Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem túl korai...

Szerintetek nem túl korai még, hogy az 50-es évei elején járó anyukám kb. kikészül, ha valamit csinálnia kell?

Figyelt kérdés

A kikészülés alatt azt értem, hogy hétvégén megfőz, berakja a ruhát mosni stb.

Régen takarítónő volt, szóval takarítania sem kellett, azután meg mi takarítottuk a házat a húgommal meg a nevelőapámmal meg már magunkra vasaltunk. Sokszor volt, hogy még az ebédet is már a nevelőapám főzte meg az utóbbi időben. Szóval anyumnak annyira sok gondja nem volt. Ráadásul a a munkahelye sem olyan, hogy egy irodában kell dolgoznia, hanem maga osztja be a dolgokat és sokat mondok ha napi 1-2 órát kell dolgoznia.

Tehát rengeteg a szabadideje. Apám mellett amúgy 10 évig nem is dolgozott, hanem otthon volt és minket nevelt.

Tegnap átmentünk Húsvét alkalmából és totál ki volt készülve, hogy Ő milyen fáradt mert megfőzött 7 emberre meg sütöttek egy sütit, mert hogy Ő már 6-kor fenn volt. Hát mondom neki én meg már sokkal korábban, mert ráadásul 6-ra mentem dolgozni. A másik meg az, hogy nagyon sokat panaszkodik, hogy jajj de fáj a dereka stb. Csak azt nem tudom mitől...mert sohasem végzett kemény fizikai munkát,mert azt is utálja. Néha már kicsit unalmas ezt hallgatni. Más korabeli emberek 1000x többet dolgoznak és mégsem nyafognak, hanem csinálják, mert valamiből meg kell élni. Mert még ezt egy 70-80 évesnél megértem, aki mondjuk egész életében sokat dolgozott, hogy el van fáradva, de nála ezt nem értem. Jah és nagyon szereti ugráltatni is az embereket.


Mit gondoltok? Nekem az a véleményem, hogy azért 50 évesen nem kellene még itt tartani, mert ha már most ilyen, akkor mi lesz később? Csak rosszabb lesz...


2014. ápr. 22. 08:33
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Pont azért ilyen, mert soha nem kellett igazán dolgoznia, mitől edződött volna meg?
2014. ápr. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Lehet, csak túlsúlyos, emiatt nehezen mozog, vérnyomásproblémái vannak, szed egy rakat gyógyszert, amiről nem tudsz...

Vannak olyan vérnyomáscsökkentők, amiktől kb annyi ereje lesz az embernek, mint egy másnapos kukacnak.

Derékfájás, izomfájdalmak, stb...mellékhatásokkal.

Lehet, egész életén keresztül szedett valamilyen gyógyszereket, rengeteg fogamzásgátlót pl.

2014. ápr. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Az hogy valakinek fáj a dereka vagy bármi más, nem korfüggő. Nekem is van olyan ismerősöm, aki még 50 éves sincs, de már annyira fájnak az ízületei, hogy alig bír valami megerőltetőbbet csinálni. És nem azért, mert eddig halálra dolgozta magát, hanem mert hajlamos rá.

Nagyon nem szép, hogy így beszélsz anyukádról. Majd gondolj bele, hogy milyen lesz, ha te ennyi idős leszel és már nem tudsz úgy mozogni, meg úgy csinálni mindent, mint régen. Az meg még külön fájó, ha valami bajod van és senkit nem érdekel, és senki sem ért meg, még a családod sem.

2014. ápr. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Van rajta súlyfelesleg, de nem túlsúlyos és nem szed olyan típusú gyógyszereket. Sajnos az az igazság, hogy nagyon szereti ugráltatni az embereket és ez a derékfájás dolog is csak nyafogás szerintem, mert akinek tényleg fáj, az nem ezt csinálja és látszik rajta. Csak néha belegondolok, hogy Ő eléggé meg volt kímélve egész életében ha úgy vesszük másokhoz képest. Az a baj, hogy nem mozog semmit sem, mert ha kicsit sportolna, akkor nem hiszem, hogy már ennyi idősen ilyen gondjai lennénk. Szintén ugyanilyen korabeli embereket ismerek és olyan fittek, alig fáj valamijük, de rendszeresen mozognak is.
2014. ápr. 22. 08:53
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Szomorú és tényleg korai, de ezen már nem lehet változtatni. Esetleg megkérni rá, hogy ne nyavajogjon, mert rossz hallgatni. Sajnos én még csak a negyvenes éveim elején járok, de néha én is nagyon fáradtnak érzem magamat, de pont olyankor, amikor nem csinálok napokig semmit. Amikor tornázok, túrázunk és nem zabálok szénhidrátot, akkor semmi bajom. De ha ő nem veszi észre magát, te nem tudsz tenni semmit. Sokszor a panaszkodás nem is függ össze azzal, amit éreznek, az egyik 90 éves ismerősöm soha nem mond semmit, pedig lenne oka panaszkodni, másik 70 éves meg panaszkodik állandóan, de amikor elfelejtkezik róla, akkor meg érdekes módon semmi baja.
2014. ápr. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Lehet megviseli a változó kor.
2014. ápr. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Az egy dolog 50éves,attól még fájhat a haja is.Ott van a sok ízűleti gyulladás is ami a nőket érinti jobbára,és már jelentkezik 30fölött.Mindenki maga érzi a betegségét, mije fáj.Azt ne te akard eldönteni ha 100szor is az anyád.Aztán 7 emberre főzni sem egyszerű főleg ha több félét csinál.Kivülről látszódhat bárki fittnek egészségesnek,de hát a csontok csak kopnak..itt fáj ott fáj amott fáj
2014. ápr. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
meglesz ennek az életformának böjtje, ha majd a nyugdíját számítják
2014. ápr. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%

Lehet, tényleg a klimax.

Sajnos anyukám is otthon volt 7 évig, amikor én középiskolás voltam, meg utána, és nálunk is ez volt.

Délután négykor még hálóingben volt, este 7-kor indult vásárolni, majd lihegve közölte násnap mindenkivel, hogy fél 9-re ért haza....

Minél kevesebb dolga van valakinek, annál nagyobb feneket kerít apróságoknak is, ez van.

2014. ápr. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
92%
Én is az 50-es éveim elején járok és én is meg voltam kímélve eddigi életemben! De! Sajnos a mozgásszervi állapotom olyan mint nagyanyámé volt 70 évesen és hidd el,hogy engem zavar a leginkább,hogy állandó fájdalmakkal kell együtt élnem és egy főzés is kimerít teljesen! Sajnos ebben egy nagy adag genetikai örökség is van és sokszor az életkedvem is elmegy attól,hogy ilyen kripli vagyok! Ha még nyögdécselni meg panaszkodni se hagyna a családom az nagyon rosszul esne,igaz én nem ugráltatom őket! Bízzál benne,hogy nem örökölted anyudtól ezt és legyél vele türelmesebb,mert nem tudhatod számodra mit hoz a jövő!
2014. ápr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!