Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom nem adja le az összes...

Párom nem adja le az összes fizetését. Normális ez?

Figyelt kérdés
most költöztünk össze és azt mondta hogy nem fogja leadni az összes fizetését még ha én kezelem a közös kasszát is merthogy legyen neki is pénze ha esetleg elmegy a haverokkal meg cigire meg ilyenek. persze nem mondtam hogy ez baj, elfoggadtam, csak kérdem én másoknál is igy van ez?
2010. ápr. 13. 11:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%
Ilyen kijelentéssel nem jó. Egyoldalúan megmondta, hogy ez lesz, azt kész. Közös megbeszélés után létezik olyan, hogy mindkét fél "tartalékot" képez magának, nem muszáj közös kasszán lenni , kinek ez jön be-kinek az. Személyes példából tudom, hogy ebből alakul ki az a jelenség , hogy amikor elfogy a pénze, rögtön követeli hogy a tiédből is elvehessen.
2010. ápr. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
Nekem semmit nem ad belőle:( csak annyit mindig amennyire szükség lehet...így mindig nyafogni kell neki,ha boltba kéne mennem.Szerencsés vagy,hogy így gondolkozik.Szerintem ha belegondolsz jó ha van nála is pénz.
2010. ápr. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem nem a legjobb dolog a kozos kassza,mert valakinek mindig nyavalyogni kell penzert es ugy latom ezen az oldalon is sok belole a problema.

Mi megbeszeltuk,h ki mit fizet es ennyi. Mind a kettonknek megvan a magunk penze.

2010. ápr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ez így természetes! Mondjuk az én párom leadja, de amikor mind ketten fizetést kapunk el megyünk bevásárolni, külön teszem a rezsi pénzt, és ami marad abból ha valamelyikünknek kell akkor elvesz. Én utálok pénz nélkül lenni, és mivel a napi apróságokat vagy éppen főzni való kell azt mindig én veszem meg, tehát nálam minimum 10 ezer mindig van. Ő el van egy ezressel mivel csomagolok neki kaját meg inni valót, de mindig oda teszek neki hogy 4-5 ezernél ne legyen nála kevesebb. nálunk ez így működik és még nem volt probléma belőle!
2010. ápr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%
nem tudom miért kéne leadnia minden fillért. nálunk sem adja le senki a fizetését. közösen kifizetünk mindent amit kell (megbeszéljük mennyi a havi költőpénz) de mindenkinek van saját pénze amit magára költ. szerintem ez teljesen normális dolog.
2010. ápr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
nem hiszem, hogy csak úgy mehet, hogy otthon a közös ládába kell beleönteni mind2töknek a pénzt és előzetes egyeztetések során meg papírok kitöltése után kis bürokráciával lehet kivenni belőle. A pénzt ő keresi, hazaad belőle mi kell még? Ne hordjon magánál pénzt vagy mi?
2010. ápr. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

ezért kell közös bankszámla,minden pénz arra megy,van hozzá 2 kártya,és kész...


páromnak fix fizuja van,és ahhoz képest hol többet hol kevesebbet keresek,változó...nincs te pénzed én pénzem...van egy számla,arrol megy minden...párezer forintos kiadásokat magunktol is,nagyobb kiadásokat meg megbeszéljük...


de te kezeled a pénzt...akkor ugy képzelnéd,h kérjen minden egyes doboz cigire?mert ugy énse adnám bele a közösbe minden pénzem...

22/L

2010. ápr. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
Mi nem szoktunk kérni egymástól! egy helyen van ami marad mindenki akkor nyúl hozzá amikor akar! azon kívül van kártyán amiből ha úgy adódik vásárolok hóközbe és van külön elrakva vésztartalék ha esetleg valami gebasz van!
2010. ápr. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk úgy van, hogy a fizetését leadja, az egészet, és amit maszekból, innen-onnan kap az a sajátja, arra költi amire akarja. Az kb egy hónapba 40000 forint, de a fizetésével én rendelkezem, meg a sajátommal is. :) Nekünk ez így jött be.
2010. ápr. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%
Így van közös bankszámla mindkettőtöknek kártya és kész. Nem tudom, hogy gondolod, hogy mindent oda ad neked, és majd hozzád megy kuncsorogni ? Mellesleg halkan megjegyzem, hogy csak úgy szabadna összeköltözni, hogy mindenkinek van saját keresete.gondolj bele, akármikor akármire kellhet neki pénz, nincs olyan hogy nem tart magánál. Közös számla, két db kártya, meg valamennyi kp mindig van nálunk is otthon, ha hirtelen kell. Na és nem megyünk el pénz nélkül otthonról.
2010. ápr. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!