Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A volt férjem párja kever-kava...

A volt férjem párja kever-kavar, megy a hiszti a gyerekeink miatt. Hogy lehetne megbékéltetni vele a helyzetet?

Figyelt kérdés

A volt férjemmel 5 éve elváltunk, van három gyermekünk (6, 8,10 évesek). Jó viszonyunk megmaradt, rendszeresen beszélünk és a karácsony egyik napját nálunk tölti. Ilyenkor jön mindenki. Az én szüleim, az ő szülei és a párom szülei.

A páromat nem zavarja, elfogadta a helyzetet nincs is ebből semmi konfliktus.

Viszont az ő új párja nem. Tavaly már együtt voltak, én már akkor is hívtam őt is de akkor még az exem mondta hogy nem akarja, hogy jöjjön mert még nem olyan komoly a kapcsolat.

Idén ugyan ez a forgatókönyv, már szeretné is ha jönne én is hívtam.

Viszont nem akar jönni, nem érti hogy ez miért van, hogy az exem jön át hozzánk ls így karácsonyozunk.

Tudom lehet, hogy másnak is furcsa, de attól, hogy a kapcsolatunk nem működött gyermekeink vannak és jóban vagyunk.

Lényegében a gyerekeink miatt van az egész, hogy ne érezzék rosszul magukat. Ezt nem érti meg. És most megy nála a kavarás, találja ki a dolgokat, hogy aznap mikor jönnének hozzánk nem jó mert az ő szülei is arra a napra készülnek és oda kell menni.

Utál két tűz között lenni, de a gyerekei az elsők. Én meg nem akarom, hogy méginkább elmérgesedjen a viszony.

Hogy lehetne valahogy megbékéltetni vele a helyzetet, hogy elfogadja, hogy ez nálunk így működik?

Mi már az exemmel minden lehetőséget átrágtunk, de semmi jó nem jutott eszünkbe.



2015. dec. 10. 11:50
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Én két változatot tudok elképzelni.

Ha már ilyen nyitottan fogadjátok, akkor elmegy ő is hozzátok az exeddel és azon a napon mindeni együtt van nálatok. Az ő szüleivel meg találkoznak egy másik napon. Végülis 3 nap van. Be lehet osztani.

Ha a szüleivel tényleg csak pont akkor tudna találkozni, akkor ő menjen a szüleihez, az exed hozzátok. És ők majd egy másik napot töltenek egymással kettesben.

2015. dec. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Igen, az az alap terv, hogy aznap jön ő is a volt férjemmel.

De ő sem aznap, sem másnap nem akar jönni.

Mert mikor a kifogás a saját szülei voltak, akkor mondtuk, hogy oké akkor lesz nálunk a másik nap a karácsonyozás.

2015. dec. 10. 11:57
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim így működtek régen. Anyukámnak új párja volt, ennek ellenére ünnepeltünk együtt. Én mind a három "szülőmet" nagyon szerettem. :)


Szerintem találkozzatok valamikor, semleges terepen a párjával beszélgess el vele tök semlegesen. Nyilván nem nagy öröm, de gondolom, már nem húszévesek vagytok, ráadásul már 5 éve külön vagytok, ami bőven sok idő.


A karácsony persze necces, a hölgy kicsit önző: nem nagykamaszok még a gyerekeitek, kell nekik az apuka. Ad

2015. dec. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
89%
2: De akkor nem menjen. Érthető, ha nem akar. Neki ott senki sem a családja, csak az exed. De attól az exed még mehet hozzátok, ahogy eddig.
2015. dec. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Csak ezzel, van a gond hogy azt akarja hogy a volt férjem se jöjjön és ezért kever-kavar.


A beszélgetés lehet megpróbálom.

2015. dec. 10. 12:06
 6/36 anonim ***** válasza:
40%

Ha én lennék az új feleség, én sem biztos, hogy szívesen mennék a férjem exéhez és az egész családjához jópofizni. Ugyanakkor elvárnám a páromtól, hogy jelen legyen a szüleimmel történő vacsorán. Mert már én is a családja vagyok. Amikor elvált, akkor választott. Választotta és vállalta azt, hogy az ünnepek már nem lesznek olyanok mint régen, a gyerekekkel már nem lesz annyit, mint régen...


Áthívnám inkább a gyerekeket magunkhoz.

2015. dec. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
91%

A volt férjed meg miért ne menne?

Szerintem ezt az exed rendezze le vele.

Nem hiszem, hogy neked ebbe bele kéne folynod.

A nő maradjon otthon inkább, mert ezek után nem hiszem, hogy bárki is jól érezné így magát.

A volt férjed meg menjen, ahogy eddig.

Kettesben vagy a nő családjával meg majd másik napon ünnepelnek.

2015. dec. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ezt az exednek kell elrendeznie. én biztos nem engedném, hogy a barátnöm ne fogadja el, hogy a gyerekeimmel legyek karácsonykor, amikor az exfeleségem is partner ebben. Ha elfogadja, akkor jön velem, ha nem, akkor kiadnám az útját.
2015. dec. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Na pontosan ez az.

Ez a hagyomány megmaradt nálunk a válásunk óta, hogy az egész család jön hozzánk. Amit egyikünk sem akar feladni, már a gyerekek miatt sem.

Egy évben egyszer nem hiszem, hogy azt a pár órát nem lehet feszélyezés nélkül eltölteni :)

Pontosan ezért mondtuk azt, hogy akkor a másik napra tervezzük a dolgokat, hogy az ő szüleihez is tudjanak menni.

2015. dec. 10. 12:13
 10/36 anonim ***** válasza:
58%
A hagyományt meg lehet változtatni. A gyerekek nem kicsik, mehetnek ők is apuhoz meg a nagyszülőkhöz.
2015. dec. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!