Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Emeltethetem-e a gyerektartást...

Emeltethetem-e a gyerektartást a minimálbérrel arányos mértékben? Mennyi lehet a legkevesebb gyermektarási dij 3gyerekre? 2006ban itélték nekem a gyerekeimet.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 7. 00:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%

A Bíróság mindig az anyának ítéli a gyereket,ezért nem csoda,hogy neked ítélték őket.Nem írod,hogy most mennyi tartásdíjat kapsz,és te mennyi keresel havonta?

Max.a bér 50 %-át ítélik meg.Te kb.10.000,- kaphatsz többet.De ha az apjuk minimálbérből él,akkor neki havi 40-50.000.--ből kellene megélnie? Szerinted ez mire elég?

A helyedben meggondolnám,hogy valóban olyan nagy szükséged van-e a különbözetre ?

2010. ápr. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Te magadtól nem emelheted a gyerektartást, legfeljebb a biróságtól kérheted az újbóli megállapitását. Vagy jobb esetben megbeszélheted a másik féllel, hogy fizessen többet.
2010. ápr. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
18%

Elsőnek: mert apa biztos a minimálbérből él, aha. Kac-kac...

Másodiknak: azt kérdezte: emelTETheti-e a gyerektartást.


Kérdező: én úgy tudom, 5 évig a megállapítástól számítva nem. Utána viszont bátran. A legjobb, ha a bíróságon megkérdezed (pl. panasznapon). Ha igaz is az 5 év emelési tilalom, akkoris letelik lassan...

2010. ápr. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
7.10.-nek.Nem biztos,hogy minimálbérből él az apa,de a feltevés nem nevetséges.Felénk nagyon sokan csak minimálbért kapnak,és igen kevés az,aki zsebből kap még hozzá 10-20.000.- Ft-ot.Ezért hihető,hogy valaki valóban minimálbérrel kénytelen beérni.
2010. ápr. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
miből gondoljátok, hogy az anya tette fel a kérdést?
2010. ápr. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
34%

Nekem is gyanús, hogy apuka írt.


Hajajaj, de jó lenne nekem is legalább pár ezer FT gyerektartás, de egy fillért sem kapok, nem hogy emeltessek.:-(

2010. ápr. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Szilágyi Klára válasza:
100%
Gyerektartást a megállapítás után 2 év után lehet megint emeltetni, újbóli gyerektartásdíj megállapítás címén bírósági úton.3 gyerek esetén max a fizetés 50%-a lehet.
2010. ápr. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Na, akkor ez a kérdezőnek jó hír, ezek alapján kérheti az emelést.
2010. ápr. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
A gyerektartás megállapítását követően két év elteltével lehet módosítás iránt a bírósághoz fordulni. Kedves első! teljesen mindegy, hogy az apa miből él, a kiskorú gyerekeiről a saját tartása rovására is köteles gondoskodni. Ez benne van a törvényben.
2010. ápr. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szia! Nos a fizetés 50%-át vihetik el maximum, ha 10 gyerek lenne, akkoris 50%-ot vihetnek el. Ha valóban minimálbért keres, akkor ez hatalmas szemétség, elnézést, hogy ezt írom, de így van. Még ha valaki 100 000 Ft-ot keres, akkor is odaad belőle 50 000-et. Ez a rezsit nem futja...ne mondja már senki, hogy ez így igazságos. Na mindegy a lényeg, hogy próbáljatok emberségesen megegyezni.
2010. ápr. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!