Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne ezen a helyzete...

Hogyan lehetne ezen a helyzeten változtatni?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, apukámmal élek és van egy nővérem aki havi kétszer hazajár. Anyukánk nagyon régen lelépett és azóta apukámnak volt egy komolyabb kapcsolata és szerettük is a csajt a nővéremmel, de sajnos 4 év után véget ért (már 2 éve). Nos a kapcsolatom apukámmal elég érdekes, ugyanis rendesen iszik és dohányzik és a nővérem is, én viszont teljesen más vagyok: ritkán iszok, úgy félévente egyszer rúgok be, mert annyira nem bírom az alkoholt a dohányt meg semmiképp. Apukám a nővéremnek sokkal jobban megnyílik és nem tudom miért, mert én is kérdezősködök nála sokszor, de a nővéremnek mondja el mindig a dolgait (nőügyeit,pénzügyeit) és valamiért vele mindig könnyebben megtalálja az összhangot. Ez lassan így megy már 2 éve. Nem tudom mit tehetnék, tanácstalan vagyok. Apukám most 56 éves, a nővérem 25. Sokszor mondja nekem Apukám, hogy menjek már én is buliba hetente, de én nem az a típus vagyok jelenleg. Régen eszméletlen sokat ittam, de aztán egyre rosszabbul bírtam a piát és most már egy sörtől is rosszul vagyok. A nővérem havonta kétszer hazajár pár napra és olyankor (lehet, hogy csak én látom így) apukám főleg vele van elfoglalva, együtt isznak, dohányoznak. Annak ellenére, hogy én állandóan vele lakok együtt, sokkal kevesebbet (úgy körülbelül az információk egy tized részét) tudok róla, mint a nővérem.

2016. jún. 19. 19:07
 1/6 A kérdező kommentje:
Milyen megoldási lehetőségek merülnek fel?
2016. jún. 19. 20:07
 2/6 anonim ***** válasza:
a tesod felnött önálló ember te minden szempontból egy kisgyerek vagy még érthető ha vele beszél ő tud rá reagálni
2016. jún. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom miért írod bele hogy dohányoznak meg isznak valamit.Azért mert irigy vagy nem kell őket züllött alkesznak lefesteni.Nem mellesleg a fogalmazókészséged mint egy 10 évesé ,ez is árulkodó jel arra ,hogy vajon miért nem veled beszél meg komoly dolgokat.
2016. jún. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem. De igazából ez nem csak az én hibám, többször mondogatja, hogy ő nem nevelt meg minket rendesen és, hogy magunknak kell rájönni dolgokra. Nálam például 15évesen abba maradt a nevelés.
2016. jún. 20. 08:07
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazábol nagyon rossz gyerekkorom volt, és tudom, hogy túl kellene már ezen lépni, de önállóan sose sikerül.
2016. jún. 20. 08:10
 6/6 keltapap válasza:
keressél apuddal egy közös programot pl közös sorozat
2016. júl. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!