Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha építészmérnök leszek,...

Ha építészmérnök leszek, akkor ez hátráltathat-e abban, hogy a családomra figyeljek?

Figyelt kérdés
Több gyereket is szeretnék és nem tudom, hogy összeegyeztethető-e a két dolog. Mivel szeretnék a gyerekeimre nem csak 1-2 percet szánni a napomból. Lehet hogy jobb lenne mást választanom?

2016. jún. 17. 22:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem függ össze a kettő. Természetesen te osztod be az idődet.
2016. jún. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon-nagyon sok jó építészmérnöknőt ismerek - akik közben 1-2-3 gyereket is nevelnek, jó családi légkörben. Rajzolj sokat, az építésznek kell az.

[link]

2016. jún. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Az építészmérnök sok esetben önálló, saját vállalkozó. (persze nem mindig)

Mint ilyen, annyi munkát vállal el, amennyit akar.

Csak sokan vérszemet kapnak, és mivel egy tervezés több százezer forint, nem utasítják vissza a felkéréseket, ezáltal hajnaltól késő estig dolgoznak.

A pénzt a családjuk elé helyezik.

Ha te úgy érzed, képes leszel egyensúlyban tartani a kettőt, akkor semmi akadálya, hogy ezt válaszd, ha egyszer ez érdekel.

Egy vállalkozó bármikor mondhatja, hogy nincs szabad kapacitása.


Van egy kollégám, akinek a lánya fodrász. Egyéni vállalkozó.

Van sok vendége, és szereti a munkáját. De állandóan arra panaszkodik, hogy milyen fáradt, nincs ideje pihenni, nincs ideje szórakozni, nem tud otthon főzni, mert arra sincs ideje. Én már megmondtam neki - de hát mit számít az én véleményem? - hogy ezt ő csinálja saját magának, hiszen nem muszáj elvállalni mindenkit, aki őt felhívja.

De harácsolja a pénzt, mert ugye így nem él rosszul, hogy ilyen sok vendéget elvállal. De egyszerűen húzna egy határt, hogy 5ig vállal vendéget, és utána hazamegy, akkor lenne ideje egy forró fürdőre, egy vacsorára, egy mozira. De nem, én pedig nem tudom elfogadni, hogy za ilyen ember panaszkodik.

2016. jún. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%

Attól függ harácsoló vagy e.

A mérnökök,proframozók többsége minkamániÁs.


De is,erek olyan programozót is,aki napi 4 órát dolgozik,mert abból is megél,mások nem értik miért nem dolgozik többet,azt mondta,hogy ő élni is akar,mem csak dolgozni egész életében..

2016. jún. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Azt ne felejtsd el, hogy a végzett építészmérnökök kis része az, aki önálló tervező. A legtöbb tervezőirodában dolgozik valaki keze alatt vagy a kivitelezésben helyezkedik el. Egyik sem családbarát munkahely. De nem esélytelen egy olyan közegbe bekerülni, ahol tolerálják a helyzetedet. Olyan szakmát válassz, amit szívvel-lélekkel tudsz csinálni, ne aszerint, hogy mennyi időt tölthetsz otthon. Ki tudja mi lesz mire végzel?
2016. jún. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az építészek egy része tervező, és vannak egyéb területek is, kivitelezés, beruházás stb
2016. jún. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 MZ.per.X ***** válasza:
19%

Én kivitelezésben vagyok, munkatársaim 20 éve napi 10+ órát dolgoznak, ha kell hétvégén is, és mégis minőségi családi életük van, 3-4 gyerekkel, szóval aki akarja az összeegyezteti.


Amúgy meg átlag építésznek lenni is pont ugyanolyan mint bármi mást dolgozni.

2016. jún. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gondolom, hogy ezt a szakmád határozza meg, hanem sokkal inkább az, hhogy kinek milyen a személyisége, es hogy all a munkahzo. En teruleten dolgozom, de abazolut munkamanias vagyok.
2016. jún. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez a napi 10+ óra munka és működik a család nem ilyen egyszerű. Ez mind a két fél részéről rugalmasságot kíván. Meg főként akkor működik, ha a másik szülőtárs nem 8 órát vagy többet dolgozik, illetve van állandó segítségük. Nálunk az egyik fél tervez, ő tud itthonról is dolgozni, a másik kivitelez, így csak papírmunkázni tud itthonról. Saját tapasztalatom alapján a rendszeres 10-13 órázás azért megterheli a családot és itt főként a gyerekekre gondolok. Az ember nem győz utána kompenzálni feléjük (főként mikor ténylegesen 10-15 percet találkozunk egy nap). De az is tény, hogy egy-két kötött idejű munkakört leszámítva, nem hinném, hogy más szakmákban más a helyzet, ez nem csak építész/építőiparos jelenség sajnos.
2016. jún. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

És mikor sportoltok?

Arra nincs igény?

2016. jún. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!