Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan igazságos a házimunka...

Hogyan igazságos a házimunka megosztása, ha a férj munkaórákat tekintve kevesebbet dolgozik, de így is többet keres?

Figyelt kérdés
2015. okt. 13. 14:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
49%

és a nő hány órát melózik?

nem mindegy, hogy 5re vagy 8ra ér haza este.

2015. okt. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Fele-fele.

Esetleg osztozkodni, kinek melyik munka testhezállóbb.

Nálunk úgy van, hogy a munkafolyamatokat megosztjuk.

Én főzök, ő mosogat. Én mosok, teregetek, ő leszedi és elrakja.

A felmosást én csinálom, viszont ő pókhálózik, ablakot mos a havi nagytakarításnál.

Persze felmosni gyakrabban kell, de ő addig elviszi a két gyereket az útból.

Azt viszont nem értem, miért jött ide a fizetés. Ha többet keres, akkor már nem koszol, vagy az ő otthonába nem jut be a por? A tányérjáról szublimál a maszat és a maradék?

2015. okt. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ha mindketten dolgoznak (ráadásul a feleség többet), akkor alap dolog, hogy a férj is kiveszi a részét a házimunkából. Hogy ki mit csinál, (mosogatás, porszívózás..stb) az megegyezés kérdése. Ha nem szeretné ezt, akkor fizessen egy bejárónőt.

Igaz nem volt szó erről a kérdésben, de az nem megoldás, hogy munka mellett még mindent a feleség csináljon, mert a háztartás a nő dolga. Sajnos sokan még így gondolkodnak.

2015. okt. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%

Ha több ideje van, tegyen többet is.

Lényegtelen mennyit keres, nem pénzzel veszi meg a felesége házvezetőnői szolgáltatásait. Jézusom! Moss fel te, mert én többet keresek? :) Rögtön lépnék le, ha bejárónőnek nézne valaki.

2015. okt. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem is teljesen mindeg ki mennyit keres.

Az takarít akinek ideje van.


Èn itthonról dolgozom és keveset keresek, de kevesebbet is dolgozom. A legtöbb házimunkát énvégzem. DE pl van olyan, hogy egy hétig rengeteg munkám van, (habár a férjem akkor is többet keres), akkor a férjem is megcsinálja az elmaradt házimunkát.

2015. okt. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%

mi köze van a házimunkának ahhoz, hogy ki mennyit keres?

ha kevesebbet dolgozik akkor értelemszerűn több házimunkát vállaljon

2015. okt. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%

Nem ertem miert kell ezt centivel mericskelni? A levest is decire mered ki, hogy aki tobbet keres az tobbet is egyen?

Ugy igazsagos ha mindketten csinaljatok, ki-ki amikor es amire ideje/energiaja van.

2015. okt. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Én vagyok a nő, és mindig lelkifurdalásom van, ha arra érek haza, hogy a férjem felporszívózott vagy elmosogatott. Köszönöm szépen a kedves véleményeket!
2015. okt. 13. 14:24
 9/21 anonim ***** válasza:
73%
Ennyire szerintem sem kell centizni, de sok nő szívesebben megcsinálja a házimunkát, pl. én is, mert a férjem nem ugyanúgy rak rendet, takarít, mint én és nekem nem jó, ha mindent keresgélhetek, mert a férjem 12 év után sem tudja, hogy hol tartunk bizonyos dolgokat, vagy úgy mosogat el, hogy koszos marad a pohár.
2015. okt. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%
Gratulálok a férjedhez, tényleg. A lelkiismeret furdalást megfelejts el, ez csak ilyen régi berögzült sztereotípia, hogy a nőnek kell rendben tartani a házat. Réges-régen ugye a nők nem dolgoztak, hanem gyereket neveltek, meg ellátták a háztartást. Na mármost te dolgozol, miért gondolod, hogy emellett kellene neked megcsinálni mindent? Lazíts, és örülj.
2015. okt. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!