Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogosan vagyok...

Szerintetek jogosan vagyok felháborodva?

Figyelt kérdés
23 éevs fiú vagyok, 20 évesen érettségiztem le illetve 19 évesen, nincs pénzünk semmi ezt úgy kell érteni hogy panelban lakunk, kajára van arra még van köszönet az istennek, de mondjukágyam sincs, matracon alszok. De ez mindegy sikeresen leérettségiztem, mivel nincs pénzünk nem mehettem mai napig egyetemre, (nővérem igen) , ő másfél évvel idősebb nálam és ráadásul fizetősön tanul. Én nekem, elkelett mennem gyárba dolgozni kemény fizikai munkát porban, napi 12 órát és 590 órabérért. nem gyűjthettem azt a pénzt mindig le kellett adnom, és ott is volt hogy volt olyan amikor nem volt munka és nem kellett bemenni ki s efizették. Tavaly itthon ültem, mert abbahgytam, a munkát, mert már nem bírtam nem vagyok rasszista, a cigányokat elviselni, beszologattak stb, én soha életemben, nem ittam, nem drogoztam, visszafelé forduló vagyok csendes típus. Nincsenek barátaim se semmi. Életem részét a szobámba töltöm egyedül. Nem tudok munkát találni most érettségivel, Apám nem tud adni pénzt hogy legalább egy tanfolyamot eltudjak végezni, Barátnőm nincs soha nem is volt, Nincs ismertségi köreim, mondtam a szüleimnek hadj tanuljak legalább egy szakmát de az 2 év, addig legalább legyek eltartva,. Vagy legalább az elindításban segitsenek. Anyám sme tud dolgozni, mert gerincsérve van és a z ápolónői szakmájával sehova sem vezsik fel. És ráadásul 2 évig svájci frank alapaú hitele vana szüleimnek, azért nincs pénzünk. Apámnak 5 szakmája van !!! 5 !!! Villanyszerelő, elektornikai technikus, műszerész, programozó,. nagyon nagyon jó szakember. buszvezeteő is. És 20 éve ugyanbban a gyárban dolgozik műszerészként ahol én is dolgoztam, ő intézte el, csak én segédmunkásként. De könyörgöm, azóta van hitelünk mióta 10 évesen költöztünk el, amkikor 10 éves voltam 3 szobás pnaelba, mai napig nem fizették vissza a szüleim nem fizették ki. Előtte 1 szobás panelban laktunk amikor 10 éves koromig. De apám főleg ha villanyszerelő remek szakember, nem most amikor fitalabb volt, akkor is megtehette volna azt, hogy legalább kialakít vállakozsát, amiből meglehetett volna élni jobban , gyárban műszerészként 20 év ott dolgozik, gépeket, is tervezett neve is van, és keres nettó 280 ezret amivől 150 ezer forint hitel lejön plussz csekekk nincsenek kifizetve. Vagy legalább régen kimehetett volna Németbe. De nem.. Inkább 20 éve kevés fizuért dolgozi, és kihazsnállják. Vezetőnek is elmhetene. Annak sem akar. Inkább azt mondta nekem: Fiam dolgozzál segédmunkásként, akár cigányoknál, keresd meg magad a pénzt, az iskolára is, és neked még 60 évesen sem lesz szakmád, mert hülye vagy. Közben a nővéremmel meg nem olyan. Nővérem kommunkáión tanul, hiteleket vett fel rá. és most büszke arra hogy pasija eltartja meg hitelből, tette le a jogsiját meg a kocsit.
2016. máj. 12. 21:32
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
75%

nincs pénzünk nem mehettem mai napig egyetemre


Innentől nem érdekel. NEkünk sincs, két minimálbérből oldjuk meg a gyereknek az egyetemet, 250 km-re. De ő tesz is érte...

2016. máj. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
94%

Felköltözöl a fővárosba, elmész egy munkásszállóra először; mindenhova embert keresnek, munka van itt bőven (vendéglátás pl., semmi extra tudás nem kell).

Ha otthonról eljössz, Te is megkönnyebbülsz és talán még esti suliba is tudsz járni.

Nem lesz könnyű, de sokan ezt az utat járják!

