Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mehetnék el innen...

Hogyan mehetnék el innen intézetbe? 16/l

Figyelt kérdés

Kérem a kezelőket hogy ne töröljék le ezt a kérdést!

16 éves vagyok az iskolát ott hagytam mert nem tudtam jarni, sosincs mit enni , ebből ki indulva iskolába is meghaltam volna ehen. Bérletet nem vettek volna, ruhákat nem vesznek nekem, nem engednek fürödni mert hogy en nem járok sehova en ne tisztalkodjak ezt mondjak. Fizeteskor toltott kaposzta a honap tobbi napján ha esetleg foznek akkor paprikaskrumpli. Ha en nem takaritok megesz minket a kosz.

Ha szólok valamit jonnek nekem, es zavarnak. Azt akarják hogy r**banc legyek es utalgatnak ra hogy aljak ki a sarokra ha penz kell, mivel ok nem fognak engem eltartani.

Amugy sokszor volt mar nalunk a rendorseg mert az apam alkoholista es volt mar a gyamugy is de persze akkor élő adtak a jo szulot 😂😂😂

Mar banom hogy akkor nem találtam ki a gyamugyos asszonynak aki itt volt.

Mit tegyek?

Ha lepek úgyis megvernek engem és ha még el se kerulok innen akkor nekem vegem van utána...

Nem tudom mit tegyek.

Van 3 tesom az egyik még csak 12 éves,ha engem elvisznek intezetbe őt is?

Ő nem akar amúgy jonni

De en mindenféleképpen el akarok innen menni

Kérlek ne töröljetek a kérdést!!!!

Segítsetek nekem

Borsodi vagyok


2016. jún. 8. 14:38
1 2
 1/17 klopusz ***** válasza:
100%

Feltételezem, komoly a kérdésed és minden, amit ezzel kapcsolatban leírtál.


Úgy gondolom, 16 évesen magad is elmehetsz a gyámügyhöz és elmondhatod, mi a valódi helyzet, kérheted az intézeti elhelyezésedet. Bár ebben a témában nem vagyok otthon, ők igen, és tudnak segíteni. Nem gyerek vagy már, hanem fiatalkorú és jogod van a normális élethez.

2016. jún. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
24%

Annyira azért nem lehet rossz, ha net is van.

Egyébként tudod milyen egy intézet? Lehet otthon is jobb. Persze mérlegelni kell, elképzelhető, hogy otthon rosszabb.

2016. jún. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nincs pénzem buszjegyre es messze lakok a várostól ahol gyamugy van... csak igy setaljak be és mondjam el ezeket a dolgokat?

Szerintetek ennyi indok elég ahhoz hogy elmehessek? Van még csak már nem irom le mert fekek h kitorlik a kérdést

2016. jún. 8. 14:48
 4/17 anonim ***** válasza:

Igen, ez pont elég indok.

Kérj segítséget valakitől, pár száz forintot biztos tud adni valaki egy buszjegyre ( én is szoktam adni az embereknek ha kell, bár én nem Borsodi vagyok ). Csak a gyámhatóság segíthet.

2016. jún. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem vagyok itt joba senkivel nincsenek barátaim nem tudok kerni
2016. jún. 8. 14:59
 6/17 anonim ***** válasza:
54%
Ha nem kamu a kérdés, akkor igazán segíthetne valaki aki arrafelé lakik. Én sajnos messzebb lakom, de ha ott laknék pár száz forint nem vágna földhöz.
2016. jún. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
20%
16 évesen diákmunka a mekiben? Ha jól emlékszem ott enni is adnak.
2016. jún. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az a legrosszabb ebben hogy otrhagytad az iskolát.Így diákmunkát sem tudnál vállalni.Szerintem mindenképpen iratkozz be iskolába.Akkor lenne esélyed arra,hogy normális munkát kapj és minél hamarabb elhúzz onnan.Rokonaid egyébként nincsenek akikhez mehetnél vagy legalább adnának pénzt arra,hogy el tudj menni a gyamugyesekhez?
2016. jún. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
#7 diakmunkat csak diák vállalhat es o mar otthagyta az iskolát
2016. jún. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj a gyámügy, ha oda nem tudsz elmenni akkor menyj el a védőnőhöz... Ő is tud segíteni, vagy az önkormányzatban a szociális ügyintéző. Vagy esetleg a háziorvos is
2016. jún. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!