Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogyha így reagálnak?

Normális, hogyha így reagálnak?

Figyelt kérdés

Néhány hete derült ki, hogy ikreink lesznek, illetve, hogy két kislány. Ekkor mentünk el a feleségem nagyszüleihez (ők nevelték fel és olyan, mintha a szülei lennének), hogy bejelentsük a hírt, mert addig nem is mondtuk nekik. Igazából meglepetésnek szántuk.

Amikor mondtuk a nagyszüleinek, lefagyott a mosoly az arcukról. Mintha nem teljesen örültek volna neki.

A nagybátyjai, akikkel a feleségem felnőtt (mintha a testvérei lennének), hasonlóan reagáltak. Egyikük megkérdezte, hogy biztosan akarjuk-e őket vállalni.

Egy kicsit kiborított, hogy így viselkednek. Mintha senki sem örülne a boldogságunknak.

Egyébként semmi olyan nincs, ami gátolhatna minket a gyerekvállalásban. Anyagilag teljesen jól állunk (saját cégünk van, ezért a feleségem addig maradhatna otthon, ameddig akar) és semmi sincs, amire jobban vágynánk, mint egy igazi családra. A párom igaz, hogy fiatal (23 éves... nemrég végzett az egyetemen), de nagyon érett, határozott személyisége van és csodás anya lesz.

Éppen ezért nem értem, mi baja a családjának.

Mi a véleményetek?


2016. máj. 5. 19:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Nem akarlak megbántani de akaratlanul is az volt az első gondolatom, hogy nem lehet, hogy téged nem bírnak? Reménykedtek benne hogy majd eltunsz de a gyerekek érkezésével erre megkisebb az esély.
2016. máj. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Miért ők nevelték? Mert ha azért mert fiatal anyuka lelépett és a nyakukon hagyta a gyereket, akkor nincs ezen semmi csodálkozni való.
2016. máj. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Azt javaslom kérdezzétek meg. Egyébként nem, nem normális, és láthatóan a körülményeitek is rendezettek.
2016. máj. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

nyilván félnek hogy ezek a gyerekek is valamelyik rokon nyakán fognak kikötni

iskolapadból kiesve nulla munka, nulla pénz, majd vállalkozó apuka pénztárcája mindig ott lesz...

23 évesen 2 kölyökkel sza1 családi mintával hát kétes hogy majd hogy birja...

2016. máj. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

Nem az a kérdés, hogy miért ők nevelték fel a kismamát, hanem az, hogy normális-e a rekciójuk.

Nem, nem normális, bármi is volt a múltban, az már ott marad.Rendezett életetek van, mi itt a gond?Ti alapítotok családot, ti fogjátok alkotni.

A furcsa reakcióra annyit mondanék, hogy egy közös ebéden kérdezzétek meg, mi a baj.Lehet valami a múltban, ami esetleg rossz emlék, s ez felidézte bennük.

2016. máj. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A feleségem szülei meghaltak, amikor két éves volt. Egy autóbalesetben.

Náluk sincsenek anyagi problémák. Ezért nem értem a reakciót.

Kezdek attól tartani, hogy valóban engem nem bírnak.

2016. máj. 5. 20:14
 7/13 anonim ***** válasza:
26%

Gratulálok a kretén válaszolóknak, akik ismeret hiányában okoskodtak.

58%-os voltam.

2016. máj. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Az nem lehet tényleg, hogy a családja nem bír téged? Mert a normális reakció biztos, hogy nem ez.


Nem kérdezed meg, őket, hogy miért nem örülnek? Feleséged, hogy reagált?

2016. máj. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

Nekem az jutott eszembe, hogy az a bajuk, hogy egyik sem kisfiú. Sok családban csak akkor van nyugi, ha mindenképpen születik (legalább) egy fiú.

Nálunk sajnos ez volt, anyósék kiakadtak, mert ikerlányok lesznek a babák és tudják, hogy kettőnél több gyereket nem akarok. Meg is kérdezték, hogy akkor ki fogja továbbvinni a nevet?

Nem kicsit lettem ideges. -.-

2016. máj. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%
Én is azt mondom, amit az előttem szóló, hogy lehet az a baja, hogy lányok lesznek. Nekem konkrétan pár hónapja bökte be a 80 felé közeledő nagyim, hogy hát azért a fiú unoka többet ér. Majd' hanyatt estem a kijelentésétől.
2016. máj. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!