Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról aki 100...

Mit gondoltok arról aki 100 millió forint feletti vagyont gyűjtött az élete során, de a halála előtt szinte az egészet eladakozza és alig hagy belőle a családjára?

Figyelt kérdés
3-3 milliót hagy a gyerekeire, 1-1 milliót az unokáira és fél-fél milliót a testvérei gyerekeire. A többit szinte mindet eladakozza, elajándékozza. A házát pedig az önkormányzat nevére íratja azzal, hogy a haláláig benne lakhat, aztán a város kapja meg. A családja egyik része sem áll rosszul anyagilag.

2016. máj. 16. 10:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom van oka... Ekkora pénznél simán lehet, hogy sorban állnak már most a rokonok és előre marják egymást. Esetleg még életében is tartják a markukat. Vagy lehet, hogy nem látogatják rendesen, vagy nem ápolják, nem foglalkoznak vele.

Nem mondom, hogy ez történik, de én simán el tudok képzelni ilyen forgatókönyvet is. Mármint én és rajtam kívül szerintem még sokan el sem bírják képzelni, hogy ne a szeretteikre hagyjanak majdnem mindent, ha azok nem válnak kifejezetten érdemtelenné rá.

2016. máj. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
91%
Bizonyára azt adja a rokonságnak,amit ő kap:))A pénze kéne ő maga már csak nyűg.jól is teszi.Inkább adakozza el,mint a nem törödöm családtagjainak adja
2016. máj. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy úgy viselkedtek a rokonai,hogy nem érdemlik meg.

Ha nekem lenne valamin,én sem hagynék a rokonaimra egy fillért sem.Tőlük pont éhen dögölhetnék,nem érdekli őket.Úgyhogy semmit sem kapnának,halálom előtt szétosztanám,így nem lenne köteles rész sem.

2016. máj. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
88%

Én a "hálót adj, ne halat" elvet vallom.

Ha az örököseit rendesen megtanította élni, ellátni magukat, és ezt sikerrel el is sajátították, akkor tökmindegy, hogy az élete során felhalmozott vagyonával mit tesz, mert az örökösei már biztonságban vannak e nélkül is...

2016. máj. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!