Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a feltétel...

Mi a véleményetek a feltétel nélküli szeretetről?

Figyelt kérdés
Mostanában sok embertől hallom azt, hogy feltétel nélkül kell szeretni, anélkül nem ér semmit az egész. Valahogy divatossá vált ez az elgondolás. Persze érthető, ha valaki akár a családban is, kemény feltételeket szab és csak akkor ad szeretetet pl. a gyerekének ha az teljesíti a szülők elvárásait. (tanulás terén) Persze nem erre a formára gondoltam. Vagy nézhetjük fordítva is a dolgot. Mint ahogy ma jellemző is, hogy a szülők rengeteg áldozatot hozva kényeztetik gyerekeiket, megadnak nekik mindent. (legyen az akár egyetemista vagy már éppen dolgozó felnőtt) A gyerek visszafelé semmit nem akar adni, mert persze a kényelmes életet választja. Akkor a szülőknek tovább kellene babusgatni a felnőtt gyerekét, mert a feltétel nélküli szeretet az igazi szeretet?
2016. máj. 24. 08:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
A feltétel nélküli szeretet nem azt jelenti, hogy bármit csinál, elkényeztetem. Ha keményen fogom a gyereket és nevelem, akkor is szeretem. Ha engedetlen és fegyelmezni kell, akkor is szeretem. Ha nem ad visszafelé semmit, lusta, és ennek következményei vannak, akkor is szeretem.
2016. máj. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem ilyen nemlétezik, csak szülő-gyerek esetében.


Ha párkapcsolatról beszélünk, akkor meg a kinézete, viselkedése, összképe miatt szeretem az adott személyt, máris van a szeretetnek egy feltétele, mert ha mondjuk az általam szeretett személy el kezdene bagózni, sz@rna rám, csak veszekedésből állna a kapcsolat, akkor egy idő után biztos nem szeretném.


Ha nem lenne feltétele, akkor bárkit meg tudnánk szeretni... de nem így van!

2016. máj. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha az ember igazán szeret valakit, akkor azt nem lehet szabályozni, "szüneteltetni" - ilyen értelemben valóban feltétel nélküli a szeretet.

DE! ez messze nem jelenti azt, hogy bármit el kell tűrni az illetőtől (a te példádban pl. ki kell szolgálni a kamaszt úgy, hogy nem ad vissza semmi figyelmességet, nem veszi ki a részét a családi életből), azt sem, hogy nem lehetne haragudni rá, ha ártott az embernek stb. Az ember az eszére hallgatva húzhat egy határt, hogy ezt eltűröm, azt nem, ha a másik így viselkedik, én úgy fogok - de ez nem áll egyenes arányosságban a szeretettel.

2016. máj. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
28%

Szülö-gyerek esetében sem létezik, mert ebben az esetben AZÉRT szereti a másikat, MERT az ö szülöje/gyereke.


De ez egyébként is teljesen értelmetlen dolog, ha valakitöl folyamatosan negatív érzelmeket kap egy ember, akkor egy idö után nem tudja szeretni, kivéve, ha mazohista.

2016. máj. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
3-as 2-esnek: többnyire tényleg vérrokoni kapcsolatokra jellemző a feltétel nélküli szeretet, de azért nem kizárólagosan. Pl. én is tudnék 1-2 példát említeni családon kívül is. (De az igaz, hogy kapcsolatban van az idővel: olyanok iránt érzem úgy, hogy kijelenthetem, hogy feltétel nélkül szeretem őket, akiket már 15-20 éve ismerek - és minden esetleges konfliktus ellenére sem szakadtunk el egymástól, és megőriztük a baráti viszonyt - ők már nem hiszem, hogy tudnának olyat tenni, hogy megszűnjön a kötelék köztünk)
2016. máj. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Azt gondolom, hogy ha valakit meghagysz a tévedésében, akkor azt a valakit ezzel nem szereted, hanem legfeljebb kedves vagy vele, vagy majom-szeretettel szereted. Ezt igaznak gondolom, bármilyen kapcsolatban vagy is vele, de különösen ha olyan valakiről van szó, akiért elsősorban felelősséggel tartozol, pl. a gyermeked. Szerethetsz valakit és elfogadhatsz feltétlenül a személyéért, a létezéséért, önmagáért, úgy is, hogy közben nem kell feltétlenül szeretned azt, amit pl. csinál, és nem kell feltétlenül egyetértened vele. Ez csak látszólagos ellentmondás, amit szeretnek némely korszerű, és korszerűen hazug ideológusok kihasználni és kicsavarni.

