Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME osztatlan építész fizika...

BME osztatlan építész fizika nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Utolsó előtti évemet járom a gimiben, jövőre fogok érettségizni. Érdekel a BME építészmérnök képzése, a gondom annyi, hogy csak matek fakultációt vettem fel, a fizikát jövőre már nem is fogom tanulni. Osztatlan képzésre egy emelt matek és plusz egy valami humán (töri, magyar,...) a kötelező, tehát ilyen szempontból nem hiányozna a fizika érettségi. Viszont sok helyről hallom, hogy eszembe ne jusson így odamenni. Akik ismerik a szakot, oda járnak: reménytelen a dolog, ha fizikából nem érettségizek? Különtanárral lenne lehetőségem tanulni, de érdekelnek a tapasztalatok. :)



2016. jún. 1. 17:59
 1/1 anonim válasza:
Szia! Én fizikából emelteztem, de nem igazán számított. Ami egy fizika emelthez kell, az nagyon átfogó, míg az építészmérnökihez csupán a statika rész kell. Nem azt mondom, hogy jobban jársz a matekkal, bár akkor az első félév matekod biztos megvan így, de ha nincs fizika faktod, nem indulsz akkora hátrányban. Persze azért az nem gond, ha némileg érted a fizikát és nem zárkózol el tőle, mert úgy viszont elég nehéz lenne... Mindenképp érdemes megpróbálni, ha ezt szeretnéd. A rajzra figyelj különösen, szerintem az alkalmassági szórják ki az emberek felét. Ha bármi további kérdésed van, nyugodtan írj privátot. :)
2016. jún. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!