Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell ezt csinálnia anyunak?

Miért kell ezt csinálnia anyunak?

Figyelt kérdés

Tanulok épp érettségire és nagyon nagyon szeretném ha felvennének és anya semmiben nem segit. Nem támogat semmit nem csinál,sőt akadályoz csak.

Most szerettem volna venni ilyen memolife max-ot 30 db-osat mert úgy hallottam nagyon jó, de anya nem ad rá pénzt, nekem meg nincs ugye mivel nem dolgozok. Kérdeztem miért nem ad azt mondta csak. Én tudom hogy nem akarja hogy továbbtanuljak mert ezt mondta már többször is, hogy menjek inkább dolgozni de én tanulni akarok. Nem igazán járok el sehova már fél éve, mert év elején irásbelire készültem sokat, most meg ugye szóbelire tanulok. Ha viszem a tételeim hogy kérdezzen párat elküld,hogy hagyjam már ezzel. Oké hogy magamtól is tudnom kell,de ha nekem ez nagy segitség akkor miért nem lehet kikérdezni? Kezd minden összemosódni a fejemben és jó lenne ha elmondhatnám valakinek a tételeket mert nagyon szeretnék ötöst 3 tárgyból de igy nehéz.. Memolife maxtól meg tudom hogy nem fog semmi a fejembe szállni, de ha megvan rá az esély hogy segit akkor nem értem miért kell ebben is akadályozni. Nem kérek semmire pénzt, egy szar cipőben járok, 2 nadrágom van, nincs semmi ruhám, bulizni sem megyek, tanulok.. és ezt most nem azért mondom hogy sajnáljatok, mert engem ezek nem is érdekelnek és nem is akarnám az időmet pazarolni arra hogy elmegyek itthonról csak ha megnézek másokat,hogy hetente új ruha,új cipő stb, és megnézem magam hogy én egy csak egy agyvitamint szeretnék venni hátha segit picit akkor azért elég furcsa hogy nekem ennyi nem jár...

Szerintetek hogy győzzem meg anyut hogy megvehessem?

19/L


2016. máj. 26. 16:07
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá hogy eladom valamimet, de az a baj hogy már nincs mit eladni igazából mert amim van arra már tényleg szükségem van ( ruhák,cipő,kabát)
2016. máj. 26. 16:09
 2/27 A kérdező kommentje:

És nem akarok hisztizni de én tényleg nagyon szeretnék bekerülni egyetemre és nem fér a fejembe hogy miért kell ennyire hátráltatnia. Van mikor maxon hallgatja a tvt, szólok neki nem halkitja le, kimegyek lehalkitom és üvölt hogy Ő azért nem fogja halkan hallgatni a tv-t mert én tanulok. Most akkor marha nagy kérés hogy ne üvöltesse a tv-t mikor tanulni szeretnék?

Ezek miért olyan nagy kérések? Ha nekem lenne gyerekem és tovább akarna tanulni, én azon lennék hogy motiváljam, segitsek neki ahol csak tudok...lehet túl sokat várok el tőle vagy én nem tudom már..

2016. máj. 26. 16:12
 3/27 anonim ***** válasza:
50%

most nem azért, de ha fél éve készülsz érettségire, akkor biztos nem ezen a pár napon fog múlni(meg a memolife-on, ami egyébként nem ér semmit). a ginzenget jobban ajánlom.

ráadásul az érettségi nem nagy cucc. én kb 3-4-es tanuló voltam. nem azért mert hülye vagyok, hanem mert jó volt ez nekem. amit szerettem abból kihoztam a maximumot, ami meg nem ment abból jó volt a 2-es is. kb így jött ki az átlag. hozzátenném, az érettségim szinte jobb lett mint amit a 4 év alatt teljesítettem.


felsőoktatásban meg 1-1 vizsga ezerszer nehezebb mint egy egész érettségi. igazából ez is tárgyfüggő, mert ahova én járok ott volt olyan, ami be lett harangozva, hogy nehéz lesz meg buktatós és 4-es lett nekem. de viszont van olyan is, amiből örülök, ha meg lesz a 2-es.

2016. máj. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

1. Ne vegyél ilyen szär tablettát. Placebo az egész. Szőlőcukor, csoki legyen melletted. Tarts szüneteket, ne tanulj egész nap. Tapasztald ki, hogy hány óra az amit az agyad bír, és melyik napszakban. Én pl. 9-12 óra között voltam a legaktívabb agyilag, olyankor tanultam és fogadott be az agyam a legtöbb mindent. Valószínűleg nem jók a tanulási technikáid, azért érzed azt, hogy összemosódnak a dolgok a fejedben.

2. Nem tudsz kiülni a kertbe? Vagy könyvtárba? Vagy valami kávézóba?

2016. máj. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Jó de én nem akarok a véletlenre alapozni. Hogy mások azt mondják könnyű és akkor nem tanulok semmit innentől kezdve. És fél éve nem a tételeket tanulom, akkor érettségiket csinálgattam mint irtam is. Most kezdtem el tételeket tanulni és van még jópár ( 49 ) és nagyon összemosódik a fejemben minden. Én beakarok jutni minden áron az egyetemre, mert elakarok menni itthonról anyuéktól, elszakadni, és a szak is nagyon nagyon tetszik, és úgy gondolom ez nem egy horribilis összeg. Mármint amit azért a "gyógyszerért" ki kell adni.
2016. máj. 26. 16:30
 6/27 anonim ***** válasza:
Hogy sikerültek az írásbelijeid? És milyen szakra szeretnél menni?
2016. máj. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Panelban lakunk. Pedig nagyon jó lenne ha kitudnék ülni.A könyvtárba meg feszélyezve érezném magam szerintem. Itt nálunk nem szokás beülni csak úgy könyvtárba.:/
2016. máj. 26. 16:32
 8/27 A kérdező kommentje:

Töri : 75,5%

Magyar : 70 pont

Angol : 117/95


80%-ra hajtok mindháromból ami elvileg meg is lehet, de a magyar az csak egy maxos szóbelivel lehet meg, ami viszont nem könnyű szerintem.

2016. máj. 26. 16:33
 9/27 A kérdező kommentje:
és igazságügyre szeretnék menni
2016. máj. 26. 16:33
 10/27 anonim ***** válasza:

És hány pontot kell összeszedj, hogy bekerülj erre a szakra?

Úgy látom, mindenre van kifogásod... Akkor vegyél egy füldugót és zárkózz be a szobába.

2016. máj. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!