Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanácsot szeretnék kérni....

Tanácsot szeretnék kérni. Magamra maradtam 27 hetesen és borzalmasan érzem magam. Fontosabbnak tartja a barátokat és a csavargást. Én csak Sírok és sírok. Mi a megoldás? Hogyan tudnám enyhíteni ezt a belső fájdalmat. Negatív hozzá szólok kíméljenek.

Figyelt kérdés
2016. jún. 17. 13:14
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Szerette volna ő is és én is. De igen hiba volt. Nagyon nagy. Egy gyerek mindig az anyukája fog maradni, és minden nő magának szül.... Sajnos. Vannak biztosan olyan férfiak akik képesek megállítása apaként a helyüket. Én úgy néz ki beválasztottam..
2016. jún. 17. 18:42
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező,te vetetted az ágyad.Írtad,hogy csak az első egy év volt jó,azóta eltelt még kettő,ami sz@r volt,és te ezek ellenére gyereket vállaltál vele.Ne haragudj,de nem tudlak sajnálni.Mi a fészkes fenét hittél?Hogy megváltozik,mert ő is akarja a gyereket?Persze,ma gyereket akar,holnap meg 7-es BMW-t.Sürgősen kapd össze magad,ne bömbölj,annál nincs szánalmasabb,gyerektartás elindítása,ha megjön a pici,amint tudsz,munkába állni,és különköltözni.Sosem vállalnék úgy gyereket,hogy ha magamra maradok,legalább egy albit ne tudjak fenntartani egyedül.Mert nem fogsz kelleni 25 évesen senkinek,ha megtudják,hogy anyuval élsz.Főleg,hogy a te korosztályod férfi tagjai szintén.Aki nem,az pedig jogosan várja el a hasonló hátteret.Erős nő kell nekik,aki nem rinyál.Anya leszel,szépek lesztek,mikor kórusban fogtok bőgni a gyerekkel.
2016. jún. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Híbás vagyok mert vállaltam. Azt gondoltam megváltozik . Már mind1.. Itt van a baba. Én szeretni fogom és próbálok talpra állni. Köszönöm mindenkinek a bíztatást.
2016. jún. 17. 21:29
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos senki sem változik meg... ebben soha többet ne reménykedj.

Most viszont muszáj lesz összeszedned magad, a kisbabáért, akinek az anyukája leszel. Ne sajnáld ezt a férfit, pláne ha kezet is emelt rád. Nem vesztettél vele semmit! Gyerektartást kérj tőle, hivatalos úton, ha megszületett a pici.

Most nagyon nehéz, de ki fog alakulni minden, és lehet még normális párod is később.

2016. jún. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
96%

Meg tudod oldani :)

Tudom, hogy most nehéznek és lehetetlennek tűnik, de menni fog. Az nem a volt párod választása, hogy a nevére veszi-e a gyereket vagy nem. Kis túlzással, de ahogy megvan a gyerek bepereled, hogy az övé és ezzel párhuzamosan gyerektartás követelsz. Nem választás kérdése, ha nem fizet, akkor elkezdik a fizetéséből letiltani, de csak 6 hónapra visszamenőleg kérheted, ezért mondom, hogy azonnal követeld azt is, hogy ne veszítsetek pénzt a picivel.


Rajtam ilyenkor mindig az segít, ha nem a nagy képet nézem, hogy úristen, mi lesz 10 év múlva, hanem a közeli, látható teendőket. Először is sírd ki magadból az egész sztorit. Tapasztalataim szerint ezt a részt nem lehet megúszni, akkor sem, ha a másik nem érdemli meg a könnyeidet. Ne szégyelld érte magad, jöjjön ki, ha ki kell jönnie és minden alkalommal könnyebb lesz kicsit. Közben az első felkészülni a szülésre és a baba érkezésére, válogass cuki babacuccokat, ha ügyes vagy, akkor beállhatsz a DIY (csináld magad) anyukák közé és készíthetsz egyedi dolgokat a babának, vagy járj el terhes tornára, csinálj bármit, csak ne unatkozz otthon egész nap. Ez pont elég feladat a következő hetekre és ugye eddig nem is olyan lehetetlen? :)

Utána bepereled a volt párod gyerektartásért és ellátod a babát. Ez bőven elég feladatot fog adni neked a következő 1 évben, garantálom. Gondolom egyedül nem teheted meg, hogy 3 évig otthon maradj, tehát azonnal elkezdhetsz bölcsit is keresni, mert akkora egyes helyeken a túljelentkezés, hogy ismerős szülés környékén foglalt és kb két évesen adta be a gyereket. Szóval mindenképp nézz utána ennek.


Most ez csak egy 5 perces gondolkozás eredménye, de attól még nagyon igaz, hogy most nem tudod megoldani 20 év minden problémáját előre. Gondolkozz emberi léptékben és (ésszerű keretek között) mindig arra próbálj koncentrálni, ami a jelen problémája. Tudom, rosszul érzed magad, hogy a szüleid nyakára kerültél, de erre való egy jól működő család. Te sem csaptad volna az orrukra az ajtót, ha ők szorulnának segítségre, majd meghálálod nekik, amikor összeszedted magad. Most nem tudom, hogy mennyire bírod még, de később leveheted róluk a háztartás vezetésének a terheit, főzhetsz, moshatsz helyettük is. Nem csak az lehet a család hasznos tagja, aki a legtöbb pénzt viszi haza.

2016. jún. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!