Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elváltam a feleségemtől....

Elváltam a feleségemtől. Házasságunk alatt igényelte és kapta meg vállalkozásához a Széchenyi Hitelkártyát ahol én mint adóstárs (kezes) szerepelek. Ki tudok ebből lépni?

Figyelt kérdés

2014. júl. 27. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért nem ügyvédet kérdezel? De szerintem nem.
2014. júl. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

Kérdés, hogy a vállalkozásban milyen szinten szerepel- Ha tag a vállalkozásban és kapott a kártya kiváltására engedélyt, lehetőséget a vállalkozás vezetőjétől ( netán ő a vezető ) akkor a vállalkozást kell oly módon megváltoztatni ( tisztség viselő, tulajdonosi kör, alkalmazottak ). hogy a kártya használatát le lehessen tiltani, mert akkor már volna jogalap rá.

Ha a feleségé a vállalkozás, akkor ügyvéddel kell egyeztetni, és a kártya kibocsájtójánál ( megfelelő banknál ) kérvényezni a szerződés módosítását, amit valószínűleg meg is tesznek, feltéve ha éppen nincs olyan ügy amiben érintve lehetsz mint adóstárs, azaz nincs folyamatban lévő adósság, behajtás, egyebek.

2014. júl. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
most akkor kezes vagy adóstárs vagy? nem mindegy ugyanis
2014. júl. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kezes vagyok. Időközben beszéltem a pénzintézettel, ott azt mondták, hogy kezes kiengedése a futamidő alatt nem lehetséges. Szeptemberben lesz az évenkénti újraigénylése a kártyának, (ami nem kötelező) amit a volt feleségem mint kártyatulajdonos kérhet. Nyilván megigényli, mert nincs 1.000.000ft-ja, hogy visszafizesse a hitelt. Kezes csere szóba jöhetne ekkor, na de ki fog ugye helyettem belépni? Tudjuk a választ. Én abban kérném a segítséget továbbra is, hogy hogyan tudok kilépni ebből? Mert nem szeretném a "kezemet" adni neki továbbra ebben a hitelben (sem).
2014. aug. 7. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!