észre, ami nagyon kiakasztott. Múltkor kint volt a kertben, kocsit mosott, bent pedig csörgött a telefonja. Kivittem neki, és egy pillanatra, de ránéztem, hogy ki hívja. A hívóazonosító képen egy nagyon szép lány volt, és tuti hogy sokkal fiatalabb lehetett apánál, "A." néven volt elmentve. Nem kérdezősködtem, apa magától mondta, hogy "az egyik kollegája beteg és annak a lánya volt az, hogy majd beviszi a kollega munkáit" vagy valami ilyesmi...én ezt nem tudtam nagyon elhinni. A másik pedig az volt, hogy pár nappal ezelőtt nagyon későn jött haza (egyébként mostanában sokszor éjjel, vagy hajnalban jön haza, mert "túlórázik"-főnök annál a cégnél, ahol dolgozik, ez nekem fura..), én még ébren voltam, és lementem hozzá. (aznap voltam körmösnél, és mondta, hogy mutassam milyen lett) ezért megfogta a kezem, én meg azonnal kiszúrtam, hogy nincs rajta a jeggyűrűje. Sose vette le, se ő, se anya. Ez valahogy nagyon szíven ütött...

Nagyon aggódom, lehet hogy csak beképzelek mindent, de ezek a dolgok nagyon aggasztanak. Nem tudom, mit tegyek, nem hagy nyugodni ez a dolog. Ráadásul mostanában mintha anyával is fura lenne a kapcsolata, alig beszélgetnek...

Mit tegyek? Nagyon félek

16L


2016. ápr. 15. 01:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ne üsd bele az orrod... nem tőled kell, hogy megtudja anyukád. .. Ez az ő dolguk.
2016. ápr. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ne üssem bele az orrom?? Talán azert valami közöm van a szüleimhez!
2016. ápr. 15. 01:44
 3/21 anonim ***** válasza:
64%
Így van. Ne szólj bele, ez a kettejük ügye, nekik kell elintézni.
2016. ápr. 15. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
16%

kapuzárási pánik.


Naés, ha megcsalja, akkor mi van? legyen boldogtalan inkább anyáddal? vagy túlteszik magukat rajta, vagy elválnak. nem te leszel az egyetlen, akinek elválnak a szülei. 16 vagy ideje felnőni. A felnőttkor küszőbén állsz, kezdj hozzászokni, hogy nem habostorta az élet.

2016. ápr. 15. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%
Van közöd a szuleidhez, de a házasságukat illetően nincs jogod beleszolni. És mi van akkor, ha végtelenül felreertettel valamit? Örökre megbellyegezed a hazassagukat...
2016. ápr. 15. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
78%

Rohadtul semmi közöd hozzá. Persze majd itt írják, hogy hurrdurr azonnal rohanj anyádhoz és nyomd föl a mocskot. Persze megteheted, ezután jön a kiakadás, anyád vádaskodik, apád persze mindent tagad, jön a bizalmatlankodás, folytonos veszekedések, te leszel a sz_ar szemét mindkét oldalon, és aztán válás, újabb feszkó, stb-stb. Másik lehetőség, hogy esetleg apád nem tagad semmit, még aznap elcuccol a macájához, anyád meg darabokra hullik, jön a válás, feszkó, stb. Sőt az is lehet, hogy apád ártatlan, de anyád így is kiborul, oda a bizalom, többit lásd fönt.

Soha nem lehet jól kijönni abból, mikor valaki könyékig túr más kapcsolatában és "jó szándékból" (amivel ugye tudjuk mi van kikövezve) kavarja a sz_art. Nem is értem miért hiszik egyesek, hogy majd minden happy lesz, csak mert családtag életébe másznak bele, amihez ugye nekik "közük van". Rohadtul nincs.

Másik dolog ami érdekes, itt mindig szidják a szülőket, hogy ne dumáljanak bele csemetéik kapcsolataiba, akkor se, ha nyilvánvalóan sz_ar, de fordítva semmi gond, sőt!

Lényeg a lényeg kérdező, ne csináljál semmit. Majd két felnőtt ember lerendezi a kapcsolatát. Ha elválnak, hát elválnak, ezt te megelőzni nem tudod, max előrébb hozni és súlyosbítani, ha úgy döntesz mégis kézbe veszed a fakanalat.

2016. ápr. 15. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is az ő dolguk, az ő házasságuk, az is lehet hogy anyukád is tud róla, vagy legalábbis sejti, főleg ha már neked is szemet szúrt a dolog.

Egyébként én ebben az esetben inkább az apukámmal beszélnék, anyukáddal semmiképp! Után ha kiderülne hogy nincs igazad akkor csak te járnál rosszul.

2016. ápr. 15. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
19%

Jogos a félelmed. Már a sok szépítkezés is extra gyanús. Nagyon nehéz helyzetben vagy. Vagy tétlenül nézed ahogy széthullik a családod, vagy bemártod az apukádat, és lehet hogy azért hullik szét a családod.

Esetleg ha finoman szólnál anyukádnak a gyanúdat nem kimondva hogy milyen sokat változott mostanában apukád viselkedése és szokásai. Csak engedd hogy neki essen le a tantusz, ne te mondd ki. Engedd hogy ő akarja megmenteni a házasságukat, ha meg akarja. Egyébként a párterápia nagyon hasznos tud lenni. Megtanulják újra értékelni egymást a házaspárok.

2016. ápr. 15. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
58%
Neked jolesne ha beleszolnanak a kapcsolatodba? Nem? Akkor te se szolj bele az ovekbe, nem a te dolgod.
2016. ápr. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
35%

Elég rossz duma, hogy a beteg kollégám lánya telefonált munka miatt.... hiszen miért is lenne róla fénykép a számhoz rendelve???


Valóban megcsalásra utalnak a jelek. Nem osztom a véleményt, hogy ne üsse bele magát... hiszen az Ő bőrére is megy a vásár. A vitáknak ő is részese lesz, ha nem is közvetlenül, illetve ha válásra kerül a sor, a gyereket is érinti nem is kis mértékben. Én az egyenes utat választanám. Leültetném a két szülőt elmondanám mit vettem észre, így apukának is lenne lehetősége, megmagyarázni (amit szerintem nem fog tudni) és anyukának is kicsit felnyílna a szeme, ha eddig még nem sejtette.

2016. ápr. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!