Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy ennyire belefol...

Normális, hogy ennyire belefolyik az életembe?

Figyelt kérdés
31 éves, 4 gyerekes anyuka vagyok. A férjemmel nem olyan harmonikus a kapcsolatunk, sokat veszekszünk. Gyerekkoromban apám szinte fojtogatott, se buli, se barátok, mindig értem jött a suliba, emiatt csúfoltak. 18 évesen egyetemre mentem, de a kollégiumban is gyakran feltűnt. Örültem, amikor férjhez mentem és "megmenekültem" tőle. Viszont amikor megszületett az első gyerekünk, lakást vett a környéken anyukámmal, így gyakorlatilag bármikor felbukkant. Hiába kértem, hogy szóljon előre, nagyon üvöltözött, hogy ő nem fog időpontot kérni a lányától, így sokszor előfordult, hogy úgy rohantam haza, mert telefonon hívott, hol a fenében vagyunk, itt áll az ajtónk előtt, egy szomszéd beengedte a lépcsőházba. Már menekülök el otthonról a két kicsivel. A nagyért sokszor hiába megyek iskolába, mert a buzgó nagypapa már elvitte és elkerültük egymást. Sokszor a reggeli kapkodás közepette (fél 7 körül) állít be és közli, hogy elviszi a nagyokat iskolába, oviba, mikor egyébként beszélni szeretnék mondjuk az óvónővel. Lehetetlen apámat meggyőzni, a gyerekek meg nagyon-nagyon ragaszkodnak hozzá, mondták is, hogy inkább vele szeretnének élni. Nekem ez nagyon fáj. A férjemnek sajnos pszichés problémája van, rá nem számíthatok, de próbálja elhitetni velem, hogy szükség van apámra, mert egyedül négy, 10 éven aluli gyerekkel úgysem bírok el. Anyukámmal sem tudok beszélni róla, hogy állítsa le apámat. Valahogy nem érdekli a dolog, elintézi annyival, hogy örüljek a nyugdíjas nagypapának, neki még 8 éve van, ő nem tud segíteni. Apósom régen meghalt, anyósom karrierista, nem törődik velünk. Tényleg én vagyok hálátlan, vagy valóban apám belefolyik az életembe?

2016. jún. 3. 08:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Azt látom, hogy te még mindig ugyanúgy félsz az apádtól, mint régen. Nem a jelen problémát kell megoldani, hanem megbeszélni a régi sérelmeket.
2016. jún. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem, nem normális. Lehet, hogy 31 vagy, de nem nőttél ki az árnyékából. Mitől félsz? Vedd a kezedbe az irányítást. Ha benne akar lenni az életetekben (és talán szükség is van rá), beszéld meg vele, hogyan lenne ez jó. Ne random időpontokban cipelje el a gyerekeket, hanem előre beszéljétek ezeket meg.

A férjed részéről ez a "mert egyedül négy, 10 éven aluli gyerekkel úgysem bírok el" megjegyzés nagyon beszédes. Annyira súlyos a problémája, hogy ő nem is vesz részt a családi életben? Ha így van, akkor tényleg kell valakinek a segítsége, az is lehet, hogy apukád elkeseredésében nyomul így, nem tudja rendesen kifejezni magát, de segíteni akar. A gyerekek ha nem szeretnek otthon lenni, annak is a civakodás és/vagy a férjed állapota lehet az oka. Úgyhogy itt az alapoktól kell újraszervezni mindent. Anyukádra is szükség van, hogy hasson apukádra.

2016. jún. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Óvodában/iskolában megmondani, vagy inkább írásban átadni, hogy a nagypapa nem viheti el a gyerekeket.

Megmondani, hogy ha olyankor jön a mikor nincs megbeszélve, nem engeditek be és ehhez tartani magatokat. Ha reggel jön, akkor sem engeded el vele a gyerekeket, hanem viszed őket te.


Persze, ez durva meg nehéz. De ha nem lehet vele beszélni, akkor vagy ez, vagy a jelenlegi helyzet.

