Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszülőm öngyilkos lett, a...

Nagyszülőm öngyilkos lett, a halálhoz még fiatal és depressziós volt. Hogy lehet egy ilyen tragédiát feldolgozni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 10. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sírd ki magad, és gondolj arra, hogy ő most egy jobb helyen van. Részvétem.
2010. ápr. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Részvétem.

Ne próbáld kideríteni mi lehetett az oka,csak fogadd el,hogy az ő döntése volt.Persze ez nagyon nehéz a hozzátartozóknak,de ne marcangold magad.Idővel a fájdalom enyhül.Őrizd meg róla a szép emlékeidet.

2010. ápr. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Gondolj arra, hogy ez az o dontese volt, es azert tett igy, mert neki igy most jobb.

Most valoszinuleg ott van, ahova kivankozott, es megkonnyebbult.

Reszvetem

2010. ápr. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom :(

Nem Te tehetsz róla, erre is gondolj...

2010. ápr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Részvétem:(:S

Egy ilyen tragédiát feldolgozni..nagyon nehezen,és idő kell hozzá.Akkor sem száz százalékos,hiszen az ember a múltját és az elvesztett szeretteit nem tudja elfelejteni.:S

2010. ápr. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Együtt érzek veled. Nekem az édesapám lett öngyilkos amikor én 15 éves voltam. Semmit nem lehet igazából tenni azért, hogy könnyebben feldolgozd. Csináld azt, amit tenni szeretnél. Én pl ha sírni akartam, akkor sírtam, ha nevetni, akkor nevettem. (Persze társaságban nem volt olyan nagy hangulatingadozásom.) Gondolj a szépre vele kapcsolatban és senkinek ne mondj róla semmi rosszat! Vagy jót, vagy semmit. Abban viszont tényleg egyet kell, hogy értsek, hogy az idő sokat segít. Velem már egy éve történt és azóta teljesen megbékéltem a tudattal. Már nem vagyok rá kíváncsi, hogy miért tette, vagy miért pont akkor, esetleg meg tudtuk volna e akadályozni. Elfogadtam, hogy neki ez volt a kívánsága.
2010. ápr. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
24%
Részvétem, velem is pontugyanaz történt mint veled. Én úgy dolgozom fel h öngyikkos leszek
2010. jún. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez még rosszabb, mintha természetesen halna meg. Valószínűleg nem szeretett annyira, hogy érdekelje, mit fognak érezni azok, akik szeretik, így meg sem érdemli, hogy szomorkodj miatta. Ezzel együtt részvétem.
2010. aug. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!