Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi az az időtartam, amit...

Mennyi az az időtartam, amit "nem érdemes" egy gyereknek valamelyik szülőnél lennie?

Figyelt kérdés

A feleségemmel elváltunk. Úgy lett a bírósági határozat, hogy 2 hetente hétvégén hozhatom el a lányom.

A volt párom ezt úgy alakította át, hogy nekem mindig és minden körülmények között kötelező módon 2 hetente szombat reggel (ha úgy adódik, akkor a gyerekünkre sincs tekintettel, akár hajnali 4-kor) el kell vinnem, és csak vasárnap késő este vihetem haza.


Ritkábban nem, sűrűbben, igen (tehát akár hetente is), de csak ilyen feltételek mellett.


Volt hogy volt pár órám hétköznap, vagy olyan hétvégén ami nem "apukás" hétvége, és elvittem volna 2-3-5 órára a gyerekem, de az ex kijelentette, hogy ennyi időre NEM ÉRDEMES!


Ez azért fura, mert semmi, de semmi extra körülmények nincsenek.

Mindketten átlagos életet élünk, a közös lányunk is egy átlagos 13 éves kislány, és 2 kerület választ el minket.


Mit kell az alatt érteni, hogy "nem érdemes"?

(tudom a volt páromat kéne kérdeznem erről, de ő össze-vissza tereli a szót)


Kívülállóként ti mit értenétek ez alatt?


2016. máj. 21. 18:54
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Ha egy városban laktok, akkor nekem eleve furcsa, hogy csak 2 hetente hétvégén, elvégre egyformán vagytok a szülei.


Nem értem, mi az "ennyi időre nem érdemes". Nyilván ha olyan messze laknál, hogy 1 óra az út oda és 1 óra vissza, akkor nem érdemes, de ez nem áll fenn... szerintem bármikor jogod van a gyerekeddel lenni, az ex meg csak szemétkedik, csak abba nem gondol bele, hogy ezzel a gyerekkel is kicsesz.

2016. máj. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
A volt feleséged kontrollmániás és kényszeres. Gondolom nem véletlenül váltatok el, úgyhogy ezt a felét nem is ragoznám. Szerintem ha előre szólsz pár nappal, hogy elvinnéd a gyereked x órára, akkor igenis meg kellene engednie, hacsak ő nem tervezett egész napos elfoglaltságot. Lehet, hogy arra gondol NEM ÉRDEMES alatt, hogy 3-5 órára elviszed, az nem egy egész nap, viszont a napirendet felborítja. Szerintem viszont simán csak háklis a nő...
2016. máj. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%

Azt értenénk ez alatt kívülállóként, hogy így akar kicsinálni, vagy valamit megbosszulni.


A párválasztásnál más szempontokat kellett volna figyelembe venned anno, de hát ez már eső után köpönyeg.


Beszélgess a témában jártas ügyvéddel.

2016. máj. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Ezek inkább jogi kérdések és édesanyám hugom kapcsán ugyanezt csinálta édesapámmal.

Szerintem érdemes jogilag megközelítened, és ne hagyd magad.

Ja igen, és a hugom olyan lett, hogy minden diákmunkán keresett pénzét magára költötte, telefonra, minden szirsz...ra, akkor is, ha nem volt mit enniük...Mert ugye végén visszaköltözött apukámhoz, mikor anyumat már nem tudta tovább tolerálni (lelkileg támaszt kellett volna nyújtania, stb)

2016. máj. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Bármennyi időt érdemes együtt lenni, főleg, ha egyébként nem veled van. Én annak is örülnék, ha az apukám akár csak egy ölelésre és puszira elugrott volna hozzánk. (nekem is elváltak)

A párod csak ki akarja sajátítani a gyereket. Ne hagyd. Mert a kislány úgy fogja megélni, hogy te nem foglalkozol vele, mert nem mész hozzá.

2016. máj. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11%

Még egy gondolat:

-Ha azt mondanád neki, egy nem-apukás 7vgn, hogy egész napra elviszed, arra is volna indoka ugye?

-Ha felmennél hozzájuk, hogy úgy legyél velük, akkor meg zavaróan sok lenne az az idő, ugye..

Egyébként nem vennék rá mérget, hogy nincs ő is itt a gyakorin.

Utolsónak előttem írónak igaza van..

2016. máj. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Erre csak a volt feleséged tud válaszolni. Lehet hogy a gyerek lelkiállapota is indokolja, hiszen hiába osztoztok meg így a gyereken, de a hétköznapokban ő egy szermélyben a gyerek anyja és apja is. Érted ugye? Ő tudja hogy a gyerekre hogy hat ez a néhány óra. De lehet hogy csak az oda-vissza út miatt, vagy a kislány napirendjének a borulása miatt mondta. Itt erre nem fogsz igazi választ kapni. Az jó ha sűrűbben engedi hozzád, hiszen a gyereknek igénye van az apjára, és jó hogy nem tiltja tőled hanem szorgalmazza a találkozást. Ennek néhány év múlva örülni fogsz.
2016. máj. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
A lányod 13 éves,azért már lehetne beleszólása,hogy mikor szeretne látni téged.
2016. máj. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj, de ùgy lett a bíròsági határozat" Nyilván ott kellett volna jobban pedálozni a gyerekért. Utòlag ìgy annyit mondanék hogy kéthetente két nap amit meg kell oldanod. Nem vikágtragédia..Mielőtt az exed hozod ki hibásnak , gondolj bele hogy nem várhatò el hogy akkor menjen a gyerek amikor neked éppen jò. Előtte nap legalább illik szolni. Talán csak ilyen egyszerű dolgon csùszik el..
2016. máj. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szeder Katalin ***** válasza:
100%

>>Volt hogy volt pár órám hétköznap, vagy olyan hétvégén ami nem "apukás" hétvége, és elvittem volna 2-3-5 órára a gyerekem, de az ex kijelentette, hogy ennyi időre NEM ÉRDEMES.<<

Azzal a válaszolóval értek nagyjából egyet, aki azt írja: lehet, hogy ez a rövidtávú elkérés felborítja a napirendet. Ha ez a napirend történetesen az ex saját napirendje, akkor azért az exet is meg tudom érteni. A gyerekről való gondoskodás most már teljesen rá hárul, és jóval több idejét-erejét veszi igénybe, mint amikor még együtt laktatok, és te bizonyára foglalkoztál a tinivel. Akár barátnőre, akár csak lazulásra, kikapcsolódásra szánná a szabadidejét, néhány órás gyermekfelügyeleted, az ő szempontjából talán bonyolítja, feldarabolja az ilyen 2-5 órás szünet. Érdemesnek érdemes a tinivel ilyen rövid együttlétet tervezni, viszont a volt párod érezheti úgy, hogy válásotok ellenére ezzel az igénnyel továbbra is "fennhatósága" alatt akarod tartani. A tisztázáshoz ültesd le magaddal szemben (te is csücsülje), és értesd meg vele, hogy fontos kérdésed van, hallgassa végig, aztán válaszoljon, de pontosan a feltett kérdésre elterelés, leszólás vagy visszakérdezés nélkül!

2016. máj. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!