Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házassági szerződés nélkül...

Házassági szerződés nélkül váláskor azt az ingatlant is elbukhatom, amelyet házasságunk alatt vásároltam, ám de a gyerekeim nevére?

Figyelt kérdés
A kérdésben benne van minden. Nagyon megköszönném a válaszokat.

2016. máj. 23. 06:41
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok köszi a sok hasznos választ!

A házat ugy vettem, hogy eladtam egy házat ami az enyém volt még mielőtt összeházasodtunk volna. Tehát ő ebbe egy fillért sem adott magyarul.

Én és a feleségem haszonélvezők vagyunk.

A gyerekek csak az enyémek. Nem a feleségem az anyjuky ( 1 nagykoru fiu es egy nagykoru lany).

Igy már kicsit több az info...

Szóval ha mondjuk válunk akkor így ő (a feleségem) nyerhet rajta valamit?

2016. máj. 24. 07:49
 12/19 anonim ***** válasza:
80%
Az ingatlan tulajdonjoga ebben az esetben továbbra is a gyermekeidé, viszont a nejed haszonélvezete igen erős jog. Gyakorlatilag egy haszonélvező még a tulajdonosokat is kirakhatja az ingatlanból, tehát akár lakhat ott úgy élete végéig, ha akar, hogy a tulajdonosokat nem kötelessége beengedni.
2016. máj. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
45%
Igen, nyerhet. Mivel haszonélvező, beköltözhet, kérhet bérleti díjat, ill. kirakhatja, ha más lakik ott (még a tulajdonostól is), ill. ha bérbe adjátok, a fele pénz az övé. Megegyezhettek vele, hogy mennyiért hajlandó lemondani a haszonélvezetről.
2016. máj. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Röhej, de a haszonélvezet erősebb a tulajdonjognál, szóval a nejed a fél házzal élete végéig rendelkezhet (csak el nem adhatja). Szóval ha neked lennék, én igyekeznék békésen elválni, mert nagyon ki tud cseszni veled meg a gyerekeiddel is, ha akar.
2016. máj. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
8%
A feleségedé soha nem volt fele sem, akkor sem lenne fele az övé, ha a Te nevedre vetted volna, mivel házasság előtti vagyonból vetted. Az házasság alatt sem lesz közös soha( Pesze csak ha önként nem adod). Alapvetően nem is az számít kinek a nevén van.
2016. máj. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
66%
Bocs, de jó hüle voltál, hogy hasznonélvezettel vettél a gyerekeidnek lakást. Mármint, hogy a nejed haszonélvező lett. Az a Te vagyonodból lett véve, a Te külön vagyonodból, ami akkor is az marad, ha házasság alatt vetted. Ha nem megy bele, hogy pénzbe megváltsd ( vagyis a gyerekek) Tőle a haszonélvezetet, addig ő parancsol ott. El nem adhatja, de azon kívül azt enged be akit akar, ki is adhatja és elhetetia pénzt. A javítást, felújítást meg csinálhatja a tulajdonos.
2016. máj. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
15-ös, ha nem tudod, mit jelent a haszonélvezeti jog, akkor ne ugass bele. Hiába van különvagyonból az ingatlan, hiába nem tulajdonos az asszony, ha a kérdező volt olyan marha, hogy adott neki haszonélvezetet, akkor ráb.szott, az ugyanis erősebb, mint a tulajdonjog. Mindössze nem adhatja el, és nem örökölheti utána senki, egyébként viszont rendelkezik az ingatlan felével, és mindennemű jövedelemmel, ami a hasznosításából befolyik.
2016. máj. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

ha nincs köze a gyerekekhez mért van haszon élvezete?

ha a gyerekeidnek vetted neked se kéne haszon élvezőnek lenni

2016. máj. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Hhanyagoljuk már légyszi ezt a pongyolán körülményes "nevére vettem" fogalmazást. Nem a "gyerekeid nevére vettél házat", hanem "a gyerekeidnek vettél házat". Ha viszek anyámnak virágot, akkor sem azt mondom, hogy "vittem anyám nevére virágot".
2016. máj. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!