Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Holnap mutatom be a mas...

Holnap mutatom be a mas anyanyelvu parom a szuleimnek. Mikre erdemes odafigyelni?

Figyelt kérdés
A szuleim is beszelik valamilyen szinten az o nyelvet, de nem tokeletesen. Izgulok, mert nem szeretnem, ha barki is kellemetlenul erezne magat... Marpedig valoszinu, hogy osszejovetelekkor mindenki magyarul beszel...
2016. ápr. 16. 08:30
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem arra figyelj, hogy fordíts rendesen a párodnak, hogy ne érezze, hogy kimarad a társalgásból.


Az a legkellemetlenebb, volt benne részem németek közt. 1 másik magyar volt csak rajtam kívül aki tudott kommunikálni a németekkel és már fél órája csacsogtak én meg ültem kukán.

2016. ápr. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
35%

Mondjuk érdemes megtanulni a másik nyelven és akkor nincs ilyen probléma.

Fordíts neki.

2016. ápr. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

A szüleidre figyelj, meg a párodra! :D

Arra, hogy senki ne maradjon ki a kommunikációból 2-3 mondatnák hosszabb időre.

2016. ápr. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%
Nem lesz gond, ne aggódj. Ez az első alkalom a sok százból, amikor találkozni fognak, ki fog derülni, hogy boldogulnak a kommunikációval. Ajánld fel, hogy szívesen fordítasz, ha valahol megakad a dolog, és akkor fordítasz, ennyi.
2016. ápr. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!