Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szokatlan ha nincs...

Miért szokatlan ha nincs kedvem semmit csinálni ha ilyen a hozzáállás?

Figyelt kérdés
Anyám sokszor csak kiakadva, felemelt parancsoló hangon tud "megkérni" valamire. Vagy ha nem csinálok meg valamit amiről nem tudom, hogy meg kellett akkor lekiabál meg utána hallgathatom még egy darabig, hogy egy lusta dög vagyok. Elvárja, hogy én tudjam mit akar, vagy csak azt mondja tudhatnám miket kell csinálni a házban. Ha csak megkérdezem, hogy ezt meg ezt csináljam-e meg (hogy nem 2x legyen megcsinálva) akkor is azt kapom, hogy tudhatnám mit kell csinálni én is itt lakom miért nem látom meg a dolgokat. Nem nagyon van kedvem már sem kérdezni, sem segiteni igy..
2016. jún. 19. 12:36
 1/2 anonim ***** válasza:
ki vagy égve,segítség kell.
2016. jún. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy anyukádnak sincs ám kedve semmit (mármint házimunkát) csinálni, csak hát muszáj, mer' senki más nem csinálja meg... és ha ő se tenné, akkor megenné a családot a kosz, nem lenne kaja, tiszta ruha, stb. estig sorolhatnám. Gondolom tini vagy már, azért is nő feléd az elvárás. Ez sajnos ilyen, ahogy az ember felnő, úgy egyre több sz..r is a nyakába szakad a sok jóval együtt.

Na de a lényeg: nekem úgy tűnik, hogy az, hogy "nincs kedvem csinálni AZÉRT, MERT anyám így mondja" csak egy sz..r kifogás, még magad előtt is jó indok arra, h ne végezz házimunkát. Gondolom azért szól úgy, ahogy, mert már sokadszorra kéri, h figyelj erre meg arra a háztartásban.

Ha kérdezed, hogy mit csinálj meg, és erre "leugat", az szerintem is túlzás, egyszerűen mondd meg neki, hogy azért kérdezted, h ne legyen kétszer megcsinálva.

Ill. egyszer - amikor épp nem 8 dolgot kell csinálnia egyszerre, hanem lazább, ráérősebb - menj oda, és mondd el neki, hogy "Figyelj anyu, én természetesen részt veszek a házimunkában, hiszen én is itt lakom, az én dolgom is, de nem biztos, hogy minden tennivalót meglátok. Idővel igen, de most még nem. Ha szólsz, megcsinálom, de szeretném, ha normálisan szólnál, mert ez nekem sz..rul esik.". Szerintem ez így teljesen jogos felvetés lenne. Ami még segíthetne rajtatok, ha rendesen felosztjátok a házimunkát a szemét kivitelétől kerezdve a portörlésig mindent, és akkor te is és anyukád is képben lennétek, hogy mi kinek a dolga, tudnád, hogy mire figyelj.

Mi ezt csináltuk: amikor besokalltam a munka utáni otthoni második műszaktól (miközben a családom a TV előtt tespedt) nem vártam meg, hogy idegbeteg legyek: szépen felírtam az összes házimunkát egy papírra, naponta/hetente/havonta végzendő feladatok, majd leültünk a férjemmel meg a gyerekekkel, és szétosztottuk a teendőket. Oké, nincs kőbe vésve (ha megkérem a lányomat, h ma vállalja be ezt-azt, megcsinálja, ill. ha programja van és nincs ideje, én is megcsinálom helyette), de tényleg segített, és elkerültük a nálatok fennálló "ki mit csinált/nem csinált/mér' nem látja"-problémát is.

2016. jún. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!