2016. jún. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 acelsziv ***** válasza:
85%
Ahogy a nagykönyvben meg van írva. elmenekülsz az uralkodó pszichotikus apától és hozzámégy egy pszichotikus pofához és még négy gyereket is szülsz neki. Gratula.
2016. jún. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
Apuka vegye elő a tökeit és segítsen neked.
2016. jún. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
Minek kellett négy 10 év alatti gyerek, ha a férjed nem segít? Nem normális apád sem, bár lehet, hogy így próbál apja helyett apja lenni a gyerekeidnek. Nekem a sztori amúgy is kicsit egyoldalú, ha ez tényleg ennyire zavaró, miért nem veszi más is észre, sőt támogatják is benne?
2016. jún. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%
Itt az egész családi rendszer mindenestül beteg, úgy, ahogy van. Ezt te, főleg egyedül, nem fogod tudni megoldani. Innen csak elmenekülni tudnál, csak hát az sem kevésbé problémás, mint a jelenlegi helyzet.
2016. jún. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
44%
Én is a 2-essel értek egyet abban, hogy valószínű látja a problémádat( amit lehet Te magad sem akarsz belátni) és segíteni akar, csak nem tudja jól megválasztania módját. Azért az is beszédes, hogy a férjed is pszichésen beteg, még nálad is önállótlanabb. Magyarul Te még nem tudtál leválni a szülőkről válaszottál egy Nálad is "gyengébb" társat, plusz ilyen fiatalon 4 gyereket bevállaltál (kvázi még plussz 4 fő, aki gyerekebb Nálad is). Nem bántásból írom, de gondolkodj el rajta, hogy tudtatalatt képtelen voltál önállósodni és még önállótlanabb emberekkel tudod pótolni a magad önállóságát. Így nem fog menni. Sajnos szét fog hullani a házasságot, csak idő kérdése, a gyerekek meg szintén menekülni fognak majd otthonról, ahogy Te is tetted. És majd jöhet a szöveg, hogy rád ütöttek, de egy fenét, ez a minta tudatalatt. A másik: ahhoz,hogy egy gyerek leváljon a szülőről megfelelő időben, ahhoz a gyerek is kell. Azért nem lehet apukádra fogni, hogy ő nyomott el szigorú volt, Te is hagytad. Egyetem alatt mi az , hogy sokszor ment a koleszba? Vagy hogy kell elképzelni? Ok,ha abban a városban járnak benéznek,de nyilván egyezetenek Veled.Én is voltam kolis, igaz középsuliban, de elképzelni nem tudom oda hogyan lehet egy szülőnek úgy menni, hogy minig ott találjon. Igaz akkor még nem volt mobilt telefon.
2016. jún. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
37%

A gyerekeidnek édesapád a férfi minta, miután a férjed erre alkalmatlan. Jó kérdés, hogy vajon mért nem segít többet, miért nem folyik bele jobban a gyerekek életébe?

Talán azt látják a többiek, hogy valóban nem bírnád egyedül és még mindig kisebb baj, ha apukád átlépi a határaidat, mintha egyáltalán senki nem lenne melletted a gyerekek körüli teendőkben.


Szerintem itt egyedül te tudsz változtatni. A segítség kell, viszont nem ilyen formában. Határozottan jelöld ki a határokat és ezt édesapáddal tartasd is be. Pl. ne rohanj haza, ha áll a lépcsőházban. Hadd álljon, rá ráun, majd hazamegy.

Nem baj, ha elmegy a gyerekért az iskolába, de SZÓLJON előtte, ha nem érti meg, ne engedd a tanárnak, hogy odaadja a gyereket neki.


Nagyon nehéz ezeket a szabályokat utólag lefektetni, hiszen gyerekkorod óta azt tesz veled, amit akar, nem álltál a sarkadra. Ideje bekeményítened, talán már így is késő.

2016. jún. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem semmi vagy, 4 gyereket vállaltál egy rossz kapcsolatban?


Apukád lehet, hogy jót akar, én inkább örülnék v. kihasználnám (ahogy tetszik). Neked kell változnod: megmondanod, felírnod, hogy mikor miben segítsen pontosan. Pl beírathatnád a gyerekeket vmilyen edzésre és oda a papa vinné, hozná őket mindig.

És ha megcsörget, hogy siess haza, mertt ott áll a lépcsőházban, akkor közöld, hogy neked előre megtervezett programod van, XY helyen vagy és ma csak 3 óra múlva mész haza, és nyomatékkal kérdezd meg, hogy : Apu, ha jönni akartál, miért nem csörögtél? És magyarázd el neki, h az ő érdeke lenne előre egyeztetni, kérdezni, stb. Ha párszor így jár, h nem vagytok otthon és közlöd, h nem is lesztek, akkor rájön, hogy változtatnia kell.

Az a baj, h te hozzájárulsz az apád és férjed rossz magatartásához.

2016. jún. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!