Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi értelme így elvinni a...

Mi értelme így elvinni a gyereket? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Párommal több, mint 5 éve vagyunk együtt, az előző házasságából született gyereke nála van, mióta szétmentek a volt feleségével. Elfogadtam a helyzetet, összeköltöztünk, így lett egy gyerekem hirtelen. Nagyon jó viszonyt ápolunk, igazi anya-gyerek kapcsolat. Többet voltam vele eddig, mint az édesanyja. 2 hetente elviszi 2 napra. Amikor ott van a gyerek, nem foglalkozik vele. Inkább fekszik, facebook-ozik, alszik.

Sok olyan alkalom volt, amikor nem kellett neki a gyerek, így nem vitte el, vagy visszahozta, mert beteg a gyerek... Kamuzott azzal kapcsolatban, miért nem tudja elvinni a gyerkőcöt. Persze nekünk kellett elmondani a gyereknek, hogy miért nem találkozhat a féltesójával, akit egyébként imád. Sajnálom szegényt, már nem annyira kicsi, és most már kezdi érteni a dolgokat.

Most hétvégén is volt láthatás, elvitte, a 2 nap alatt 1-szer játszott vele. Az aktuális pasija vitte ki a gyerkőcöt a levegőre, ő meg otthon maradt inkább.

Kérdem én, ha egy anya azt állítja, hogy a gyereke az élete, és nem vele él, akkor miért nem tölt el vele annyi időt, amennyit csak tud?

Nincsenek eltiltva egymástól, elvihetné hét közben fagyizni, játszótérre... De nem is érdeklődik iránta 2 hétig.

Amikor meg bekattan nála valami (gondolom vitázik a párjával) akkor meg velünk vitázik neten, hogy többet akar a gyerekével lenni, mi ebben akadályozzuk.... és bírósággal meg a gyámüggyel fenyegetőzik. Nem mintha el tudná venni tőlünk a gyereket, csak nincs kedvem a bíróságra járni emiatt, és bizonygatni, hogy nincs akadályozva a láthatás, rendesen ruházzuk a gyereket, és foglalkozva is van rendesen vele.

Megértem, hogy a féltestvérét szereti, de látom rajta, hogy bántja, hogy az anyja, aki megszülte, így viselkedik vele.

Egyik nap azt mondta nekem, hogy: ,,anya! Kár, hogy nem te szültél engem, olyan jó anya vagy"....

(igen, anyának hív. Nem én kértem, nem párom kérte, hanem pár hónap együttélés után kezdett el így hívni, mikor anyuka 80 km-re költözött egy pasihoz)


2016. ápr. 25. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
na ebbe a novelkába elfelejtetted beleírni, hogy hány éves ez a gyerek - ebbe tanácsot nem tudunk adni, meg kell egyeznetek
2016. ápr. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem se lehet ehhez hozzászólni, mindkét fél a saját igazát mondja, középen meg ott sínylődik valahol a gyerek.

Könyveket lehetne írni az egymást gyilkoló szülőkről (írnak is), széljegyzetben a gyerekkel. Rossz anya, rossz apa, nemtörődöm, gyerek ellenséggé nevelése, a gyerektartás és útiköltség fegyverként használata a láthatás akadályozására, a gyerek rángatása a másik bosszantására. A ti helyzetetek sem más, a gyerek mindenképpen sérül akármi is történik.

2016. ápr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Ezek a költői kérdések..... :)


Örülj, hogy nem érted az ő hozzáállását...mert ő nem jó anya...

Nem mindenki való szülőnek...


23F

2016. ápr. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Annyit tehettek, hogy mindig a gyerek érdekeit tartjátok szem előtt, hogy jobban ne sérüljön a kis lelke. Ha viták vannak, minél kevesebbet érzékeljen belőle. Ti soha ne szidjátok az édesanyját a füle hallatára, bármennyire is megérdemelné. Az idő megoldja. Nem kell sok év és rá jön, hogy ki milyen is a családban és az általatok megtanított értékrend szerint fogja elhelyezni az életében. Mi hasonló helyzetben voltunk, csak nekem a feleségem hozta a kapcsolatunkba a fiát, aki ma már tudja, hogy milyen is az apja, de mi soha nem tiltottuk őket egymástól és nem mondtunk az apjáról rosszat, csak a szükséges dolgokat.Sok szerencsét és kitartást.
2016. ápr. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Semmit nem tudsz csinálni :( Én meg értelek, nálunk is hasonló a helyzet, csak én az anyuka vagyok és én nevelem a fiam. 7,5éves. Az apja le se tojja sokszor, ő meg kéthetente se viszi el,jó ha egy hónapban egyszer, de gyakran 2 havonta. Ilyenkor vele van egy kicsit,aztán a lepasszolja a nagyszülőknek, vasárnap már korán hozzá is haza. Kicsi szívemen meg látom hogy hiányzik neki, ha hetekig nem keresi jön hogy anya felhívhatom apát? Sajnos nem tudok én sem mit csinálni ha nem kíváncsi a gyerekére..
2016. ápr. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából csak ki akartam írni magamból :)
2016. ápr. 26. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!