Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni egy ilyen...

Mit lehet csinálni egy ilyen emberrel, ki lehet valahogy dobni a házból?

Figyelt kérdés
A bátyám egy 27 éves, munka kerülő ember, aki szinte abszolút nem segít a házi munkában, inkább nekem kéne rá szánnom az egész délutánomat arra, hogy elpakoljam az ő mocskát, miután haza értem a suliból, de hát ha pihen egész nap akkor miért kéne abba hagynia azt? Általában a munkái olyanok, hogy 1 hetet megy dolgozni, majd 1 hét táppénzre megy, mert ő elfáradt, majd csodálkozik ha kirúgják.Naponta illet engem ilyen szavakkal: nyomorék, ge ci, köcsög, stb.... lehetne még sorolni azokat dolgokat, ami miatt utálom, de túl hosszú lenne. Akár hányszor mondom anyámnak (ő se szereti), hogy nem csinálna e már valamit vele, annyit mondd: "Mondd meg akkor, mit tudnék csinálni vele?" szóval titeket kérdezlek, hogy mit lehetne vele csinálni?

2016. ápr. 27. 14:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ilyen embert drasztikus lépés elé kell állítani, amikor tényleg csak saját magára számíthat, különben semmi nem fogja kizökkenteni addigi életéből.
2016. ápr. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
27%

Azért érdekes,hogy rögtön mindenki kidobná meg,hogy az annya nevelte ilyennek és egye meg amit főzött.

1.Kíváncsi lennék,hogy hánnyan tennék az utcára a gyereküket?

2.Anyuka biztos eldöntötte,hogy a nagyobbik fiából egy léhűtő semmirekellőt nevel a kisebbikből pedig egy rendes dolgos jóravaló fiút!Röhej!

Egyszerűek vagytok mint az 1×1!

2016. ápr. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
51%

Hiába is nevelné pár anyuka rendes emberré a gyerekét, ha egyszer nincs meg hozzá az ereje, meg a képessége.

Pláne egy fiúgyereket, aki még genetikailag agresszív is, meg erőszakos fajta.

Egy fiúgyerek neveléséhez elengedhetetlen egy apa, de sokszor nincs energiájuk hozzá végigcsinálni.

Azonkívül lehet, van valamilyen betegsége a bátyádnak, amiért ilyen hamar kifárad.

Nekem van egy ács ismerősöm, ha nem mehet egy napot dolgozni, le van betegedve. Pedig elég tetű munka, rendszeresen leesik a tetőről, néha úgy néz ki, mintha agyonverték volna.

2016. ápr. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
67%

Én nővérem is ilyen volt 2 évvel ezelőtt 30 évesen. Ő elment dolgozni kb 2 hetet ha ledolgozott egy teljes hónapot pihenő, és szabadság vagy táppénz nélkül akkor már szinte pezsgőt kellett bontanunk. A nővérem közel 23 évesen fejezte be az egyetemet, az idő alatt is dolgozott 4-6 órákat, de akkor dolgozott is becsületesen amivel nem is volt baj. Utána egyetem után diplomával persze nem bírt elhelyezkedni, de nem is nagyon tett érte. elment a közelben lévő gyárba raktárba dolgozni ami takarítással, pakolgatással járt akkor 100 ezer forintért, ami egész jó pénz volt a többi kevés munkahelyhez képest és ott tényleg nem kellett megszakadnia sem. Ott lehúzott 3,5 évet és mellette főleg nyáron beugrott dolgozni egy gyorsbüfébe kis plusz pénzért amikor délelőttös műszakja volt, vagy hétvégén ment.

