Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haldokló beteg családtagot...

Haldokló beteg családtagot hazavinnéd meghalni vagy kórházban haljon meg ha van otthon kisgyerek?

Figyelt kérdés

Kisgyerek életkora 7 év.

A haldokló családtag az egyik szülő,a leépülés látványa még a felnőtteket is elborzasztja.

A kisgyereket nincs lehetőség máshova költöztetni addig.


Te hogy döntenél?


2014. jan. 20. 14:23
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon nehéz döntés. A beteg mennyire van tudatánál? Érzékelné, hogy otthon van? Ha nem, akkor szerintem maradjon a kórházban, mert úgy az utolsó napjait sem szépítené meg sajnos az otthoni környezet.

A kisgyerek mennyire van tisztában azzal, hogy mi zajlik? Tudja, hogy anya/apa hamarosan meg fog halni? Milyen gyakran látogatja a kórházban?

2014. jan. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
76%

Sűrűn látogatnám a kórházban.

Előre nem tudni, mit okoz a gyereknek, inkább nem kéne látnia.

Az ő szülője haldoklik? Vagy nagyszülő?

2014. jan. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
41%

Nagyon nehéz kérdés.


Nekem nagymamám haldoklott és még kisgyerek sem volt, azaz a 13 és 15 éves unokatesómékkal egy házban laktak, de külön lakásban.


Mi nem mertük bevállalni, hogy hazavigyük, pedig a mama szeretett volna hazamenni, de úgy voltunk vele, hogy nagyon sok lenne annak aki először megtalálja. Főleg ha a nagypapa az aki épp felébred mellette.


Szóval nem én nem vinném haza, és így, hogy van egy 7 éves kisgyerek így főleg nem.

2014. jan. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:

A gyerek csak annyit tud,hogy nagyon beteg a szülő,de látogatni nem látogatta még meg,ténylegesen nagyon durva látványt nyújt (csontsoványra lefogyott,kopasz lett,csövek mindehol,véraláfutás,hegek)

Magánál van,de már nem beszél,nem csinál semmit,csak vegetál,várja a véget,lehet hogy 1 hete,de lehet hogy hónapjai vannak,gyógyítani már nem tudják.

2014. jan. 20. 14:30
 5/49 anonim ***** válasza:
28%
Olyan beteg úgysem engedik haza, ha nem akkor pedig otthon.
2014. jan. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:

Saját felelősségre (vagyis a házastárs felelősségére) hazaengedik,ez meg lett kérdezve.

Ahol most van,az is ilyen "elfekvő" része a kórháznak.

2014. jan. 20. 14:32
 7/49 anonim ***** válasza:
55%

A gyerek miatt nem vinném haza! Egy hatalmas később felszínre törő sérelem,trauma érheti,már csak a látványa is. Valószínű h.félne is Tőle:-( t

Talán jobb,ha úgy marad meg emlékeimen,mint amikoregészséges volt. Ez az emlék egy életen át el fogja kisérni. Anya vagy Apa? Ha szabad megkérdeznem?

2014. jan. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, ez nekem nem lenne kérdés, ha az illető határozottan kifejezi, hogy élete utolsó napjait a saját megszokott környezetében, a saját családja körében akarja tölteni, akkor ezt embertelenség megtagadni - és persze szerencsére jogilag sem teheti meg senki, bárki úgy dönthet, hogy saját felelősségére távozik egy kórházból.

(ha nincs eszméleténél, akkor nyilván nem fejez ki semmit, tehát arra nem vonatkozik egy ilyen kérdés, azt gondolom)

2014. jan. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
94%
Régebben sokkal természetesebben álltak az emberek a halálhoz, a születéshez, és az élet egyéb eseményeihez. A haldokló családtagnak mi a kérése? Kórházban szeretne meghalni, vagy otthon?
2014. jan. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
37%

Első válaszoló vagyok. Szerintem így akkor ne vigyétek haza. Inkább az lehet a kérdés, hogy a gyerek látogassa-e, vagy ne. Egyrészt nem kellene megtagadni, hogy elbúcsúzzon az édesanyjától/édesapjától, másrészt viszont borzasztó látványt nyújtana neki a leépült szülő, talán fel sem fogná, hogy az tényleg az ő apukája/anyukája.

Viszont ha szegény szülő még hetekig/hónapokig húzza, akkor azért fura lenne, hogy a gyerek egyszer sem látja közben. Ajj, de nehéz kérdés ez. :(

2014. jan. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!