2016. máj. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
90%
ugyan már, esti iskola, Dunát lehet rekeszteni ingyenes okj-vel, nappalin...
2016. máj. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
52%

Milyen alapon várod el 23 évesen a támogatást?

Miért nem költözöl el,mész el dolgozni? Miért anyádéktól várod a megoldást,mikor 150 ezer havonta a hitel+rezsi.

Apád életébe te meg minek szólsz bele,hogy miért nem vezető,miért nem vállalkozó?


Valószínűleg a nővéredbe szorult egy kis értelem,ellenben veled.Ő gondolom tesz a dolgokért.

Mellesleg,ha ennyire tisztában vagy anyádék pézügyével,most egy munkanélküli senki vagy mert lusta vagy gyárban dolgozni,akkor miért várod azt hogy majd fizetnek neked egy 2 éves szakmát,míg te otthon vered a narkós farkad?!:D


23 évesen már meg kellene állnod a helyed a világban.

Kifejtetted,nincs pénzetek.Hitel,rezsi,kaja,nővéred támogatása.Mitől várod a megoldást?!

2016. máj. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Bocsánat. Én operatőr szeretnék lenni az az álmom. is it oktatják. Lehet nézni hogy mennyibe kerül nappalin.. [link] 660ezer/félév!4 nagyond drága, okj szakmák közül, a villanyszerelés is tetszene, a hegesztés is. azok ingyenes tanulhatóak. viszont. 2 évig akkor csak a atnulás. Nem lehet a tanulást a munkával összeegyeztetni. Legalábbis nehezen. De most menjek vissza gyárba?, robotolni? Vagy most tanuljak? hogy később legyen munkám meg állásom.Hiába mondom ezt a szüleimnek is.
2016. máj. 12. 21:53
 6/33 anonim ***** válasza:
89%

Megértem az érzéseidet, nem tudom, h csak te érzed így, vagy valóban kivételeznek a nővéreddel, de ez sajnos gyakori jelenség. :(


Van viszont egy jó hírem, az első 2 szakma megszerzése ingyenesen is elvégezhető. Nézz utána, munkaügyi közontban is tudnak segíteni és kaphatsz anyagi támogatást is onnan a képzés alatt is.


Probléma megoldva! 😊


Ami a családodat illeti, én a helyedben minél hamarabb leválnék róluk és csak nagyon lazán tartanám a kapcsolatot. Pszichológus tud ebben segíteni, meg abban is, hogy nyiss az emberek felé!


Minden jót!

2016. máj. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Ha eddig gyárban dolgoztam? Hogy állnám meg a helyemet, ? ha csak egy érettségim van? persze lehet, de akkor is . vagy kell ismertségi kör, vagy támogatás vagy valami. Mai világban Magyarországon, diplomások nem találnak munkát maguknak. Egy munkavállaló vagy munkáltató inkább felvesz amit megtudna csinálni egy technikusi végzettségű is inkább felvesz diplomást, mert ők s etalálnak munkát maguknak.nekem rnegetek ötletem lenne, akár vállakozásokban is, De mindenhez szükséges alaptőke. Ez olyan hogy a kocsi sem indul be benzin nélkül, hiába van meg.
2016. máj. 12. 21:56
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
ja és ha operatőr nem lehetsz, akkor inkább semmi. Sürgősen kapj a fejedhez.
2016. máj. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Írtam feljeb kedves utolsó: Hogy lehetetek 2 ingyenes szakmát, de nem tudnak eltartani a szüleim. Vagyis vissza kell mennem oda dolgozni ahol eddig. Ők is sjanálnak de ez van. De mostvagyok fiatal, 26-27 évesen még később lesz már tanulni, nem megy az emberbe már semmi vagyis nehezen. Estire megyek ugynaugy be kell járnom iskolába. De napplain kapnék ösztöndíjat is tbt is és stb. Tehát az jobb lenne.
2016. máj. 12. 22:00
 10/33 anonim ***** válasza:
96%

Haver,elmondom neked,hogy 16 ÉVES diákok pakolnak a Tescoban árut a suli után....

Te meg 23 évesen nem tudsz dolgozni meg tanulni?

Mások diplomát szereznek meló,gyerek,férj mellett...

2016. máj. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!