Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel, hogy...

Hogyan dolgozzam fel, hogy apa meghalt?

Figyelt kérdés

5 éve külön élünk tőle, alkoholista volt, bántott minket. Van két tesóm (L8, F18) még, én 21 vagyok. Anya most éli ki magát, kb leszr minket.. én már külön élek, egyedül. Apával én nem igen beszéltem, egy évben egyszer találkoztam kb vele. Le volt tiltva a telefonja, kimenni sem akartam hozzá, mert ugyanazt hajtotta, amit régen.. féltem is tőle.. utoljára akkor láttam, mikor bejött a munkahelyemhez és mondta a szokásosat... problémái voltak a gyomrával (kivették az epéjét, gyomrából - 5 cm + ugye az alkohol..) és nem bírta. 3 hete, hogy meghalt, aznap, mikor anyával a 21. házassági évfordulójuk lett volna. Nagyon bánt, hogy nem beszéltem vele, hogy nem tudtam elbúcsúzni, stb.. kórháztól, ahol volt, 2 percre dolgoztam és én nem mentem be... testvéreim tartották vele a kapcsolatot. Aznap, mikor meghalt, feloldottam a hívását a telefonomon, de tudom, hogy már ha akarnám sem tud hívni.. temetés már 2 hete lement, én nem sírtam akkor.. nem tudok sírni, pedig jó lenne... temetés napján a szerelmem is elhagyott... :(

Hogyan dolgozzam fel? Apa 41 volt..:(

L21


2016. ápr. 20. 23:14
 1/6 anonim válasza:
91%
Szia! Eloszor is, nagyon sajnalom, es oszinte reszvetem. Hasonlo a helyzet nalam is, az a kivetel, hogy az en apam alkohol befolyasa nelkul tette ugyanazt, amit a tied. Meg el ugyan, de en is rengeteget gondolkodtam anno azon, hogy mit fogok erezni ha netalantan elmegy kozulunk, es arra jutottam, hogy valoszinuleg ha annyira akarna a jo kapcsolatot tartani velem, akkor keresne, ha nem telefonon, akkor szemelyesen, barhogy. En 20 eves vagyok, es hasonlokepp evente max egyszer beszelek vele, ugy ahogy te is tetted. Volt okod ra, hogy igy cselekedj, nyilvan ha mintaedesapa lett volna, a kapcsolatod sem igy alakult volna vele. Kar mar ezen agyalnod, ez igy alakult, most az a dolgod, hogy bocsass meg neki mindent, igy lesz o is nyugodt, es hidd el, o sem szeretne, ha lelkifurdalassal elnel.. hibaztal te is, o is, es hidd el sokan vagyunk ezzel meg igy. Nyugodj meg, es tedd tul magad ezen.
2016. ápr. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Az a baj, hogy ő mindig keresett, hívott, mamáék telefonjáról is, mégsem reagáltam.. :(
2016. ápr. 21. 00:07
 3/6 anonim válasza:
90%
Azért nem reagáltál, mert nyomós indokod volt rá(bántott). A szerelmed is a legjobbkor hagyott el, talán nem is baj. A jó dolgok majd csak ezután történnek veled!
2016. ápr. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Remélem :'(
2016. ápr. 21. 08:39
 5/6 anonim ***** válasza:
5%

"Aznap, mikor meghalt, feloldottam a hívását a telefonomon, de tudom, hogy már ha akarnám sem tud hívni.."

Ez fontos kozolnivalo??? A telefonod allitgatasaval tobbet foglalkoztal, mint a fateroddal?!

Nem csodalom hogy a szerelmed elhagyott, miutan konstatalta, hogy magasrol tettel apadra, annak ellenere hogy pl. a korhazban fekudt.

Letiltottad sajat apadat, igy eselye sem volt teged keresnie... Az en apam el, de nem keres, a szulinapomon sem hiv fel, pedig mennyire orulnek neki. Mennyire jo lenne, ha fontos lettem volna/fontos lennek neki. De nem, ez van, neki masak a prioritasai.

Hogy dolgozd fel? Hat eddig nem erdekelt a fater, akkor ugy dolgozd fel, ahogy eddig is csinaltad. Most miert erdekel, most miert lett fontos? Nem is ertem a kerdest. Vagy a sajat viselkedesedet akarod feldolgozni, hogy te miert nem tudtal ezt vagy azt csinalni, a testvereid viszont igen?

2016. ápr. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%

5-ös!


Felhívnám a figyelmedet arra a részre, hogy a kérdező azért távolodott el Apjától, mert az bántalmazta Őt.

2016. ápr. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!