Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is szemét voltam...

Szerintetek is szemét voltam apám volt 2. feleségével?

Figyelt kérdés

Apám elhagyott minket 3 éves koromban.(megcsalta anyut,de nem maradt együtt azzal a nővel) 5 éves koromig jött láthatásra,de aztán megismerte a azt a nőt aki most lesz a 2. volt felesége. Neki nem tetszett hogy apa keres,hogy visz láthatásra. Neki is van egy annyi idős fia mint én. Addig hisztizett meg rágta apu fülét amig többet nem jött értem és nem keresett. Elköltöztek,és én el lettem felejtve. Nem illettem bele a nő családi modelljébe. Időközbe lett egy féltesóm is akit nem ismerek,sosem láttam vagy beszéltem vele. Ő most 5 éves. Ezt apám mondta el.


Nos,nemrég ujra találkoztam apukámmal közel 15 év után. Igazából egy véletlen baleset miatt(meghúztam a kocsiját),de nem is ez a lényeg hogy találtunk egymásra.


Kiderült hogy épp válófélben van,és uj nője van akit majd el akar venni feleségül. Találkoztam az új nővel is. Beszélgettünk faggatott hogy mennyire akarok apám életének a részese lenni. Mondtam neki nyugodjon meg,nem zavarom az életüket,eddig is megvoltunk apámmal ugyh hogy nem is találkoztunk. Rájöttem tiszta olyan mint apám hamarosan volt felesége)nem tetszik neki hogy apámnak vagyok én,meg h ott van egy 5 éves gyerek). Mondtam a nőnek dolgokat,olyasmit hogy ha elég ügyes elérheti apámnál h ne menjen többet a volt felesége és a gyereke közelébe. Eléggé beletettem a bogarat a fülébe.


Őszintén azért találkoztam csak apámmal hogy megtudjam hol lakik a nő aki miatt apám többet nem jött.

Elmentem hozzá,és megmondtam ki vagyok meg h nem akarok bemenni csak azért jöttem hogy elmondjam mindent el fogok követni hogy apám uj felesége elérje azt hogy soha többet ne nézzen a közös gyerekük felé,ahogy ő tette anno. HOgy apu soha többet nem nézett felém.


2016. jún. 23. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Én itt csak a kisgyereket sajnálom, hogy ilyen hányadék emberek veszik körül, és sajnos formálják őt is...
2016. jún. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Apád döntése volt, hogy nem találkozik veletek. Ha valaki nagyon akar valamit, nem lehet neki megtiltani. Így nagyon éretlen és buta dolog zsigerből utálni apád új családját.
2016. jún. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tudom hogy apám döntse volt,de a nő olyanokat mondott neki h öngyilkos lesz ha találkozik velem,vagy annyira utál h meg tudna fojtani mikor ott vagyok. Apám a béke érdekében ugy döntött jobb ha nem keres.


Szóval elég sok köze volt a nőnek ahoz h ne keressen. Normális emberek elfgadják a másik fél "puttonyát"

2016. jún. 23. 21:26
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Én a gyereket sajnálom, meg azt, hogy te nem tanultál annyit a saját fájdalmadból, hogy ne kívánd egy ártatlan gyermeknek.

Emellett persze megértelek.

2016. jún. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
Egyszerűen fogalmazva, ez gyerekes dolog volt. Másokat hibáztatsz azért, mert anyád és apád nem illettek össze. Persze fel kell nőni ahhoz, hogy az ember rájöjjön ezekre a dolgokra és úgy fogadja el őket, ahogy történtek, mindenféle harag és érzelem nélkül.
2016. jún. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Én megértem, hogy haragszol a nőre, bár valakit eltiltani a gyerekétől csak akkor lehet, ha ő maga sem akarja annyira a kapcsolattartást. A bosszúállás viszont felesleges és ostoba dolog, semmi nem lesz jobb tőle. Főleg úgy, hogy egy öt éves gyereken fog csattanni, nem az anyján. Te nagyon jól tudod, hiszen magad is átélted, hogy milyen rossz, amikor a saját apád nem kíváncsi rád. Hogyan utálhatod annyira ismeretlenül a saját öcsédet, hogy ugyanazt kívánod neki, mint ami veled történt? Miért akarsz így kicseszni egy kisgyerekkel? Mert ezzel nem a volt feleségnek lesz a legrosszabb, nem éred el vele a célodat. Egy gyereket pedig eszközként felhasználni... hagy ne minősítsem mennyire gusztustalan.

Fordulj szakemberhez, hogy fel tudd dolgozni a történteket, és zárd le magadban a múltat, mielőtt felemészt. Attól nem lesz jobb neked, hogy a testvéred szenved - ha mégis jobban éreznéd ettől magad, akkor tényleg komoly baj van veled. :(

2016. jún. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
29%
Helyesen tetted és tartsd is meg az ígéreted.
2016. jún. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
egyedül a gyerekkel szúrtál ki, nem a nővel...
2016. jún. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
93%
Itt a gyereket bünteted, és nam a 2. volt feleséged. Próbálj meg felnőni, és ne olyasvalakit büntess, aki az ég világon nem tehet semmiről. Ennek ellenére igazad van, de ha mindenképp büntetni akarsz akkor olyat találj ki, amivel max a nőnek "ártasz" és nem a gyereknek. Bár ez nehéz, mert ha a nőnek rossza, akkor közvetve a gyereknek is rossz. A főnököm mondta, hogy nem érdemes leállni vitatkozni senkivel és bosszút állni sem. Inkább mindig maradj higgadt, mosolyogj rá, érezd jól magad és ettől úgyis megüti a guta. :-) Igaza van.
2016. jún. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
85%

1. ne a gyereken állj bosszút, ő nem tehet róla2

2. lehet, hogy neked könnyebb volt elfogadni, hogy apád, azért nem megy, mert a nő erre kérte, de ezt szülőként mondom neked, ha én szeretem a gyerekem és vele akarok lenni, senki és semmi nem gátolhat abban, hogy találkozzak vele.

2016. jún. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!