Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a feltétel...

Mi a véleményetek a feltétel nélküli szeretetről?

Figyelt kérdés
Mostanában sok embertől hallom azt, hogy feltétel nélkül kell szeretni, anélkül nem ér semmit az egész. Valahogy divatossá vált ez az elgondolás. Persze érthető, ha valaki akár a családban is, kemény feltételeket szab és csak akkor ad szeretetet pl. a gyerekének ha az teljesíti a szülők elvárásait. (tanulás terén) Persze nem erre a formára gondoltam. Vagy nézhetjük fordítva is a dolgot. Mint ahogy ma jellemző is, hogy a szülők rengeteg áldozatot hozva kényeztetik gyerekeiket, megadnak nekik mindent. (legyen az akár egyetemista vagy már éppen dolgozó felnőtt) A gyerek visszafelé semmit nem akar adni, mert persze a kényelmes életet választja. Akkor a szülőknek tovább kellene babusgatni a felnőtt gyerekét, mert a feltétel nélküli szeretet az igazi szeretet?
2016. máj. 24. 08:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
63%

"A gyerek visszafelé semmit nem akar adni"


Egy pár dolog azért alaposan keveredik nálad, kedves kérdező. Csak egyéni, személyes tapasztalatot tudok mondani, ami egy kicsit sarkos:

de, szeretetet nem lehet adni-venni elvárni. És a szeretetet nem lehet méricskélni. Az vagy van, vagy nincsen! Nem lehet egy kicsit szeretni. Mint ahogy nem lehet egy kicsit terhesnek lenni. Valaki vagy terhes, vagy nem!

Nos ezen bevezetők után a feltétel nélküli szeretetet én csak a családban, a gyerekeimmel kapcsolatban éltem meg eddig.

De a szeretet és az elvárások ez két teljesen külön szint. Elvárásaim vannak, hogy erkölcsösek, tisztességesek, szorgalmasak legyenek. És követelek tőlük. De ez a szeretetemtől független. És bármi történjék, az mindig az én szeretetemen belül történik. Nagyon haragudhatok rájuk, de akkor is szeretem őket. Ha annyira félresiklana valamelyik, hogy börötnbe kerülne, akkor sem esne ki a szeretetemből, látogatnám, és vinném a narancsot...

Szóval a gyerek iránti szeretet nem azt jelenti, hogyha nem teszed amit mondok, akkor nem szeretlek. Hanem azt, hogy az általános erkölcsi értékrendeknek felelj meg, akkor örülök nagyon, de ha galibát csinálsz, akkor is szeretlek. Haragszom rád, mert nem fogadtál szót, de szeretlek, mert a gyerekem vagy és hozzám bármikor jöhetsz segítséget kérni...

Hozzám mindig jöhetsz, mert szeretlek...

2016. máj. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem feltétel nélküli szeretet nem létezik.
2016. máj. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy a cél szép, de a gyakorlatban nincs ilyen. Valahogy mindenre tudsz miértet találni. Pl. másképp érez a szülei iránt, aki kiegyensúlyozott, támogató családban nőtt fel, mint az, akit vertek, vagy megaláztak, vagy gátoltak mindenben...stb.
2016. máj. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ez csupán a szélsőségesen egyszerűsített leírása egy alapvető emberi kapcsolat érzelmi rendszerének.

Feltétel nélküli, bár ennek előfeltétele azért van, ugyanis bárkit nem szeretünk feltétel nélkül, csak aki egy bizonyos halmazba tartozik, és az szigorúan véve egy feltétel.


A hálátlan gyermeket is szeretheti a szülő, aki azon képes zsörtölődni, hogy miatta ilyen az a gyermek.


Aztán a szigor is a gyermek érdekeit szolgálja, és fáj ugyan de muszáj megtenni annak érdekében, hogy biztosak lehessünk a szeretett fél sikerességében.


Szerintem ha vaqlakit feltétel nélkül szeretünk, azt azért szeretjük mert a részünk, és igazából saját magunk miatt feltétel nélküli ez az egész.

2016. máj. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szerintem feltétel nélküli szeretet nem létezik.


Maximum a kutya részéről de emberek között nem.

2016. máj. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!