Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ti mit szólnátok, ha...

Szülők! Ti mit szólnátok, ha a 17 éves lányotok 26 éves barátja elétek állna és elmondaná, hogy a lányotok teherbe esett? Hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, hogy melyik szülőből mit váltana ez ki. Én már ezen túlestem ma délután... Nagyon szeretjük a fiút, és nagyon sajnáljuk, hogy ez történt. Tudjuk, hogy komoly a kapcsolat, és azt is, hogy védekeznek, mert a lányom velem ment el fogamzásgátlót iratni, és azóta is én veszem neki. Az abortusz mellett döntöttünk. Sokszor olvastam itt, hogy a gyerekek félnek elmondani, ha baj történik (bár gondolom főleg akkor, ha felelőtlenségül miatt történik). Nagyon érdekel, hogy ki hogy reagált/reagálna ebben a helyzetben.
2011. máj. 10. 20:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
28%
én örökbeadnám a gyereket, de amúgy eléggé kilennék...
2011. máj. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
35%

ne döntsetek az abortusz mellett,hiszen a ti unokátok,és lehet,hogy soha többé nem lehetne babája a lányodnak,nem beszélve a lelki teherről.

az iskolát simán befejezheti estin vagy magántanulóként,a kapcsolatuk is komoly a párjával.

2011. máj. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
43%

Én is abortuszra vinném. Egyébként 10 fillért se adok érte, hogy a lányod rendesen szedte azt a gyógyszert.


25 N

2011. máj. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 napietus ***** válasza:
68%

nem vagyok még szülő, de szerintem nagyon jó, hogy ilyen bizalommal vannak felétek. és nehéz döntés, de jól döntöttetek (főleg, hogy a lányod mikor még nem tudta, hogy terhes, tovább szedte a gyógyszert. így nagy eséllyel károsodott a magzat).


29/N

2011. máj. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
67%
Abortusz!!!!
2011. máj. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
79%

Fogsz kapni most hideget-meleget a sok abortuszellenzőtől.

Érdemes lenne nekik elolvasni egy előző kérdést,ahol egy örökbefogadott gyerek keresi az anyját. Zalán rájönnének,hogy az örökbeadás legalább olyan rossz lelkileg,mint az abortusz.

Ha még a lányod tanul,nem tudnak összeházasodni,akkor jól döntöttetek. Ha megszüói,akkor az anya és a gyerek élete is tönkre lenne téve.

2011. máj. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
88%
Két lehetőség közül választhatna: vagy megtartja vagy abortusz. Örökbe adni semmiképpen nem engedném. Éppen elég árva gyerek van ma kis hazánkban. A kérdés hála Istennek csak elméleti nálam, mert fiaim vannak, úgyhogy ilyen nem fordulhat elő. Mindenesetre jól átbeszélnénk a dolgot, hogy pontosan tisztában legyen vele, hogy a döntésének milyen következményei lesznek/lehetnek.
2011. máj. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim válasza:
69%

Én sem értek egyet az abortusszal, de ez a ti döntésetek.

Mindenféleképpen a te támogatásodra szorulnak. Ezt add meg nekik, hadd érezzék, hogy számíthatnak rád, később még hálásak lesznek érte. A düh, a harag és a veszekedés itt már mit sem ér. Ahhoz már késő, a dolgokat már úgy sem tudod visszafordítani. Sok erőt és kitartást kívánok, próbáld megtartani a türelmed! Gondolj bele, neked mennyire jól esne egy ilyen helyzetben a szülői támogatás.

Hidd el a lányod biztos tele van kétségekkel és félelmekkel és szerintem tisztában van a helyzet súlyosságával.

Beszélgessetek minél többet! Az abortusz biztos meg fogja viselni testileg-lelkileg, erre számíts te is és a fiú is!

2011. máj. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 anonim ***** válasza:
42%
17 éves a lányod és 26 éves a pasi, inkább ezen kellene gondolkodni, hogy ilyen korban normális-e...
2011. máj. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 anonim ***** válasza:
78%

Amennyiben anyagilag úgy állnánk,és nem menne a kislányom tanulmányainak rovására(megoldható lenne az érettségi,akár magántanulói úton) és a gyermekem szeretné az unokámat megszülni mellette állnék.

Ha viszont nem szeretné megtartani,akkor vele együtt csinálnám végig az anortuszt és támogatnám lelkiekben.

Semmiképpen nem ítélkeznék felette,mert számára is épp elég teher.Továbbá anyám korába ilyen korban már szültek és senki nem botránkozott meg rajta.

2011. máj. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!