Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit éreznétek, ha egy egyébkén...

Mit éreznétek, ha egy egyébként rendes, család centrikus férj rendszeresen elfelejtené a születésnapod, a névnapod, és az anyák napját is?

Figyelt kérdés
Minden évben. Kezeltem már humorral, szeretetteljes megértéssel, haraggal, sértődöttséggel, mindenhogy, a vége ugyanaz, nincs névnapom, szülinapom, semmi. Most az anyák napján sem lettem felköszöntve, a gyerek még kisebb annál, hogy erre ő tudna gondolni.Pedig az egész hétvégén felszínen volt a dolog, anyukámnak együtt vettünk virágot, és a gyerek is egyfolytában emlegeti. Nagyon szomorú vagyok.
2016. máj. 1. 18:18
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
37%
Ő nem a külsőségekre ad.
2016. máj. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
93%

Házasság előtt is így volt? Te felköszöntöd a férjedet?


Én megmondanám neki, hogy nekem ez kellemetlen.

24 vagyok, fiatal, de én megbeszélném vele. Mondd el neki, hogy rosszul esik.

2016. máj. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:
Ez igaz. Ezért is emeltem, ki, hogy egyébként jó férj, jó apa, de azért ezek a dolgok is számítanak. Eltörölhetnénk minden ünnepet, minden alkalmat, ballagást, esküvőt, mindent... Kicsit egyhangú lenne az élet, pedig ezek valóban nem fontos dolgok, csak körítés, de azért jó átélni.
2016. máj. 1. 18:25
 4/51 A kérdező kommentje:
A legelején nem így volt! Aztán az évek során elmaradtak ezek az alkalmak. Természetesen felköszöntöm, és nagyon fontosnak tartom, hogy a gyereket is bevonjam most már ezekbe az alkalmakba, mert neki is örömet okoz. És meg is beszéltük. Ezerszer. Hiába.Néha eszébe jut, de többször nem.
2016. máj. 1. 18:28
 5/51 anonim ***** válasza:
64%
Talán nincs vele tisztában, mennyire fontos ez neked.
2016. máj. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:
De, sajnos már tisztában van vele, hogy nekem ezek a gesztusok fontosak, nagyon sokszor megbeszéltük.
2016. máj. 1. 18:30
 7/51 anonim ***** válasza:
75%
Akkor pedig nem jó férj, csak evvel nem vagy hajlandó szembesülni.
2016. máj. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
88%
Akkor mostantól te is felejtsd el felköszönteni minden alkalommal. Egyébként férfiként azt mondom, hogy bunkóság. Előfordul, hogy az ember elfelejt valamit, de rendszeresen leszarni a feleséget...
2016. máj. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
81%

Kérd meg, hogy írja be a naptárjába.

Következő lépésként, mivel úgysem tudja, mikor van a névnapod, bejelenteném hogy jövő hét kedden lesz :)

Hogy ne legyen nagy felfordulás, mondj egy nagyon kicsi összeget, hogy addig költekezhet (ha szokás ez nálatok, és nálatok illik ezt is megbeszélni, vagy most a teszt kedvéért).

Az én barátom biztos, hogy megsértődne, de kellő humorérzékkel megbeszélheted vele utólag egy alkalmas pillanatban.


Ha ezt nem szeretnéd, akkor fogd a telefonját, és a naptárjába írkáld bele minden adott napra az eseményt, úgy, hogy értesítést is állíts be hozzá: Pld beállítod délre, vagy mikor otthon van magát az időpontot és előtte egy órával mondjuk az értesítést, vagy akár fél órával.


Ha jófej akarsz lenni, úgy időzítsd, hogy legyen akkor még nyitva valami (Lehet annyira jó fej lesz, hogy elszalad és szó nélkül vesz Neked valamit).


Ha pedig ez sem segít, olvass a jelekből.

2016. máj. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:
Számomra attól még jó férj, hogy van néhány "hiányossága" amit nehezen dolgozok fel. Örülök, hogy férfi vélemény is van, és abból a nézőpontból sem túl szép dolog, hogy gyakran megfeledkezik rólam. Legalábbis az ilyen formalitásokat illetően.
2016. máj. 1. 18:40
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!