Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mennyit gyakorlatoztok...

Ti mennyit gyakorlatoztok iskola idoben iskolas gyermeketekkel? Es a vakacio alatt?

Figyelt kérdés
9 eves kislanyom van. Az iskolaban du. 4-ig tanul. Ha haza jon faradt, leirja a hazi feladatat, es beken hagytam. Ebben az evben az iskolai eredmenye kicsit rosszabra sikerult. (kozepes.). A ferjem erre elkezdett uvoltozni vele es velem is, hogy a gyerek nem tanul semmit, es milyen gyenge az eredmenye. Ezertkerdem, ki mennyit gyakorlatozik iskola utan es az iskolai szunetben? Elore koszonom a valaszokat.

2016. jún. 27. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

suli után járjon majd valami sportra jót tenne neki

a házit mindig írja meg

2016. jún. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

nekem mikor kezdetem a sulit akkor nyáron minden nap írnom kellett egy szöveget diktálásra...aztán felsőbe anyára rájött, hogy majd hétvégén kikérdez. engem csak bestresszelt és folyamatos veszekedés volt belőle, egyszerűen neki képtelen voltam vissza mondani az anyagot.. suliba meg ment 4esre /5ösre.. szóval nem tudom mi lehet a jó megoldás...

Mondjuk a férjed reakciója is kicsit érdekes.. nem csak a te feladatod, hogy a gyerek tanuljon, ő is ránézhetne ilyen téren nyugodtan.

2016. jún. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elég baj, ha délután 4-ig még a házit se íratják meg vele, akkor mi a túrót csinálnak a napköziben? 3 gyerekem van, alsóban csak a legkisebbel gyakoroltunk otthon, nem az iskolai, hanem a fejlesztő feladatokat, mert diszlexiás és diszgráfiás. Harmadiktól már egyik se volt napközis, mert akkor már tényleg nem foglalkoztak délután a tanulnivalóval, az meg kitolás a gyerekkel és nem is effektív, ha még este 6-kor is másnapra készül. A gyereknek kell a pihenés, a játék, a mozgás is ahhoz, hogy teljesíteni tudjon, és ne gyűlölje meg a tanulást. Nyáron pedig végképp nem tanultunk, középsuliban sem.

Meg kéne nézni, hogy mi az oka a rontásnak, szeptemberben én mindenképp beszélnék a tanítókkal, hogyan látják ezt (jó lett volna már év közben, akkor azért már érzékelhető kellett legyen, hogy bajok vannak.) Ha megoldható, hogy hazamenjen és otthon készüljön tanítás után, akkor csináljátok ezt, ekkora gyereknek délután 4-5 közöttre el kell készülnie a tanulással, házifeladattal.

2016. jún. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
A nyári szünetben hagyd békén a gyereket, nem véletlenül van szünet. Illetve az interneten női oldalakon lehet találni olyan tevékenységeket, amik szórakoztatók, mégis fejlesztenek. Év közben se kéne a gyerekkel tanulni suli után, mert nem bírja. Konkrétan mit takar az a közepes? Nem kell óriási jelentőséget tulajdonítani a bizonyítványnak, az osztályzatok semmit nem visznek előre.
2016. jún. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

Semennyit. A nagy 6. végzett és kitűnő és kikergetném a világból ha rákérdeznék van e házid és mikor ülsz le tanulni. Tudja a dolgát magától.

a fiú 2. végzett sosem gyakorlok vele mert a suliban alaposan megtanulják és lecke sincs. Ez a normális.

Te sem viszed haza a melót :-)

2016. jún. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem "gyakorlatozunk", mert nem katonák vagyunk, hanem "gyakorlunk". Ha nem tudod a különbséget, akkor a fogalmazást ne te gyakorold vele.
2016. jún. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron nincs tanulás.iskola időben dolgozatokra szoktunk ha kell gyakorolni.
2016. jún. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!