Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám jogosan van felháborodva?

Anyukám jogosan van felháborodva?

Figyelt kérdés
Meg szeretném változtatni a nevem. Eredetileg Norinának hívnak, de mindenki Nórinak becéz. Nekem nem tetszik a nevem, olyan mintha náthásam próbálnám azt mondani, hogy Dorina. Nórára szeretném egyébként megváltoztatni, de anyukám szerint ezzel ellene szegülök és vérig sértem.
2016. ápr. 18. 21:29
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
50%
Az nem olyan, mintha náthásan mondanád, hogy Dóra?
2016. ápr. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
74%
Anyukád eléggé túlreagálja, hiszen neked kell a neveddel élni. Hadd legyen már a TE véleményed a mérvadó ebben, és nem anyukáé. Egyébként ahhoz sem lenne sok köze, ha éppenséggel Hamupipőkére szeretnéd megváltoztatni. Nem értem az ilyen embereket, miért nem lehet a gyereküket egyszerűen hagyni élni az életét, meghozni a saját döntéseit.
2016. ápr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
24%
Te tudod, de szerintem szép neved van :) Az én Anyum tuti egy évig nem állna szóba velem ha ezt megtenném...Én sem vagyok megelégedve a nevemmel, de beletörődtem :)
2016. ápr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
52%

Elég idióta nevet talált neked anyád. Soha nem hallottam még a Norina nevet. A Nóra meg egy szép és egyszerű név.

Szerintem anyukád gondolkodjon el azon, hogy nagyobb empátiával kellett volna nevet választania neked.

2016. ápr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem meg semmi baj ezzel a névvel. Nagyon szép. Miért kell úgy csinálni, mintha Orália vagy Brünhilda lenne a Norina ?
2016. ápr. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
91%
Most nem azért, de kit érdekel, hogy mások szerint szép név vagy nem? Ha a viselőjének nem tetszik, annyira hogy hajlandó utánajárni és megváltoztatni, akkor lelke rajta! Senkinek nincs hozzá köze, anyukának se.
2016. ápr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
3%

Mi az, hogy senkinek nincs köze?? Ezt nem gondolod komolyan ugye?

Hát ki adta neki a nevet? A Télapó vagy az Anyukája???

2016. ápr. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
92%

De, teljesen komolyan gondolom. Anyuka adott neki egy nevet csecsemő korában, amivel a kérdező most felnőttként nincs kibékülve. Szerintem joga van megváltoztatni a nevet, amit nem szeret viselni, és ezen a szülőknek nem kéne megsértődni.

Egyébként nem értem a problémát. Bizonyos elkerülhetetlen kockázata van minden olyan "ajándékozásnak", így a névadásnak is, amikor a megajándékozott egyént nincs lehetőség megkérdezni, hogy mit szeretne. Most a kérdezőnél bejött ez a kockázat, és felnőttként nem tetszik neki a név, amit a szülei anno minden bizonnyal jóindulattal választottak neki. Én szülőként nem csinálnék ebből balhét, mert teljesen irracionális. Ha pl. kapok valakitől egy ruhát "meglepetésként", ami szerintem nem áll jól, akkor megköszönöm, értékelem a jóindulatot, de nem fogom minden nap viselni. Vagy ellenkező esetben: ha valakinek szeretetből veszek valamit, és nem lesz a dolog telitalálat, akkor a racionális lépés a szeretetem kifejezésének a másik ember igényeihez igazítása, és nem az őrjöngés.

2016. ápr. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nem jogos. Ha nem tetszene az enyém, biztos én is megváltoztatnám. Amúgy nekem se tetszik a Norina.
2016. ápr. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
77%

Tessék "trendi" szülők, itt az eredménye annak, ha az ember valami sose hallott, sose használt, extrém nevet ad a gyerekének.


Változtasd meg nyugodtan, hiszen csak a tiéd a neved, más nem dönthet róla most hogy már nagykorú vagy.

2016. ápr. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!