Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy kifakadt a...

Normális, hogy kifakadt a lányom a kórházban?

Figyelt kérdés

Kórházba került, autóbalesetet szenvedett. Kómában volt.


Pár alkalom után mondta a lányom, hogy mennyire rossz látnia azt, hogy a nagyszüleivel sírva megyünk be hozzá / sírunk egy-egy alkalommal, mikor bent vagyunk vele a kórteremben.


Mondta, hogy egyáltalán nem jó ezt a 'negatív' töltetet éreznie, valamit azt, hogy folyton sajnálgatjuk. Hozzátette, szerinte örülnünk, támogatnuk kellene, nem 'sírni'.


Normális, hogy kifakadt?



2016. máj. 3. 22:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Vagy mindig ilyen hisztis p* volt, vagy csak a mostani érzelmi megterhelés miatt ilyen.
2016. máj. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
98%

Gyakorlatilag most bárhogy viselkedik, az normális! Hatalmas trauma érte, kómában volt, persze, hogy kifakadt. Egyébként igaza volt. Amíg a kórházban volt, addig sírhattatok. Felébredt, első alkalommal még persze, hogy sírtok, hiszen borzasztóan aggódtatok érte. Na de most már örüljetek neki, és támogassátok!


Magam elé képzeltem a szüleimet, hogy miként viselkednének.. minden létező dolgot hoznának nekem..amit csak akarok. És mosolyogva, végtelen boldogsággal jönnek hozzám, beszélgetnek velem, mesélik az otthoni híreket, stb. Sétálnak velem egyet a folyosón, stb.


Már felépülőben van a lányotok, szerencsére, nem kell többet sírni. Nem halt meg, nem is fog, jól van, gyógyul. Örüljetek neki.

2016. máj. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%
*Amíg kómában volt, addig sírhattatok.
2016. máj. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
97%
Ne haragudj, de egyetértek a lányoddal. Én egy évvel ezelőtt kerültem kórházba, bár nem kómával, de elég súlyos állapotban. Nekem nagyon nehéz volt azt látni, hogy ez a helyzet mennyire megviseli a szüleimet, annak ellenére, hogy sejtettem, milyen dolgokon mehetnek át. Én végig nagyon optimista voltam, bíztam a gyógyulásomban, és nagyon rosszul esett, ha a családomat ilyen szomorúnak láttam, amikor én minden erőmmel azon voltam, hogy pozitív maradjak.
2016. máj. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
98%
Normális.Szerintem is örülnötök kellene,hogy túlélte.Elhiszem,hogy az örökös bömbölésetektől frászt kap.Mintha temetnétek.Sajnálatos ami történt,de új esélyt kapott,él,ne húzzátok le,pont elég sokkhatás alatt lehet még.
2016. máj. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
91%
Szerintem tök normális.Én pl nem engedném be a rokonokat ha sírva jönnének be, engem ne azért látogassanak hogy gyászoljanak.Gyászolják azt aki halott.Próbáljátok inkább éreztetni vele hogy minden egyes éjszakával egy nappal közelebb kerül ahhoz hogy újra élhesse az életét.
2016. máj. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
96%

Meg tudom érteni. Titeket is, hogy sírtok, ha úgy érzitek magatokat, de azért szerencsétlennek elég nehéz anélkül is, hogy síró családtagokat látna.

Nem is kell magyaráznom, hisz le van írva, negatív töltet, ami lenyomja, miközben neki pozitív támogatásra van szüksége. Teljesen érthető. Sok ember ezt tudja és a betegágy mellett pozitívabban igyekszik viselkedni.

2016. máj. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
96%
Hát gondolj bele kicsit a helyzetébe. Szóval baleseted volt, kómába kerültél, felébredtél és a gyógyulásra koncentrálsz. A jövőre, arra, hogy felépülj, arra, hogy mit kezdesz magaddal, mikor térhetsz vissza a rendes életedbe. Sokan ezt egy második esélynek fogják fel, egy hatalmas ajándéknak, hogy még az élők között lehetnek. Jó eséllyel ünnepelni akarnád te is az életet, erre bemegy a rokonság és sírnak az ágyad fölött, hogy jajj szegényke. Én elhiszem, hogy nincs szüksége erre. Megtörtént, ami megtörtént és sajnálattal még semmit sem oldottak meg. A lányod életét az viszi előre ha összeszeditek magatokat és nem neki kell még titeket is vigasztalni.
2016. máj. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Eszter76 ***** válasza:
96%
Igen, teljesen normális reakció. Amikor vele vagytok, bátorítsátok, örüljetek vele, legyetek pozitívak. Sírni csak akkor szabad, ha már kiléptetek a kórteremből és ő nem látja.
2016. máj. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Kosbor24 ***** válasza:
95%
Mikor valamikor kórházban voltam, és vakbéllel műtöttek, azt sem tudtam mi a fene van. Másodikos voltam. Mikor felébredtem, olyan kétségbeesett arccal nézett a fél család, hogy majdnem szívrohamot kaptam, nem tudtam mi lehet a baj. Azt hittem már valaki meghalt, vagy nekem menthetetlen az állapotom. Ne ijesztgesd a sokkos állapotban lévő lányod
2016. máj. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!