Manapság, ezt a "feltétel nélkül kell szeretned, mert különben nem is szeretsz" dolgot, a mindenféle devianciákat támogató, ultraliberális nézetű egyének szokták súlykolni elsősorban; de ez egy hazug dolog, mert nem akkor és nem úgy szeretsz valakit, ha azt mondod, hogy tégy bármit és érezd jól magad, és akkor az attól automatikusan jó is lesz ettől, hanem akkor, ha adsz számára -ha már gyerekről van szó például- egy morális alapot is, s ha elmondod, hogy van jó és van rossz is, és nem minden, így ezek sem feltétlen relatív fogalmak, és nem érdemes ősszemosni őket.

2016. máj. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
"Mostanában sok embertől hallom azt, hogy feltétel nélkül kell szeretni, anélkül nem ér semmit az egész" Beszélgess normális emberekkel is néha ne csak szeretetvámpirokkal!
2016. máj. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Utolsonak van igaza !
2016. máj. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A feltétel nélküli szeretet, az egy jó dolog.

Azt jelenti, hogy akkor is szereted a - teszem azt, gyereked -, ha nem hoz minden nap ötöst az iskolából, vagy érettségi után 2 hónapig nem talál munkát, és nem lelki terrorral, szeretetmegvonással akarod nevelni, ha nem a te elvárásaid szerint éli az életét.


A probléma ott gyökerezik, hogy sokan félreértelmezik, félremagyarázzák a dolgot.

Amit ők így hívnak, az már a beteges csüngés, nevelés teljes hiánya, és a többi.

Nekem volt szerencsém egy ilyen legjobb barátnőhöz, akit az anyja éppen a "feltétel nélküli szeretet" jegyében nevelt, hát ne tudjátok meg...

Mivel egész életében megszeretgették ha hisztizett, soha semmiért nem szóltak rá, nem adtak neki házimunkát, nem voltak vele szemben támasztott elvárások, konkrétan nem szabtak neki szabályokat, felnőtt létére teljesen alkalmatlan lett a társas életre.

Elég, ha annyit mondasz neki, hogy neked nem tetszik az a zene, amit ő két napja ajnároz, és órákig veszekszik érte, megsértődik. Elvárni tőle semmit nem lehet, két évig hívtam meg ide-oda (összesen minimum 100ezer értékben), de neki egyszer sem jutott eszébe, hogy viszonoznia sem ártana, holott sokkal jobb anyagi helyzetben volt, mint én.

Egy szakképzésemet azért buktam, mert saját maga felajánlotta, hogy rákérdez a szakmai gyakorlatra a testvérénél, aki konkrétan egy emelettel feljebb lakott, mint ő... addig húzta - és állandóan biztosított, hogy nem lesz gond -, míg le nem járt a határidő, majd még ő vágta sértetten az arcomba, hogy ezért nem szokott snekinek szívességet tenni. Csak kicsit dobtam le az ékszíjat :D

Természetesen mai napig nem érti, hogy miért szakítottam meg vele a kapcsolatot, és miért cserélődik a baráti köre maximum félévente. Szerinte a világgal van baj.

2016. máj. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Az utóbbi kettőnek! Úgy látom vannak olyan körök, szerencsére kisebbségben, akik meg ezekkel a kifejezésekkel dobálóznak. "energiavámpír" "szeretetvámpír". Én csak feltettem egy kérdést mi a véleményetek, amiről sokat hallottam a médiában és az interneten. Nem azt jelenti hogy ilyen emberekkel van kapcsolatom! Csak egyszerűen foglalkoztat ez a kérdés. A többieknek köszönöm hogy elmondták, mit gondolnak erről a témáról, mindenféle "vámpíros" kifejezések nélkül.
2016. máj. 24. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!