Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyukák, ti is...

Egyedülálló anyukák, ti is szoktátok néha tehernek érezni a gyereketeket? Ez a hozzáállás normális, vagy pedig már túlzás?

Figyelt kérdés

A férjemnek van egy ovis kislánya az előző házasságából. Az exfelesége neveli, de nálunk is sokat van. A gyerekkel nincs probléma, de az anyukájára mostmár nagyon ki vagyok akadva.


Minden adandó alkalommal "lepasszolja" nekünk a gyereket.

Mondom, nem azzal van gond, hogy itt a gyerek, jól kijövök vele, nekem nem teher. De azt látom, hogy az anyja nem tud/nem akar foglalkozni vele. Hivatalosan nála van elhelyezve a kislány, de a múlt hét például úgy nézett ki, hogy hétfőn, kedden, szerdán mi vittük oviba a gyereket és este is itt aludt. Csütörtökön elment érte az anyja, hazavitte, de péntek reggel megint mi vittük oviba és itt volt ma reggelig. Szóval kb úgy néz ki lassan a helyzet, hogy anyukáé a felügyeleti jog, a férjem fizeti a gyerektartást, és mégis jó, ha heti 1-2 napot van anyukával a lánya.


Ami meg végképp kiverte a biztosítékot, hogy ma felhívta a férjemet az exe, hogy a gyerek bárányhimlőgyanús, hozza már el az oviból és menjen vele táppénzre. Mondta a férjem, hogy nem tud, mert holnap reggel utazik munkaügyben 2 hétre külföldre, nem tudja lemondani. Erre az ex közölte, hogy nem baj, akkor majd én vigyázok a gyerekre meg ápolom, én úgyis itthonról dolgozom, oldjam meg. Máskor is volt már ilyen, hogy beteg volt a kiscsaj és én ápoltam, nincs ezzel gond. De én még nem voltam bárányhimlős, és nagyon nem szeretném elkapni, így nem tudom ezt most felvállalni. Erre az anyuka ordítva jött azzal, hogy mi milyen szemetek vagyunk, és hogy ugye nem képzeljük, hogy majd ő marad otthon a gyerekkel, ő most nem tud táppénzre menni, meg egyébként is 130ezer a nettó fizetése, stb, stb.


Komolyan annyira felhúztam magam, hogy azon gondolkozom, megmondom a férjemnek, hogy indítsunk új elhelyezési pert, és vegyük magunkhoz a kislányt, mert én egyenesen alkalmatlannak tartom ezt a nőt az anyaságra.


Mit gondoltok, igazam van, vagy pedig csak a gyűlölet beszél belőlem, és érthető, hogy az anyuka ennyire sokszor "passzolja le" a gyerekét?



2014. ápr. 7. 12:20
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
16%
Nyilván gyűlölöd a nőt, de van igazság abban amit mondasz. Kényes helyzetekbe ütközhet az ember, ha gyerekes emberrel kezd. Pereld el a gyerekét, de készülj fel, "zavaró tényező" lesz a kislány ha saját gyereket is akarsz majd.
2014. ápr. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
4%
Kivancsi lennek hogy a parod mit szolna hozza hogy ezt irod a gyerekerol hogy lepaszoljak nektek? Normalis esetben az apa is foglalkozik a gyerekkel igy teljesen normalis hogy o is tappenzre megy. Ha te nem akarsz vigyazni a gyerekre akkor ne tedd amugy meg sokkal rosszabbul jarsz ha minel kesobb kapod el a himlot.
2014. ápr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

#1,


a saját nagyobb gyerekem is "zavaró tényező" lenne, ha a második is megérkezne. :) Mármint úgy értem, hogy minden elsőszülött féltékeny valamennyire, ha kistestvére születik. Azt gondolom, a kislánynak jobb helye lenne nálunk. Én nagyon szeretem, mondanám hogy sajátomként, de mivel saját gyerekem még nincs, így nincs összehasonlítási alapom.

2014. ápr. 7. 12:30
 4/35 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem igazad van, vegyétek magatokhoz.
2014. ápr. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
88%

Mondjuk apuka eleve nem mehetne táppénzre a gyerekkel.......


Nem lenne egyszerűbb, ha a parod leülne beszélni az exel? Neki amúgy mi a véleménye az egészről?

2014. ápr. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
77%

Zavaró tėnyezö?

Nincs valami bajod elsö?

2014. ápr. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
97%
Kėrdezö nálad-tok jobb helye Lenne ide-oda dobálás nėlkül.
2014. ápr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

A férjem örül neki, ha itt van nálunk a lánya, ahogy én is.

De ő is mondta már, hogy nem érti, az exneje miért nem tölt több időt a gyerekkel. A kislány sokszor mondogatja, hogy hiányzik neki az anyukája. A férjem szerint sem feltétlenül normális, hogy valakinek ilyen szinten teher az, hogy foglalkozzon a gyerekével.

Én pedig nem tudom hogy ez mennyire normális, mivel saját gyerekem még nincs. Ezért is kérdeztelek meg titeket. :)

2014. ápr. 7. 12:34
 9/35 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen megertelek. Esetleg nincs nagymamaja a gyereknek akihez mehetne ha beteg? En mindig mamanal voltam, es imadtam ott betegeskedni hisz tudjatok milyenek a nagyij :)
2014. ápr. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
98%
Nos, en sokáig egyedül neveltem a gyerekemet, igaz nálunk apa egyaltalan nem volt a képben. Nekem jol esett időnként "megszabadulni" tőle, egyedül, vagy barátokkal lenni, kizokkenni, lazítani.
2014. ápr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!