Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit szólnátok hozzá?...

Ti mit szólnátok hozzá? Hogyan reagálnátok le a szitut?

Figyelt kérdés

A párom (59) Én (52) . Ha a párotok egy szép nap azzal állítana be, hogy egyedül akar elmenni nyaralni ... mert neki az jár ...

Aztán a vita során szóba kerül, hogy ha nem egyedül akkor különféle baráti társaságokkal ... akiket vagy ismerek vagy nem ismerek én is .... , de továbbra is nélkülem.

4 éve élünk együtt, eddig minden olyan szép és jó volt. Szerintetek van okom aggodalomra??


2016. máj. 17. 09:27
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Én erre csak annyit mondanék a páromnak aki nélkülem menne nyaralni, hogy

- mondjon egy okot, hogy miért ne menjek, mert az nem ok, hogy "ez jár nekem"

Majd közölném vele, hogy nyugodtan elmehet nyaralni egyedül, vagy barátokkal, akár egy cicababával is. De jó ha tudja, hogy nyaralás után ide vissza nem jöhet. (persze ha az én lakásomban élünk.) Ha az ő lakásában, akkor azt mondanám, hogy mire visszajössz, én már nem leszek itt..

Ilyen egyszerű. Ha 4 év friss kapcsolat után nem akar velem lenne, akkor nem kell erőltetni a kapcsolatot sem.

44/N

2016. máj. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

De van ám!


Normális ember a nyaralást és a kikapcsolódást a párjával együtt képzeli el, ha téged is ki kell pihennie, az már régen rossz.


Vagy van valami cicababa a képben, és őt akarja nyaraltatni, vagy tőled akar pihenőt, és idő kérdése hogy szakítson.


Ha továbbra sem adna reális magyarázatot, akkor felőlem mehet, de nem kell többé találkoznunk.


Ha a dolgos hétköznapokat, a házimunkát, a kiadásokat megosztjuk egymással, akkor az meg NEKEM JÁR, hogy megosszuk a kikapcsolódást és az utazást is.


Gondolom, neked az sem jár, hogy két barátnőddel (vagy bárki mással...) menj nyaralni, csak neki.


Megette a fene az egészet.

2016. máj. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Egyetértek az előttem lévőkkel. Annyit tudnék hozzátenni, hogy esetleg félreértésről nem lehet szó?

Én még a szüleimmel élek, de apa 3-4 évente egyszer a baráti körével megy horgászni, feleségek nélkül. Tehát nem lehet, hogy ilyesmiről van szó, csak rosszul tálalta a dolgot a párod? Mindenképpen beszéld meg vele!

19L

2016. máj. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Személy szerint nem gondolom azt, hogy amint párkapcsolatban van az ember, onnantól kezdve minden szabadidőt, nyaralást stb együtt kell eltölteni, de azért ebben a formában közölni elég meredek.


Mi is szoktunk külön szórakozni a férjemmel, ő is ment már nélkülem fesztiválra vagy utazni egy hétvégére barátokkal, én is mentem már nélküle. Persze eljárunk együtt is, sőt, legtöbbször együtt megyünk, de van, hogy en elutaznék meglátogatni egy barátnőmet (külföldön élünk és a barátaim nagy része szét van szóródva Európén belül), ő pedig nem kap épp szabit, vagy olyan a fesztivál, ami a másikunkat nem érdekli, sosem volt gond azzal, hogy külön megyünk. Bízunk egymásban és nem vagyunk féltékenyek a másik idejére sem, nem várjuk el, hogy minden szabad percet egymással legyünk, annál jóval függetlenebb típusok vagyunk.


Szóval itt önmagában az, hogy elmenne egyedül, nem a legnagyobb gond, sokkal problémásabbnak látom a "tálalást" - "ez nekem jár", na meg az egész hirtelensége. 4 évig nem volt ez így, kicsit hirtelen ez a váltás. Leülnék vele megbeszélni, miért is lett ez ennyire fontos, megpróbálnék valami kompromisszumra jutni (pl. akkor te is szervezel magadnak valamit), no meg a kommunikációs stílusán is azért van mit csiszolni.

2016. máj. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem az nem baj, ha vki szeretne egy icipicit külön lenni a párjától, mindenkinek van szüksége magánszférára, levegőre. Az nem mindegy, ezt hogy tudatják a másikkal. A párod dumáján én is kiakadtam volna... mi az, hogy jár neki meg nehogy ott legyek? Ha elmagyarázza, hogy szeretne picit külön lenni, ugye megértem... az más. Amúgy én max. a parasztsága miatt aggódnék, nem biztos, hogy amúgy a kapcsolatotokkal lenne gond.
2016. máj. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
Sokkal fiatalabb vagyok, de azt tapasztalom, hogy a jó kapcsolat alapja, hogy legyenek közös és külön programok. Olyan élmények is amit megoszthatunk a másikkal. 4 év után természetes, hogy szeretne elmenni másokkal is. Ha van valakim akkor nálunk is alap, hogy elmegyünk néha külön barátokkal/családdal akárkivel külön programra/wellnessre.
2016. máj. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szervezz Te s nyaralást arra az időpontra a Te barátaiddal , ne csak nőkkel. Mit fog szólni?
2016. máj. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
97%

Van.

Vagy ennyire elege van belőled, vagy meg akar csalni.


Szerintem mondd meg neki, hogy tartson helyetted házvezetőnőt és járjon prostituálthoz. Ők nem fogják igényelni, hogy együtt nyaraljanak vele.

2016. máj. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat, sajnos megerősítettetek abban, hogy komoly baj van!

A történethez tartozik, hogy szoktunk külön-külön is eljárni barátokkal, tehát szó sincs arról, hogy önzően "bezárva" tartanám ...

2016. máj. 18. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!