Aztán ahogyan teltek az évek, úgy hol munkanélküli volt hetekig, hónapokig, hol dolgozgatott valahol semmi pénzért. Én 2012 ben kezdtem el dolgozni akkor nagyon kevés állás volt, és én bármit vállaltam amihez nem kellett millió féle végzettség, és mellette esti suliba jártam plusz képzésre, amit magam fizettem, és persze besegítettem idehaza mert édesapám már nem tudott nekünk segíteni, se anyagilag, se másba mert akkor már kórházba került utána meg otthonba mert nem lehet felügyelet nélkül, a másik családja meg nem bírta ellátni maximálisan. A nővérem kb 4 éve kezdte el hol dolgozik hol nem időszakát. Biztos helyre került, visszavették a régi munkahelyére a kézi össze szerelőbe ahol szintén nem keresett rosszul, de ő is szinte hetente ment el táppénzre mert voltak beképzelt betegségei, és képes volt kavarni a fiatal háziorvossal meg jól benyalta magát hogy ne kelljen dolgoznia. A cég 2014 közepén berágott a tesómra ezért, amikor ment egy hetet dolgozni másnap azonnali hatállyal kirúgták és inkább fizettek neki végkielégítést, csak hogy könnyen szabaduljanak tőle pont ezért. A tesóm akkoriban hivatalos naplopó lett, amikor letelt a munkanélkülije, közölték vele hogy mehet közmunkára, ráadásul a szomszéd utcába lévő iskolába helyezték volna ki takarítónak vagy kisegítőnek, de közölte hogy inkább él ingyen, de ő nem fog taknyos kölykök után takarítani. Akkor 2 hónapot elélt itt anyám és az én pénzemen. Semmit nem tudtam félretenni, volt spórolt pénzem, autót akartam volna venni, már nagyon régóta vágytam hogy legyen saját autóm mert apámét már nem vihettem el mindig, meg meg is untam hogy folyton autóért kell kuncsorogjak ha olyan dolgom van. Akkor volt hogy a fürdőszobánkban csőtörés volt és abba a hónapba lyukadt ki a régi bojlerünk is. A spórolt pénzem 30% a ráment a bojler cserére, és persze a hibás vízvezeték csövet ismerős cserélte k, de újra kellett csempézzük azt a falat mert tönkrement az átázás miatt és olyan csempét nem lehetett kapni így az egész falrészt újra csempéztük, így is elég vegyesen vannak a csempék a fürdőbe mert nem akartam hogy az összes pénzem erre menjen el, és a burkolást én magam csináltam meg egyedül, saját kezűleg. Akkor ugye már mondtuk a nővéremnek hogy nyár végén, szeptemberre legyen állása mert semmit nem tudunk félretenni, én még 20 éves autót sem tudtam venni, a buszozás meg nem olcsó, ha maszekolni megyek időnként vagy más magán programomra. A munkahelyemre céges autóval jártam de az autót még saját költségre sem használhattam és igaz mindig itt volt nekem az autó kivéve hétvégén mert akkor le kellett adnom és kénytelen voltam buszozni meg gyalogolni mint az idióta. Akkor ugye a nővérem az összes spórolt pénzünket felélte mert ő igényes volt nem volt ám mindegy miből mit veszünk, és ha őt küldtük el boltba akkor pontosan kiszámolta hogy miből mennyire van nekünk szükségünk, nekünk számolta ki mennyi kalóriát kell bevinnünk hogy spóroljunk, ő meg persze nasizott ész nélkül. Akkor nyáron semmi pénzt em adtunk neki, mindent mi intéztünk ami plusz idő és energia volt nekünk. Anyukánk 2 hónap táppénzre szorult mert műteni kellett és az még kevesebb pénz volt, és az már az én maradék spórolt pénzem vitte el mert sokszor hozzá kellett nyúljunk mert folyton volt plusz kiadásunk valami hülyeség miatt és csak az én pénzem jöhetett szóba. Anyukánknak semmi spórolt pénze nem volt, és amikor megtudtam hogy nyári sportcipőbe jár dolgozni gyalog, hidegbe mert nincs használható téli lábbelije ami normális, akkor kidobtam a tesómat, persze neki meg anyánknak állt feljebb. Akkor untam meg és amint megkaptam a fizetést, egy forintot nem adtam haza hanem elkezdtem összepakolni és 3 napra eltűntem otthonról, egy barátomhoz mentem lakni, direkt levajaztam vele csak hogy megtanulják hogy ha én nem vagyok mindkettőjüknek végük lesz. Ez így is volt. Anyám visszakönyörgött otthonra, haza mentem, és közöltem hogy ez volt az első és utolsó hogy visszajöttem ide, én mondtam a feltételeimet, mivel a ház tulajdonosa alapból én vagyok csak mert a nővéremnek más apja van mivel féltesók vagyunk gyakorlatilag. Anyámnak nincs haszonélvezeti joga mert amikor apámmal váltak akkor apám ingyen lakhatást adott a házába ami csak az ő nevén volt cserébe ne kelljen tartás díjat fizessen nekem. Így voltak meg egyezve. A házat apám 18 éves koromba a nevemre íratta mert neki lett másik és nem akarta hogy nullán legyek, mivel nem tudott nagyon segíteni rajtunk, így ezt adta cserébe csak nekem. Én akkor közöltem hogy ha 1 hónapon belül nincs változás akkor berágok kiteszem az eladó táblát a házra, eladom a pénzből én veszek magamnak egy kisebb lakást és egy autót ők meg oldják meg ahogyan tudják. Persze anyám hozzá állása változott csak, a nővéremé nem, így végül kiraktuk otthonról, és el is ment valami barátnőjéhez. Azóta már összekapta magát és igyekszik egyedül boldogulni. Én tavaly október végén befogadtam őt azzal a feltétellel hogy haza ad 50 ezer forintot és az ebéd meg a rezsi ráeső része rendben lesz, a többit oldja meg saját magának, de amint nem fizet megy ahova tud.


Persze azóta nincs gond, mert fizet rendesen és végre megtudtam venni az autómat is, igaz nem olyat amilyet akartam mert annyim nem volt rá, de összejött és persze idehaza is végre csinálta azt amire megkértük, mert más munkahelyem lett és még kevesebb időt töltök idehaza.

2016. ápr. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
39%

2 opciót látok magam előtt:


1. Összejössz egy izom tibivel, aki majd megneveli néha helyetted.

2. Te mész el onnan, amint tudsz.


Sose fog(na)k változni.

2016. ápr. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
23%

Én azt mondanám neki ilyenkor:

"Há' azért nem foglalkoznak veled a nők, mert látják, hogy milyen hanyag, egy lusta vagy"! 😂😂 kb ennyi..

2016. ápr. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Van barátnője, csak a másik azért ment el mert állandóan verte, stb
2016. ápr. 30. 13:58
 18/18 anonim ***** válasza:

#Utsó vok

Hát akkor jól mondtam én :D

2016. ápr. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!