Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha egy rokonotok...

Mit tennétek, ha egy rokonotokat behálózná egy spirituális"mester"?

Figyelt kérdés

Nem írnék nagyon konkrétumokat(esetleg privátban), mert nem akarom, hogy felismerhető legyek, illetve nem tudom, hogy a"gyógyító"nevét szabályos e itt megosztani.

A lényeg, hogy nagyon behálózta egy közeli hozzátartozóm egy ilyen"tanító". 10 000/alkalomért bármilyen betegségből meggyógyít, sőt, tanítja is amit csinál, ha kitartóan jársz hozzá, te is tisztánlátó leszel. Látja Jézust meg hasonló dumák.

Sajnos az említett rokonom kajálja minden szavát. Először csak mosolyogtam rajta, hogy majd megunja, de már egy éve tart a"kezelés". Minden pénzét oda hordja, inkább szűkölködik, de erre kerít pénz mindig. Ez a gyógyító olyan hülyeségeket beszél be neki, hogy csak. Sőt, most már az én életembe is próbál belefolyni, mert a rokonom"távkezeltet" nála és távdiagnózist állít fel rólam és a gyermekemről, akit soha nem látott. Bemesélte a rokonomnak, hogy a gyermekem beteg(nem az) és miket kellene tenni, hogy meggyógyuljon a rokonom meg most rá akar venni, hogy betartsam és én vagyok a sz@r anya, akit nem érdekel a gyerek egészsége.

Hiába próbálok hatni rá, megmagyarázni, hogy ennek a gyógyítónak egy-egy kijelentése miért mond ellent a fizika, vagy anatómia törvényeinek, nem hiszi el, nem érdekli, ha ez az XY mondta, akkor az úgy van, az orvosok hülyék, azok nem tudnak semmit.

Ha támadóan beszélek a gyógyítóról, megsértődik rám, nem hat rá semmi.

Volt valaki hasonló cipőben? Hogy lehet ebből kihozni valakit? Szívesen fogadok minden segítséget, akár privátban is, köszönöm.


2016. jún. 24. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Egy egyszerű csalóról van szó.
2016. jún. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%

1. sort elolvasva..., kamu.

Hozzánk hasonló tanítók, ezeket ingyen csinálják, vagy ha ilyesféle dologról van szó, sokszor nem tudnak megtanítani elé szintre.

2016. jún. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Annyi támadható pont van.

Ad számlát? Nem? NAV.

Csaló és lehúzza az embereket? Erre is van megfelelő szerv.

A legegyszerűbb talán odamenni és elmondani neki, hogy ha nem hagyja abba a hazudgálást olyan spirituális kezelést kap, hogy egy hétig szívószálon keresztül eszi a rántott húst. Majd akkor láthatja Jézust meg gyógyíthatja magát.

2016. jún. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Minden "gyógyító" csaló, akár kér pénzt, akár nem. Ha valami eredményt érnek el, az azért van, mert a beteg hisz a gyógyulásban. Ideig-óráig működik, de aki valóban beteg, az nem gyógyul meg.
2016. jún. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Eléggé ismert emberről van szó(már annak, aki foglalkozik ilyesmivel)

Több riport, interjú készült vele és alig lehet hozzá bejutni, annyian várnak időpontra.

Ezt az érvelést kapom mindig. Mert hogy ha nem lenne hatásos a kezelés, nem lenne teltház rokonom szerint.

Elhiszem, hogy teltház van, de akkor is olyan hülyeségeket beszél ez a gyógyító, hogy sokszor égnek áll a hajam. Aki akárcsak általánosban kicsit figyelt bioszon, annak szemet szúr, hogy valami sántít az állításaiban.

Sokszor bibliára, Istenre hivatkozik, de a következő állításával meg azt is megcáfolja, ami a Bibliában van. Szal sok sebből vérzik. Mikor ezeket mondom a rokonomnak, megkapom, hogy én nem értek hozzá, ez már egy magasabb spirituális szint. Ha furán is hangzik és nem is logikus amiket a gyógyító mond, az akkor is úgy van és kész.

2016. jún. 24. 15:04
 6/9 anonim ***** válasza:
9%
Utolso ..elöször én is röhögtem rajta mig ki nem probáltam ( még most sem igazán tudom elhinni ) ! Viszont ami tényleg támadhato pont ! Nem kérnek pénz még hozzá azért mert náluk az a hit van ,hogyha pénzt kérnek visszaüt valami rossz dologban .. igy maximum ajándékozni lehet nekik a tudtuk nélkül ..
2016. jún. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Snorri ***** válasza:
92%
Én a helyedben megpróbálnám jelenteni, ahol csak lehet. Biztosan van erre törvény, szabály, hogy mi számít csalásnak ilyen esetben. Gyógyítás címszó alatt pénzt elkérni olyannak, aki nem orvos, természetgyógyász, tuti büntetendő. Van olyan, aki konkrétan orvosnak adja ki magát.
2016. jún. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 BiTOPro97 ***** válasza:
0%

Kovács Táltós?


"Mit tennétek, ha egy rokonotokat behálózná egy spirituális"mester"? - tisztában lennék, hogy vagy tévedésben vagyok, vagy tévhiteim vannak. - a rokonaimat kelően ismerve.

2016. jún. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

megfenyegetném, hogy ha mégegyszer tanácsad a rokonomnak, kiverem az összes fogát

aztán hobbiból előlegbe kiverném kettő fogát

2018. márc. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!