Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális dolog így segítséget...

Normális dolog így segítséget nyújtani? Most akkor mindig kunyeráljak tőle?

Figyelt kérdés

Most fogunk összeköltözni a párommal saját lakásba, eddig külön éltünk. A párom testvére is a nyáron fog beköltözni a párjával a saját házukba. Tegnap egy családi ebéd után én voltam a szobában, meg a párom tesója, meg "anyós".


Előjött azzal, hogy "most mondja, mert most mindkét részről van itt valaki". Ő már régen készül rá, hogy a gyerekei külön költöznek, ezért sok mindent összegyűjtött (étkészletek, evőeszközök, tálak, takarók). És "mielőtt megveszünk valamit, kérdezzük meg", mert lehet, hogy neki is van.


Nem az lenne a normális, ha azt mondaná, gyertek át, megmutatom, mit gyűjtöttem össze, vigyétek el, ami kell?

Ha én valamit oda akarnék adni, biztosan így csinálnám.

De nem azt mondanám, "mielőtt megveszed kérdezd meg, hátha nekem is van".

Főleg így, hogy a gyerekei eddig otthon laktak, tehát nekik nincs semmilyen saját konyhai felszerelésük. Én eddig albérletben voltam, vagyis saját, normális eszközeim nekem sincsenek.


Persze ennél nagyobb bajom ne legyen, de nagyot néztem, mikor ezt mondta. Ha odahívna magához, a párommal 5 perc alatt eldöntenénk, mi kell abból, amit nekünk szán, nekem nincs kedvem 20x hívogatni, hogy tud-e adni ezt vagy azt.

Ebből az jött le, hogy igazából nem is akar adni semmit. Persze nem is kell, de akar minek mondja.


2016. máj. 1. 07:47
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%

A "belekötök valamibe, mert kell" című műsor következő adását hallottuk.

Nem nektek lett összegyűjtve az egész, csak ha valamit amúgy is megvettetek volna, nem kell újra megvenni, tehát önzetlenül odaadná nektek, míg te tartod a kapzsi markod.

Hihetetlen...

2016. máj. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
31%
Nekem is furcsa ez. Ha majd hivod, hogy most készülsz épp venni vagy 20 dolgot a háztartásba és felsorolod neki akkor meg te leszel aki mindent tőle akarsz kunyerálni.
2016. máj. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell kunyerálni (most sem.) Írd össze, mire van szükségetek, vidd el hozzá a listát, és nézzétek át, mi az, ami már megvan. Még jobb, ha a tesó is ír egyet, és közösen megegyeztek, ki mit kapjon, nehogy utólag legyen sértődés, hogy te mindent elhordtál, amit a két gyereknek gyűjtögetett.
2016. máj. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell kunyeralni. Lehet megvenni mindent magatoknak önállóan.
2016. máj. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem nekünk lett összegyűjtve az egész, ő úgy adta elő, hogy mind a két gyerekének. Újra semmiképpen nem kell megvenni, mivel ha nem kérdezünk rá, hogy neki van-e x dolog, eleve nem is adja oda. Tehát csak úgy szimplán nem is ad oda semmit. Mivel szinte a nulláról indulunk, mindenféle eszköz kell. Persze mi is összegyűjtünk mindent idővel, de ha a nulláról kell felszerelni egy üres házat, sokkal könnyebb a beszerzést is tervezni, ha előre tudom, mi az, amit valóban oda szeretne adni valaki.
2016. máj. 1. 08:16
 6/27 A kérdező kommentje:
Így inkább én is megvennék mindent önállóan. De akkor is "vicces", szerintem, ha valaki ilyet mond nekem. Most vagy akarok adni valakinek valamit, és oda is adom, vagy inkább nem is mondok semmit. Ha pedig tudja, hogy a két gyereke egyszerre költözik, odahívhatná egyszerre mind a kettőt, hogy tényleg ne az legyen, hogy az egyik elvisz szinte mindent, a másik meg alig.
2016. máj. 1. 08:19
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem erről szólt. Nem tudhatja, mitek van, hiszen nyilván a másik oldalon is létezik egy-egy szülőpár, akik vélhetően segítenek. Egyeztessetek, mi van, micsoda kié legyen, és ennyi, ezért szólt, hogy számíthattok rá. Nyilván nem vesz magának senki 8 komplett evőeszköz-készletet saját használatra, nem kell mindenben a rosszat keresni.
2016. máj. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Ebből a családból a 3. tesó, párom nővére babát vár. Neki azt mondta, hogy "bármit megveszek ám a babának, csak mondd meg, hogy mit". Erre mondta a lány, hogy akkor most írjon neki egy listát? Ezt is meg lehetne oldani úgy, hogy x összeget szánok az unoka dolgaira, és oda is adom.
2016. máj. 1. 08:23
 9/27 anonim ***** válasza:
27%
Ha az egész kócerájt nektek szánja, akkor nem gyűjtöget hanem átutal nektek rá x összeget, aztán megveszitek ami kell. Helyette az évek alatt vett pár cuccot ami neki is jól jön később, amikor majd lecseréli a saját régi készletét, de van olyan jófej, hogy ha nektek pont valamelyik cucc az álmotok, azt odaadja. Nem alapértelmezetten az egészet az utolsó szögig, csak ami épp szükséges. Azért ilyen hiszti után elfogadni bármit elég gáz lenne. Vegyetek meg mindent, ha már saját lakás is van, nyilván nem nulláztátok le magatokat.
2016. máj. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
73%
Sokkal személyesebb, ha ő maga veszi meg a babacuccot, lehet, hogy szeretne válogatni, keresgélni. Miért olyan szörnyű dolog leírni neki, hogy mire lenne szükség? Örüljetek, hogy ilyen segítőkész.
2016. máj. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!