Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Helyes döntést hozok? Teljesen...

Helyes döntést hozok? Teljesen tanácstalan vagyok?

Figyelt kérdés
A családunknak van/volt egy nagyon jó ismerőse. De anyáék összevesztek valamin, és mindent behúztak Tőle. Halottam mikor beszélgettek, hogy ezt jól benézte, semmit nem kap vissza amit ide hozott. Én ezt nem nézem jó szemmel, mert eddig is éreztem hogy kihasználják, most már biztos vagyok benne, pedig tényleg nem érdemelte meg. Mikor mamám meghalt az örökségből egy személyautó az én nevemre került, de mivel nekem nincs jogosítványom apa használja. Gondoltam ezt neki adom. Tudom hogyha megteszem nekem költöznöm kell, van is hova mennem, de tanácstalan vagyok. Az ismerős ezt tényleg nem érdemelte meg, és nem tudom ezt megbocsájtani nekik. Vagy túldramatizálom a dolgot, és hagyjam inkább az egészet?
2016. máj. 12. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ min vesztek össze. Illetve, hogy te milyen viszonyban vagy az ismerőssel.
2016. máj. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azon vesztek össze hogy az ismerős vissza akarta kérni a betonkeverőjét, mert használni szerette volna, de közben anyáék odaadták másnak, és mondták, hogy most nem hozzák vissza, majd talán 2 hét múlva.Sokat beszélgetünk, de ezen kívül semmi, barátok vagyunk.
2016. máj. 12. 20:33
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát, nem biztos, hogy beleavatkoznék. Egyrészt anyádék dolga, mégha hülyén is viselkednek. Másrészt az ismerős legalább megtanulja, hogy milyen típusú emberekkel ne barátkozzon.
2016. máj. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ne folyj bele ebbe az ügybe semmilyen szinten, ha nem kérik. A szüleid és az ismerős majd elrendezik ezt egymás között. Ha az ismerős kér tőled szívességet, tehetsz neki, de egyébként fölösleges. Az sem biztos, hogy szüksége van arra az autóra, az apádnak meg lehet, hogy kell a kocsi.


Ha nagyon zavar a szituáció, beszélj a szüleiddel, hogy nem tetszik neked a viselkedésük, de partizánakciókba meg önkényes igazságtételbe ne kezdj bele, csak rossz vége lesz.

2016. máj. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül ajándékoznék autót egy barátnak.
2016. máj. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
fizetett lakbért amig ott volt, beszált a kajába?
2016. máj. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ő csak segíteni járt ide hozzánk. Apáék garázst építettek, és felújítottak, és Ő csinált szinte mindent baráti alapon. A szerszámokat, a gépeket mindent Ő hozott. Ezeket nem adják vissza a szüleim.
2016. máj. 12. 21:17
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor pénzt nem is kapott a munkáért és még a szüleid a szerszámokat is lenyúlták tőle???


Esetleg lakbért, amig dolgozott, kaját, stb. kellett fizetnie, ott lakott addig egyáltalán?

2016. máj. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem lakott itt, és pénzt nem fogadott el a munkáért, kaját meg egy üveg colát kért naponta.
2016. máj. 12. 21:55
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van olyan,mikor a szüleid nincsenek otthon,dolgoznak,stb.Hívd át akkor,hogy vigye el a dolgait.Azért ez nagyon durva,milyen undorító szüleid vannak.
2016. máj. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!