Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátnőm szeretné a férjezet...

A barátnőm szeretné a férjezett nevét töröltetni mivel a férje elhunyt és valójában nem is éltek együtt, nagyon kellemetlen a számunkra, ha valahová megyünk együtt, hogy lehet ezt a legegyszerűbben megoldani?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 21. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
leginkább ugyan úgy, amikor megváltoztatta. Csak akkor megint le kell cserélni az összes okmányát, ami nem kevés pénz
2016. ápr. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Én válás miatt változtattam nevet, de gondolom az eljárás ugyanaz. Az anyakönyvi hivatlba kellett mennem ahol a házasság köttetett. Vinni kellett a bírósági határozatot a válásról (gondolom az esetében a halotti anyakönyvit) és ott mondták mit kell csinálni, mit kell kitölteni stb.
2016. ápr. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

És hasonló esetben emailt írok az okmányirodába (vagy ahova gondolom, hogy majd menni kell ha más ügy) s akkor egyértelmű választ vagy átirányítást kapok hogy hova kell menni.

Szerintem is az okmányiroda de van ahova már eleve neten kell időpontot kérni.

2016. ápr. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%

Èm most intéztem. Bementem az anyakönyv vezetőhöz .(A portán kaptam egy tel számot ,amin előre kellett időpontot kérni egy héttel előtte)

Bementem. Oda kellett adnom a házassági anyakönyvi kivonatot. Azt mondta elküldi oda ahol köttetett a házaság ,onnan küldenek egy papirt amin az eredeti név szerepel majd. Azzal lehet ùj okmányokat igényelni. Már nem kerül pénzbe nekem azt mondták . Azt elfelejtettem hogy 3000ft volt az illetékbélyeg .

2016. ápr. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!