Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akartatok már véget vetni az...

Akartatok már véget vetni az életetetnek mert rájöttetek semmi értelme csak szívás az egész? Mi az élet értelme ha az embernek nincs pénze nem tud nyaralni menni nem tud gyereket vállalni csak itthon ül? 30 felett

Figyelt kérdés
2011. jan. 27. 09:52
1 2 3
 1/22 napietus ***** válasza:
76%
az élet harc. végig kell küzdenünk, mert ez a sorsunk. egy-egy csatát megnyerünk, másikat elveszítjük. az öngyilkosság megfutamodás lenne. nem, nem visszavonulás. futás. sosem tennék ilyet.
2011. jan. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom, hogy meg se fordult a fejemben.

Pont azért, mert az élet állandó harc, és mi értelme harcolni, ha a háborút úgysem nyerhetjük meg?


Elhiszem én, hogy a szépségét az adja, ha van egy szép napkelte, vagy nyílnak a virágok, de le..om, ha közben olyan problémákkal kell szembesülnöm évről évre, amikből nincs kiút, csak van a rossz lehetőség meg a még rosszabb.

2011. jan. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
79%

Én is 30 vagyok.

Csak a férjemnek van némi jövedelme, ergo nincs pénzünk, így gyereket sem vállalhatunk, albérletben lakunk, utazás meg már eszünkbe sem jut.

Nekem is vannak napok, hetek mikor elkeseredek, hogy milyen igazságtalan az élet, hisz igenis szeretnék dolgozni és szülni, mégsem kapok munkát és így nem is szülhetek.

De ezen a holtponton túl kell jutni, másképp belesüllyedünk.

Most azon vagyok, hogy munkát találjak, bármilyet csak végre legyen meg az 1 évem, hogy igényelhessek GYED-et és vállalhassunk babát.

A tervekre és a jövőre koncentrálok, ez segít.

2011. jan. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 napietus ***** válasza:
72%
én vallásos vagyok, szóval egyrészt hiszek benne, hogy meg lehet nyerni :) másrészt, ha nem, akkor is küzdeni kell. ha másért nem, becsületből. vannak kilátástalan helyzetek. a dédapámnak sem volt magyarnótás jókedve a lövészárokban. a nagyapámnak sem, amikor a háború után mindenüket elvették és szabályosan éheztek. fegyvere volt mindkettőjüknek, bármikor végezhettek volna magukkal. nem tették, küzdöttek. életveszélyben, kilátástalanságban, nincstelenül. nekem ők a példaképeim :)
2011. jan. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
97%

Én 3 alkalommal akartam magam megölni, szerencsére egyszer sem sikerült. Akkor kilátástalannak láttam az életem, azt hittem nincs kiút, de később minden rendbe jött.

Ma már nagyon örülök, hogy nem sikerült anno. Élethez is másképp állok hozzá. Megtanultam a pici dolgoknak is örülni és igyekszem mindig a helyzet megoldásával foglalkozni sajnálkozás helyett.

2011. jan. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont ezzel van bajom: mi hiába is küzdünk, igyekszünk, dolgozunk egyre többet, hiába mondunk le lassan már a fűtésről is, hogy egyenesbe jöjjünk, csak romlik a helyzet.

Semmi jó, vagy egy kis javulás nincs kilátásban, már reménykedni sincs miben.

2011. jan. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
27%

"Mi az élet értelme ha az embernek nincs pénze nem tud nyaralni menni nem tud gyereket vállalni csak itthon ül?"


Küzdeni kell a zsidók ellen hogy ne lopják a pénzünket és ez ne legyen így!

2011. jan. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

A felsoroltaktól én kicsit durvább indokokat tudnék mondani, hogy miért gondolok a halálra.

Amik évtizedek óta fennállnak, de valahogy mégsem visz rá a lélek..

Valami mindig lesz.


Ja, ami viszont biztos: csak te és kizárólag te vagy felelős mindenért ami történik veled.

Ha érthető, ha nem, de akkor is így van.

2011. jan. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
"Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük." (Konfucius)
2011. jan. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
69%
Az egésznek semmi értelme. A végén úgy is meghalunk a fenébe, tök mindegy mi volt addig, csak egy nagy SEMMI lesz az egész. Ráadásul a mi életünk arról szól, hogy keljél fel menjél dolgozzál, fizesd ki a gatyádat is, már be sem lehet húzni valakinek, ha felidegesít. Nem lehet itt csinálni semmit, csak dolgozni meg meghalni, de még azt se nyugodtan, mert mi a fenéből fog eltemettetni a szerencsétlen család?
2011. jan. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!