Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolsz a távkapcsolatokr...

Mit gondolsz a távkapcsolatokról? Meddig (mikor) működik, mikor nem? A rokonaink (barátaink) ránk húzták a vizes lepedőt pedig nem kéne. Szerintem

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy két érett ember, aki bízik a másikban, aki kész arra, hogy felelős döntéseket hozzon, aki képes feltétel nélkül szeretni elég érett a távkapcsolatra. Én még fiatal vagyok (2o leszek) de azt hiszem a fentiek jellemzik a kapcsolatomat a párommal. Két évet voltunk együtt egy helységen belül, utána külön utakra kerültünk egyetem miatt. (A szakok miatt nem kerülhettünk egy városba, nem akartuk, hogy bármelyikünk is "feláldozza" a gyerekkori álmait). Így elengedtük egymást, ha visszatér "örökre az enyém marad"-alapon...Két hetente, max. 3 hetente találkozunk. Semmiféle negatív tapasztalatom nincsen a távkapcsolatban, azon kívül, hogy néha kiborít a hiánya...soha nem kételkedtem a bizalmában, nem vagyok féltékeny...fölöslegesen nem vitázunk, a nézeteltéréseket hétvégénként tisztázzuk ha találkozunk. Megtanultunk bocsánatot kérni...elfogadjuk ha a másik nem ér rá éppen. HA időnk van "együtt" sétálunk úgy hogy mindketten elmegyünk egy parkba, közben telefonálunk. Sokat beszélgetünk, de nem csüngünk egymáson. Mindkettőnknek van elfoglaltsága amiből nincs probléma...Barátokkal töltött időkért nincsen cirkusz és még sorolhatnám.

Barátok, rokonok állandó jelleggel fikáznak, hogy minek ez nekünk? És hogy miért kell ennyire komolyan venni és miért nem "élünk"? (ez a legsüketebb kérdés....) meg, hogy miért "kínlódunk"? Nekem ez nem kínlódás...vagyis tudom, hogy a most befektetett energiának gyümölcse lesz. Én sem távkapcsolatban képzelem el az életemet, de egy ideig most ez van... Ha nekünk jó mások akinek nem jött be miért kommentál? Annyira nem értem az embereket...Mi nem hisztizünk, nem féltékenykedünk, nem lépünk félre, miért van ránk húzva a vizes lepedő mégis??? Vélemény?


2010. ápr. 13. 19:47
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
Furcsán hangzik, de az első barátom 13 éves koromba 100 kmre lakott tőlem és fél évig jártunk. Nekünk sokan mondták hogy jajj úgyse fog működni és stb.. de mi szerettük egymást, megbíztunk egymásban és működött. Egyébként a barátok szerintem meg akarnak óvni a csalódástól.
2010. ápr. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Köztünk 80km van(2óra kb) Amikor csak tudunk találkozunk.2 éve 1 hónapja és 13 napja vagyunk együtt. Most voltam ott 5 napot.Általában 1-3 hetente találkozunk, ilyenkor egymásnál alszunk. Persze később mi is szeretnénk összeköltözni. A szülei nagyon szeretnek, az enyém is őt, a barátaink is.Egy rossz szó nem volt ezzel kapcsolatban. Persze néha nagyon sz.r, de kibírjuk.
2010. ápr. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
azt elfelejtettem hogy 25 ill 21 évesek vagyunk
2010. ápr. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:

Szia!


Figyelj, minden tiszteletem a komoly fiataloké, akik számára a távkapcsolat tartható forma. Remélni szeretném, hogy a "befektetett" munkának tényleg lesz gyümölcse....Csak az élet, meg a sodrása....Túl ideális állapot ez, szinte idillikus amiben most vagy(tok).... de így szép, majd leszel még "komolyabb" is....

2010. ápr. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Olyan távkapcsolatba nem mennék bele ahol "nem ismerem" az illetőt s vakon tapogatóznék a sötétben, de én úgy érzem itt nincs szó erről...

A barátok? Azok inkább kételkednek, mint óvnak:):P

2010. ápr. 13. 19:58
 6/34 A kérdező kommentje:

19:56

Köszi a válaszod:) jó hallani

2010. ápr. 13. 19:59
 7/34 anonim ***** válasza:

Már miért ne működhetne?? Persze nehezebben nyilván, mert nem tudtok akkor együt lenni amikor akartok, de amint látom, ez nem lesz örökké így, előbb utóbb vége az egyetemi éveknek. Amúgy ha komoly a szerelem, akkor miért ne lehetne így működtetni, ha meg nem az,úgyis hamarosan kiderül!

Nekem több, mint 2 évig tartott ey ilyen táv kapcs, és tök jó volt, nem a távolság miatt lett vége, de nagyon szerettük egymást és megmaradt egy szép emlékem belőle!!!

2010. ápr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy sikerül majd együtt laknotok, ha úgy alakul, vagy hogy közelebb legyetek egymáshoz. Amúgy anyuék is messze laktak egymástól. Kibirták? Különben nem lennék:D
2010. ápr. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

19:57

Némi iróniát vélek felfedezni a kommentedben:)

talán ott kellett volna hagyjuk egymást? Mindenki menjen a maga dolgára? Szerintem két ember szerelme nem így működik. Szerintem ez a komolyság elegendő egyenlőre...(talán ha váltogatnám és "élnék" komolyabb lennék?!)

A másik meg, nem ezt választottam életformának, csak egy ideiglenes megoldás...közös döntés...

2010. ápr. 13. 20:01
 10/34 A kérdező kommentje:
19:59 2o:oo köszi:)
2010. ápr. 13. 20:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!