Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi miért érdemlünk kevesebbet...

Mi miért érdemlünk kevesebbet mint a "sógoromék"?

Figyelt kérdés

A párom családja teljesen tönkre ment mikor az apja otthagyta őket, párom hozzám költözött. Igazából már évek óta nyalogatja a sebeit, dolgozni sem nagyon akar, mondván hogy ő még tanul, szóval csak én szakadok meg három műszakba túlórákkal. Ráadásul az anyja nem is támogat minket. Két állása is van, napi 17 órát dolgozik mert ki kell fizetni a tartozásait és el kell tartania a párom bátyját aki 28 éves és mondhatni életképtelen. A barátnőjével nem csinálnak semmit, csak füves hippiként döglenek az albiba amit a párom anyja fizet. Folyamatosan hülyeségeket csinál, kb. ha szirénát hallok akkor biztos hogy őt viszik, vagy a rendőrök vagy a mentő. Már teljesen kikészít mindenkit. Akkor a párom anyja miért neki segít? :( Csak mert nagyon örülnék neki ha nem nekem kéne eltartani a páromat, oké hogy egyetemist, tanulnia kell, de mellette végezhetne diákmunkát, ha meg erre nem hajlandó akkor kérjen pénzt az anyjától. Igazam van?

23/L


2016. jún. 18. 18:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
42%
Hahaha, komédia.
2016. jún. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk én nem tartanám el a batyjahoz hasonlóan életképtelen pasimat, pláne nem ha emiatt három műszakban kellene dolgoznom. Amúgy az anyajaazert segít az idősebb gyereknek, mert otthon él és nem dolgozik a nője, míg te eltartod a kicsi fiacskajat. Nálam ez a kapcsolat már rég véget ért volna.
2016. jún. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
Nézd, ő anya, eltartja a gyerekét, ezt te nem érted. Pedig hidd el, ez érthetőbb, mint hogy te eltartod a semmirekellő pasidat...
2016. jún. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%
Függetlenül attól, hogy igazad van vagy sem, a barátod anyja így döntött, amit nem befolyásolhatsz. Ha neked ez a helyzet nem elfogadható, akkor vagy meg tudtok állapodni, vagy szakítasz.
2016. jún. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%
TE adsz lehetoseget a parodnak, hogy igy eljen, hiszen nagyon sok fiatal dolgozik a tanulas mellett pl. NEked kell megvizsgalni azt, hogy jol dontottel-e? A parod edesanyjat sem lehet kotelezni, de haragudni sem ra, mivel egyedul el, dolgozik stb. Miert tartod el a parod?
2016. jún. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%

3assal maximálisan egyet értek!

23 évesen, hogy nem tartanék el egy eletképtelen csávót, az is tuti!

2016. jún. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
98%
Ugye nem várod el az anyjától, hogy mindkét semmirekellő fiát eltartsa? És neked sem kell eltartani!
2016. jún. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
62%
Nekem jobban szemet szúrt a "ne nekem kelljen eltartani a páromat", mert ez gáz. Az anyai ösztön már csak ilyen, hogy az életképtelenebbet védi, ezért kéne, hogy az apja is képben legyen, aki észre térítené a drogos hippi fiát, bár ha már a rendőrségnek se sikerül, az nehéz eset. De a párod kettőtök jövőjéért tanul, nem a tökét vakarja otthon, és nem tudom, neked van-e egyetemi végzettséged, de vannak olyan szakok, ami mellett kikészülne, ha diákmelózna is. Mikor végez a párod? Ha utána se hajlandó munkát keresni, akkor nagyon komolyan beszélj vele, de addig szerintem egyértelmű, hogy ha két ember szereti egymást, akkor szívesen eltartja az egyik a másikat ideiglenesen.
2016. jún. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
77%

A sógorod esete legyen egy intő példa számodra. Úgy tűnik náluk olyan a megszokott családi minta, hogy a nő majd bele rokkan a munkába. A tesó példájából kiindulva, ez a hozzáállás évek múlva sem fog megváltozni. Gondolkodj el, mielőtt családot tervezel a pároddal, hogy hány embert leszel majd képes egyedül eltartani (beleértve a párodat is).

A helyedben választás elé állítanám, hogy vagy beszáll a költségekbe, vagy mehet vissza ő is anyukához.

2016. jún. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
68%

nem nem nem anyucitól kérünk pénz hanem elmegyünk dolgozni

pláne ha csak 1 kereset van a családban

2016. jún. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!